تاریخ ارسال : ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱:۴۰ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
بخش‌های قمصر، نیاسر و برزک از تغییر ساعات کار اداری مستثنی شدند

ساعت کار ادارات شهرستان کاشان در ماه‌های تیر و مرداد تغییر کرد

کاشان نیوز: ساعات کار اداری در بخش مرکزی کاشان در ماههای تیر و مرداد به ساعت ۰۶:۳۰ صبح تا ١٣:٣٠ تغییر یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان، به‌منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی در فصل تابستان مطابق مصوبه هیئت دولت، مناطقی که دمای بالاتر از ۴۵ درجه دارند ساعات شروع و پایان کار ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی غیردولتی را به ساعت ۰۶:۳۰ صبح تا ١٣:٣٠ تغییر می‌دهند؛ بنابراین شهر کاشان و بخش مرکزی آن مشمول این مصوبه می‌باشند.
بر این اساس تغییر ساعات کاری را منحصر به ماه‌های تیر و مرداد دانسته و اضافه کرد: با توجه به اقلیم نسبتاً معتدل نواحی کوهستانی کاشان، بخش‌های قمصر، نیاسر و برزک از تغییر ساعات کار اداری مستثنی شده و زمان فعالیت ادارات آن‌ها به روال عادی خواهد بود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71429
مطالب مرتبط

 • مهدی تیر ۳, ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  چند نکته
  اولا این مصوبه دولت برای تمام مناطق گرمسیر کشوربه صورت کلی بوده است .
  دوم : اجرای مصوبه بدون نگاه کارشناسی محلی و امار محلی عملا بدون تاثیر می باشد
  سوم : با توجه به اینکه در بیست سال گذشته روند مهاجرت از روستا در کاشان بسیار زیاد بوده است و حداقل نزدیک ۴۰ تا ۵۰ درصد شاغلین در کارهای ادرای و بانکی روستا زاده و یا ساکن فصلی روستا در تابستان می باشند . این تصمیم باعث عدم سکونت فصلی انها و خانواده انها در روستا در فصل تابستان شده و به طور معکوسی باعث افزایش بار مصرف انرژی خواهد شد .
  چهارم : کاشان با روستاهای و شهرهای دارای اب و هوا معتدل و با فاصله ۳۰ کیلومتری از نظر بافت جمعیتی و کارکردی با مناطقی همچون اهواز ، یزد، کرمان ، بندرعباس بوده است. در فصول گرم حداقل ۱۵ درصد از جمعیت کاشان به سکونت در قمصر نیاسر و روستاهای خوش اب و هوا روی می اورند که این تصمیم جدید باعث افزایش بار ترافیکی در ساعت آغازین روز و افزایش تصادفات مرگ بار در جادههای منتهی به شهر خواهد شد ( دو عامل اصلی سرعت غیر مجاز و عدم توجه به جلو که می تواند ناشی از خواب الودگی صبحگاهی باشد.)
  به عنوان یک راه کم هزینه تر و صرفه جو تر توصیه می شود با نظر هواشناسی و امار و اطلاعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و پلیس ساعت اداری را در دوماه تیر و مرداد کاهش داده (از ساعت ۹ تا ساعت ۱ بعد از ظهر ) و در ماه مهر و ابان ساعت را جایگزین نمایند.

  (2)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: