تاریخ ارسال : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت : ۳:۱۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

روزانه ۳۰۰ متر مربع از زمین‌های حاصلخیز ابوزیدآباد نابود می‌شود

در اثر دفن غیر اصولی زباله؛
روزانه ۳۰۰ متر مربع از زمین‌های حاصلخیز ابوزیدآباد نابود می‌شود

روزنامه کاشان: دفن غیر اصولی زباله در «ابوزیدآباد» روزانه ۳۰۰ متر مربع از بهترین زمین‌های حاصل‌خیز این منطقه را نابود می‌کند.
 «حبیب الله خوبانی» عضو شورای اسلامی بخش کویرات آران و بیدگل، روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با «ایرنا» اظهار داشت: روزانه ۳۵۰تن زباله شهر کاشان در منطقه «ابوزیدآباد» دفن می‌شود که این مساله منشا بسیاری از مشکلات زیست محیطی است.
وی افزود: در حالی که بخش «ابوزیدآباد» از توابع شهرستان آران و بیدگل است، زباله‌های شهرستان کاشان و حتی شهرهای تابعه آن نیز در این منطقه به شکل غیر اصولی دفن می‌شوند.
وی از مسوولان اجرایی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل خواست، با اجرای طرح‌های جامع مدیریت پسماند، مانع از ایجاد مشکلات حاد زیست محیطی برای منطقه «ابوزیدآباد» شوند.
این عضو شورای اسلامی بخش کویرات، همچنین با اشاره به در پیش بودن دور جدید سفر ریاست‌جمهوری به استان اصفهان خاطر نشان کرد: بخش کویرات نیازمند نگاه ویژه مسوولان و دولت خدمتگزار در دور جدید سفرهای استانی است.
 «خوبانی» گفت: طرح‌هایی در دور پیشین سفر ریاست‌جمهوری به شهرستان آران و بیدگل با هدف محرومیت‌زدایی از بخش کویرات این شهرستان به تصویب رسید که تکمیل آن‌ها نگاه ویژه مسوولان را طلب می‌کند.
وی احداث سالن ورزشی و پرداخت سهم بخش کویرات از یک درصد سود هسته‌ای را از جمله این مصوبات ذکر کرد.
وی به مشکل کمبود آب در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: این مساله در آینده نزدیک زمینه مشکلات اقتصادی کشاورزان می‌شود و با برنامه‌ریزی کار‌شناسی و منسجم بایستی از بیکاری و گسترش صنایع آلاینده در این منطقه جلوگیری کرد.
بخش کویرات از توابع شهرستان آران و بیدگل دارای حدود ۱۳ هزار نفر جمعیت است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=4893
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: