تاریخ ارسال : ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت : ۱:۳۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
مدیرعامل آبفا کاشان در نشست خبری عنوان کرد:

رویکرد جدید آبفای کاشان استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی است

پروژه آب شیرین‌کن ابوزیدآباد به عنوان نمونه موفقی از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه است. این پروژه هم مشکل مردم را در زمینه آب حل نموده و همچنین برای سرمایه‌گذار سوددهی داشته است.

نشست خبری مدیر آبفاکاشان نیوز: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آبفای کاشان در نشست خبری که به مناسبت سال‌روز تأسیس شرکت‌های آب و فاضلاب در محل سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد گفت: رویکرد جدید شرکت‌های آب و فاضلاب استفاده از مشارکت‌های بخش خصوصی در تسریع و تسهیل پروژه‌های صنعت آب و فاضلاب است.
مهندس محمدرضا اسدی گفت: سه دهه از تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب می‌گذرد. اگر دهه اول را توسعه کمی و دهه دوم را توسعه کیفی و کمی شرکت‌های آب و فاضلاب بنامیم، امروز با وجود نیازهای جدید و تکنولوژی‌های نوین رویکرد آبفا تغییر کرده است.
وی تأکید کرد: امروز دیگر به شکل سنتی نمی‌توانیم نیازهای روبه‌فزون شهروندان را در توسعه و تکمیل زیرساخت‌های شهری و خدمات‌رسانی بیشتر پاسخ دهیم.
اسدی توجه به هوش‌مندسازی شبکه را یکی از دستاوردهای تکنولوژی‌های نوین نام برد و گفت: شبکه‌های تله‌متری و مواردی از این دست ابزار بسیار مفید برای خدمات بهتر و موثر‌تر به مردم در اختیار مدیران آب و فاضلاب قرار داده است.
مدیرعامل آبفا با بیان این‌که اعتبارات دولتی بسیار کاهش یافته است یادآور شد: تخصیص اعتبار استانی امسال شرکت آب و فاضلاب کاشان ۵ / ۳ درصد است که بسیار کمتر از سال‌های گذشته می‌باشد و نشان از آن دارد که نمی‌توانیم روی اعتبارات دولتی حساب باز کنیم.
رئیس هیئت مدیره آبفای کاشان افزود: به همین جهت رویکرد شرکت‌های آب و فاضلاب در دهه سوم تشکیل، توجه به مشارکت و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.
اسدی با بیان این‌که سرمایه‌گذاری در صنعت آب و فاضلاب می‌تواند جذابیت زیادی برای سرمایه‌گذاران داشته باشد اذعان داشت: سرمایه‌گذاری در صنعت آب و فاضلاب هم مزد است و هم منت
وی گفت: دولت سرمایه و سود سرمایه‌گذاری در صنعت آب و فاضلاب را تضمین نموده و از جهتی هر اقدامی در این حوزه با توجه به این‌که با مهم‌ترین نیازهای مردم در ارتباط است، از ارزش معنوی بالایی برخوردار است.
این مقام مسئول نقش رسانه‌ها را در فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی جلب مشارکت‌های مردمی در صنعت آب و فاضلاب با اهمیت توصیف کرد و یادآور شد: رسانه‌ها با عملکرد خود در گذشته ثابت کرده‌اند می‌توانند قدم‌های موثر و مفید در برجسته کردن مشکلات و رفع آن بردارند.
وی با اشاره به بحران آب در دشت کاشان تصریح کرد: اطلاع‌رسانی رسانه در زمینه بحران آب در دشت کاشان به خوبی باعث شد که این موضوع مهم برای مردم و مسئولین تبیین و تشریح گردد.
اسدی پروژه آب شیرین‌کن ابوزیدآباد را به عنوان نمونه موفقی از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه نام برد و گفت: این پروژه هم مشکل مردم را در زمینه آب حل نموده و همچنین برای سرمایه‌گذار سوددهی داشته است.
مدیرعامل آبفای کاشان ابراز امیدواری کرد با مشارکت مردمی و کمک دولت و مسئولین بتوانم قدم‌های بیشتری در توسعه زیرساخت‌های شهر و خدمت‌گزاری بیشتر به مردم برداریم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=26296
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: