تاریخ ارسال : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۳۳ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در دوازدهمین المپیاد فرش دستباف

رونمایی از لوح ثبت جهانی فرش دستباف کاشان

کاشان نیوز: رئیس پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان از رونمایی لوح ثبت جهانی فرش دستباف کاشان همزمان با برگزاری دوازدهمین المپیاد فرش دستباف کشور در این دانشگاه خبر داد.

دکتر احمد اکبری گفت: این المپیاد هر ساله در دو سطح دانشجویی و دانش آموزی در گرایش های طراحی، بافت، مرمت و رنگرزی، با حضور نزدیک به ۲۵۰ دانشجو و دانش آموز از سراسر کشور و ۳۰ نفر داور و تیم اجرایی برگزار می شود.

وی ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و کسب مهارتهای علمی دانش آموزان و دانشجویان فرش، ارزیابی توان علمی در دو سطح دانش آموزی و دانشجوئی، شناسایی دانش آموزان و دانشجویان مستعد ونمونه در سطح استان ها و کشور را از جمله اهداف برگزاری این المپیاد بیان کرد و افزود: سعی بر این است که با برگزاری این المپیاد انگیزه رقابت و سنجش سطح دانش و مهارت هنرمندان عرصه هنر ـ صنعت فرش در دو سطح دانش آموزی ـ دانشجوئی ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: بدین منظور با استفاده از نظرات متخصصین و صاحب نظران و تلفیق تجارب حاصل از سایر مسابقات که توسط دستگاههای مختلف برگزار شده، شیوه ای مناسب و کارآمد که بتواند به درستی میزان توانمندی آنان را نشان دهد طراحی شده است.

دوازدهمین المپیاد فرش دستباف کشور با همکاری پژوهشکده و گروه فرش دانشگاه کاشان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و مرکز ملی فرش ایران از هشتم تا دهم اسفند ماه سال جاری در دانشگاه کاشان برگزار می شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70068
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: