تاریخ ارسال : ۰۹ تیر ۱۳۹۱ ساعت : ۱۲:۲۰ ب.ظ ۳ نظر
Print Friendly

ساخت مخزن ذخیره آب در مجاورت باغ تاریخی فین کاشان

ساخت مخزن ذخیره آب در مجاورت باغ تاریخی فین کاشان 

روزنامه کاشان-ایلنا نوشت:سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از آغاز مراحل اجرایی ساخت مخزن ذخیره، ساختمان و موتور خانه باغ فین با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار خبر داد.
حسین یزدان مهر در گفتگو با ایلنا با اعلام این خبر گفت: ظرفیت این مخزن ۷۰۰ متر مکعب است که با هزینه‌ای بالغ بر ۵/۱میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی اجرا می‌شود.
وی گفت: فاز اول ساخت این مخزن از ۱۵ فروردین ماه امسال زیر نظر مشاورین مجرب آغاز و به مدت ۴ ماه به طول خواهد انجامید.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان افزود: با توجه به کمبود آب مورد نیاز جهت آبیاری فضای سبز و درختان باغ فین ساخت این مخزن را ضروری دانست.
یزدان مهر اظهار داشت: با توجه به ثبت جهانی باغ فین در فهرست جهانی یونسکو و رعایت موارد آسیب‌های منظری به بنا، این مخزن به صورت مدفون در باغ شرافتیان واقع در پشت باغ فین در حال اجرا است.
موزه باغ فین کاشان در داخل مجموعه تاریخی باغ فین کاشان قرار دارد و تنها موزه کاشان می‌باشد مجموعه باغ فین حدود ۲۳۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و تنها بنای ثبت شده در فهرست آثار جهانی در شهرستان کاشان است

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=7389
مطالب مرتبط

 • کیارش تیر ۱۱, ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام بر کارشناسان یونسکو !!!!!!!!!!!!!!!1خیلی خوب با کلمات بازی میکنیم خیالتون راحت با نظر کارشناسان یونسکو هست دنیا دنبال ثبت جهانی یک اثر هست ولی توی کاشان بعضیها ناراحت از ثبت بخاطر……………….

  (0)(0)
 • پدرام تیر ۱۰, ۱۳۹۱ - ۴:۱۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  باغ شرافتیان برای آزادسازی حریم درجه یک باغ فین تملک وخریداری شده وباید به فضای سبز تبدیل گرددوبایدقبل از هرگودبرداری گمانه زنی وسنداژ انجام گیرد.میراث غیر فرهنگی وغیرکارشناسی مبارک.منم نظر مهدی راتایید میکنم.باتشکر ازکاشان نیوز

  (0)(0)
 • مهدی تیر ۹, ۱۳۹۱ - ۲:۰۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  لطفا این “با توجه به ثبت جهانی باغ فین در فهرست جهانی یونسکو ” را پیگیری کنید تصور می کنم جز اقایان کس دیگری چنین نظری ندارد .
  سایت رسمی یونسکو هم چنین نظری را تایید نمی کند

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: