تاریخ ارسال : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۱:۱۶ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
دیدار سرزده سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان از تحریریه کاشان نیوز

سرمدیان: همیشه از نقدهای شما استقبال کرده‌ام

کاشان نیوز: سرمدیان در کاشان نیوزدوشنبه شب‌ها بر اساس یک سنت نوپا اعضای تحریریه کاشان نیوز دور هم جمع می‌شوند و مروری دارند بر رویداد‌ها و فعالیت هفته گذشته تا بر اساس آنها برنامه‌های هفته بعد را تعیین کنند و ماموریت هریک از اعضای گروه تعیین شود. برخی دوشنبه‌ها میهمان‌هایی هم داریم که در جمع اعضای تحریریه حاضر می‌شوند و خبرنگاران نیزبر اساس خصلت خبرنگاری با آن‌ها به گپ و گفت می‌پردازند میهمان جمع دوستانه شامگاه دوشنبه این هفته ما آقای مهران سرمدیان بود که به‌طور سرزده به جمع تحریریه کاشان نیوز پیوست و گفت آمده‌ام از تمام تلاش‌هایی که در طول این سال‌ها د اشته‌اید تشکر کنم.

سرمدیان که ۱۷ ماه از مسئولیتش در اداره میراث فرهنگی کاشان به‌عنوان سرپرست می‌گذرد پس از سلام و احوال‌پرسی با مدیرمسئول، سردبیر، نویسندگان و خبرنگاران کاشان نیوز مدتی را به گفتگو با ما گذرانید او از آشنای‌اش با مقوله خبر و رسانه گفت و از سال‌های میانه دهه ۷۰ که در هفته‌نامه آرمان همراه با مدیرمسئول فعلی کاشان نیوز فعالیت رسانه‌ای داشته است و به‌عنوان سردبیر مشغول به کار بوده و قبل از آن در سمت‌های اداری‌اش نیز در سمت مسئول روابط عمومی رابطه‌ای نزدیک با مقوله رسانه داشته است.
سرمدیان درباره کارکرد رسانه‌ای کاشان نیوز گفت: هرروز به شما سر می‌زنم و اخبارتان را مرور می‌کنم بخصوص مطلبی که چند وقت پیش درباره وضعیت سرپرستی ادارات میراث و ارشاد کاشان نوشته بودید نظرم را جلب کرد. معتقدم حرف‌هایتان درست بود و نمی‌توان خدشه‌ای به محتوای یادداشت وارد کرد، اما لازم است بگویم که در همه این یک سال و نیم-قرار بود من یک ماه سرپرست باشم- سعی کردم در حد توانم مؤثر باشم و خدمت کنم، سعی کردم فضا را آرام کنم و کارهایی هم انجام شد مانند کمیته نجات بخشی سیلک.

وی افزود، میراث کاشان هیچ وقت اداره کل نبوده، اما زمانی بوده که بخاطر شخصی به نام مهندس سیف الله امینیان که در مهر ماه هفتاد رئیس میراث کاشان شد اعتبار ملی می‌گرفته و قائم به خودش بوده و من هم این اعتبار ملی را سعی کردم دریافت کنم و باید بگویم اتفاق مثبتی که در سال گذشته افتاد جذب اعتبارات ملی در حوزه میراث فرهنگی کاشان بود. البته من حرف‌های زیادی دارم که در آینده در مراسم تودیع خواهم زد.
سرمدیان که این روز‌ها زمزمه‌های زیادی درباره رفتنش از کاشان به گوش می‌رسد درباره این حرف‌ و حدیث‌ها گفت: فعلاً که خبری از رفتن من نیست و تا زمانی که کسی به‌جایم نیامده به کارم ادامه می‌دهم و تلاش دارم تمام توانم را به ویژه در فص گردشگری کاشان که در آن هستیم به کار بندم. سرمدیان در کاشان نیوز

این مدیر باسابقه میراث فرهنگی در برابر شیطنت خبرنگاران کاشان نیوز که خواستند از محل بعدی خدمتش یا اسامی گزینه‌های احتمالی ریاست میراث جویا شوند با زیرکی گفت: شما خودتان بیشتر و بهتر از من از گزینه‌ها خبر دارید ولی سابقه ثابت کرده حتی تا زمانی که معارفه برگزار نشده و شخص جدید در دفتر کارش حضور نیافته نباید به شایعات توجه کرد چرا که ما در گذشته داشته‌ایم شخصی را که حکم برایش زده شده و مقدمات مراسم معارفه و پرده‌های تبریک هم نوشته و نصب شده ولی موضوع تغییر کرده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=41781
مطالب مرتبط

  • سید علی طباطبایی اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۴ - ۱:۵۵ ق.ظ - پاسخ دادن

    به جناب اقای سرمدیان فروتنانه سلام می کنم
    قبول سرپرستی میراث فرهنگی کاشان برای ایشان جای تبریک بسیاردارد بخصوص سمتی که روزگاری چهره ماندگار ونگهبان دلسوز میرات جاودانه پدران ما مهندس سیف الله امینیان عهده دار ان بود به ایشان سپرده شده . نگارنده بعنوان یکی ازبازماندگان دو اثر جاودان معماری ایران زمین خانه طباطبایی وبروجردی بسیار مایلم بدانم که اساسا رویکرد بسیار متفاوت اداره میراث در مورد تعمیر و همچنین نحوه نگاه داری خانه پدرانم به چه دلیل بوده وایا درطالع بهره برداری ازانها نگاه کاسب کارانه ونان داغ کباب داغ دیده شده و نیز اندیشه میراث درتبین راه حفاظت ازاین دواثرفاخر که به روایت اماری به نمادونشانه ای ازشهرکاشان ازدید بازدیدکنندگان پرشمار درامده چگونه است . با تشکر .

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: