تاریخ ارسال : ۰۳ تیر ۱۳۹۱ ساعت : ۵:۵۸ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

«سایپا» سایت خود در کاشان را می‌فروشد

در نشست قطعه‌سازان مطرح شد:
«سایپا» سایت خود در کاشان را می‌فروشد

روزنامه کاشان: شایعه فروش سایت شرکت خودروسازی «سایپا» در کاشان که از چند ماه پیش شنیده می‌شد، توسط مدیر عامل «سازه‌گستر» تایید شد.
به گزارش روز شنبه ۹۱/۰۴/۰۳ روزنامه «دنیای اقتصاد» از نشست روز سه‌شنبه هفته گذشته اتاق بازرگانی ایران، که به رسم هر سال میزبان قطعه‌سازان کشور بوده‌است، کل جلسه به گله و شکایت قطعه‌سازان صنعت خودرو کشور سپری شده و جلسه بدون نتیجهٔ مثبتی پایان گرفته است.
بر اساس این گزارش، در این نشست، مدیرعامل‌ «سازه گستر» پس از صحبت‌هایی در مورد مشکل «سایپا» گفت: ما یک زمان خودرو پیش فروش می‌کردیم و شش ماه بعد تحویل مشتری می‌دادیم، اما الان باید خط اعتباری ایجاد کنیم و یک سال منتظر پول خودروهای فروخته شده بمانیم.
وی به سیاست‌های بانکی نیز اشاره کرد و گفت: ما در حال حاضر ۲۵ درصد بهره بانکی می‌دهیم و باید بگویم مجموع مشکلات سبب شده خودروسازی کشور از دوران اوج خود که دو سال پیش بود، فاصله بگیرد.
مدیرعامل ‌«سازه گستر» اما در ادامه صحبت‌هایش گفت: سایپا دو سه راه برای تامین نقدینگی و حل مشکلات مالی خود دارد، که یکی از آن‌ها فروش اوراق مشارکت است و این کار از چند روز دیگر آغاز خواهد شد.
وی همچنین خبری را که طی چند ماه گذشته به گوش می‌رسید و در صحت و سقم آن تردید وجود داشت، تایید کرد و گفت که «سایپا» می‌خواهد سایت کاشان خود را به فروش برساند. ظاهرا قرار است این سایت به زودی در فرابورس عرضه شود تا «سایپا» با پول آن بخشی از مشکلات مالی‌اش را جبران کند. این سایت در حال حاضر «تیبا» و «پراید» را به تولید می‌رساند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=7171
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: