تاریخ ارسال : ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۵۵ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

روز سرنوشت

کاشان نیوز: فردا روزی خاص است، اولین روز دوره پنجم شورای اسلامی شهر کاشان،
در رقابت‌های انتخاباتی این دوره اقلیت شورا نصیب کسانی شد که در قاموس سیاسی کاشان به اصول‌گرایان شهره‌اند، اگرچه در این نسبت «اما» و «اگر»هایی هست و سابقه ایشان نشان داده است که آنها دنباله‌رو اصول‌گرایی سیاست‌زده‌ای با مشخصات و پارامترهایی خاص هستند. نه اصول‌گرایانی که بر اساس اصول و دیدگاه خاص در حوزه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به رقابت با دیگر نحله‌های فعال مشغول هستند.
شورایی مسمی به شورای اصول‌گرایان در کاشان تأسیس‌شده است که حتی بیش از اصول‌گرایی سیاسی به منافع دوستان و اعضای گروهی که گرد هم جمع شده‌اند بها می‌دهد تا منافع جامعه و مردم.
انتخاب شهردار کاشان از ابتدا شاخصه اصول‌گرایی نداشت، زیرا سابقه شهردار در شهرداری تهران و پدر شهردار حتی درزمانی که حامیانی مانند مرحوم سید مهدی یثربی و محلوجی و جمالی و …داشت آشکارتر از این است که در زمره اصول‌گرایی مصطلح بگنجند.
اما چون به توصیه پدر که خود با ورود در جرگه اصول‌گرایان کاشان به شورا راه‌یافته بود، تبعیت بی‌چون‌وچرای شورای اصولگرایان کاشان را پذیرفت در این جرگه جای گرفت و ورود افراد خاص منتسب به اعضای شورای اصولگرایان به شهرداری نشانه این تبعیت بود.
این خصیصه باعث شده است که این روزها همه توان اصول‌گرایان بکار گرفته شود تا لیست همدلی که اکثریت شورای جدید را به دست آورده است از جایگزین کردن شخصی دیگر بجای شهردار منصرف نمایند.
این اهتمام تا جایی رفته است که از نصب بنر، جمع‌آوری امضا از پزشکان و …و راه‌اندازی کانال‌های تلگرامی و هیئت‌های مذهبی و … پس از ناامیدی از همراهی کسانی که نفوذی در مقامات خارج از کاشان دارند نیز کوتاه نیامده‌اند.
تلاش‌های بی‌وقفه که هیچ محدوده و محصوره ای نمی‌شناسد حتی تا متهم نمودن اشخاص و گروه‌ها پیش رفته و به‌جایی رسیده است که این‌همه تلاش برای حفظ یک نفر که پس از ۴ سال مدیریت کاشان نتوانسته با بدهی کلانی که گاه تا ۱۰۰۰ میلیارد در افواه عام شایع است و در آخرین نشست خبری، رئیس شورای شهر ۲۵۰ میلیارد اعلام شده و به نقل از اخبار شهرداری ۱۵۰ میلیارد گفته می‌شود، علاوه بر بودجه ۵۰۰ میلیاردی شهر تغییر شاخصی در شهر ایجاد نماید.
به نظر تنها اقدام مثبتی که در طول این ۴ سال دیده می‌شود، تلاش برای کاهش مصرف آب در فضای سبز است، البته آن‌هم پس از رسانه‌ای شدن هدر رفت آب و اعتراضات مکرر به آبیاری بی‌ضابطه فضای سبز همراه با مطالبات متعدد شهروندی تا جایی که بارها هاشمی طاهری با تندی از گزارش‌ها و اخبار کاشان نیوز یاد کرده است.
البته در این قسمت هم کاهش فضای خاکی بلوارها تکمیل‌کننده اقداماتی است که به مصرف شائبه دار جدول‌های سیمانی حجم و سرعت بیش‌ازپیش بخشیده است.
این تلاش‌ها به حدی رسیده است که زمزمه آبستراکسیون اقلیت قبل از شروع بکار شورای جدید به گوش می‌رسد! و شایعات حکایت از عزم اقلیت منتخبان شورای پنجم برای استعفا نیز دارد! و عزمی چنان جزم در کار گرفته‌اند که برای ابقاء شهردار تا انحلال شورای پنجم پیش بروند. این موارد باعث شده این سؤال مطرح گردد که این هزینه‌ها بابت چه منافعی پرداخت می‌شود؟
ختم کلام اینکه باید منتظر بود و دید کسانی که مدعی اصولگرایی هستند حاضر به تمکین به نظر اکثریت خواهند شد یا با تحمیل هزینه‌های متعدد بر شهروندان، شورای شهر را برای به کرسی نشاندن نظر خود به تنش خواهند کشانید؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68170
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: