تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۴:۴۴ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

زمانی برای جمع نقیضین!

کاشان نیوز-وحید حاج سعیدی: اولی الباب مملکت و اولی الابصار جامعه و در یک کلام صاحبان خرد ناب و آب و آینه حتی همین عمو سیفی (سرایدار مدرسه‌مان) نیک می‌دانند «جمع نقیضین علی الاصول محال است» و مو لای درز این نکته ظریف و فلسفی نمی‌رود. اما با وجود علمی بودن این اصل، در این گیر و دار برجام و پسا برجام و نزدیکی انتخابات و…. عده‌ای که اصلاً نگران حذف یارانه نقدی و ترخیص خودروهای گران قیمتشان از گمرک نیستند خواستند خودی نشان بدهند و این طوری در مملکت چو بیاندازند که جمع نقیضین محال نیست و نه تنها آن را محتمل بلکه مسلم و در زمره بدیهیات نشان دهند. نمونه خارجی این افراد جناب گراهام پرسیت منطق‌دان و نویسنده معاصر که با نوشتن مقاله‌ای سعی در ترویج تناقض باوری در جامعه داشت. هر چند دفاع تمام قد جناب ارسطو از این اصل محتوم در فصل چهارم کتاب «گامای متا فیزیک» حجت را بر جناب گراهام پرسیت تمام کرد و آب پاکی را روی دست این نویسنده ریخته ولی یک نفر نیست نمونه داخلی و مشابه این نویسنده یعنی عمو سیفی ما را توجیه کند چرا که بعد از خواندن مقاله جناب پرسیت در حال گرد آوری مصداق برای جمع نقیضین نه در عالم رویا و سورئال بلکه در عالم حقیقی و همین جامعه امروزی خودمان است و دردمندانه در این راه به موفقیت‌هایی نیز نائل شده است و ما ماندیم استدلال ارسطو را باور کنیم یا خُزعبلات سیف الله را…
سیف الله معتقد است چطور می‌شود فردی که ۸ درصد معوقات بانکی کشور را یک تنه هاشور زده است و ۷۰۰۰ میلیارد تومان به سیستم بانکی مملکت بدهکار است راست راست با ماشین ۸ میلیاردی در خیابان‌ها دور دور می‌کند و یک نفر هم نیست بگوید «فراری ۴۵۸ اسپایدرت» به چند؟!
یا اینکه چطور بانک‌ها از افزایش معوقات و ورشکستگی‌های صوری بدهکاران بانکی گله دارند ولی از اعلام اسامی آنان به سیستم قضایی مملکت طفره می‌روند؟
البته سیف الله مصداق‌های غیر اقتصادی هم پیدا کرده است. مثلاً چطور می‌شود که کارمندان را به مطالعه و ادامه تحصیل تشویق می‌کنند و حتی برخی ادارات مثل بهزیستی، صدا و سیما، هلال احمر و…. برای بالابردن بنیه علمی کارمندان خود دانشگاه تاسیس کرده‌اند ولی در آموزش و پرورش از ادامه تحصیل افرادی که حتی در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند، جلوگیری به عمل می‌آید. آن هم به بهانه اینکه هر فرد در دوران خدمت تنها حق تحصیل در یک مقطع بالا‌تر را دارد!
از یک سو صحبت از بالابردن کیفیت آموزشی و رسیدن به سطح استاندارد آموزش در مدارس مطرح می‌شود، از طرف دیگر امسال هر چه معلم سکته کرده و سرطانی و تصادف کرده را به کلاس‌های درس فرستادند!
وزیر محترم بهداشت حقوق پزشکان متخصص را کمتر از یک کارگر ساختمانی می‌داند ولی الحمد الله پزشکان متخصص از اوضاع زندگیشان راضی هستند!
البته این بخشی از استدلال‌های سیف الله است ولی با این وجود خدا را شاکریم که جناب ارسطو فصل چهارم کتاب گامای متا فیزیک را به زیور تبع آراسته است وگرنه ما که حریف جناب گراهام پرسیت و عمو سیفی و استدلال‌هایشان نمی‌شدیم!؟ شما چطور؟!

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=61477
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: