تاریخ ارسال : ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۱:۲۴ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
پس از یک سال:

سرنوشت «شورای تشکل‌های فرهنگی کاشان» به کجا انجامید؟

فعالیت این تشکل مدنی که با هدف مشارکت شهروندان در پویای هنری و ارتقاء فرهنگی و اجتماعی کاشان و باحضور هنرمندان کاشانی، اعم از فعالان عرصه موسیقی، تئاتر، نقاشی، عکاسی و سینا، هنرهای تجمسی، شعر و ادبیات، دست اندرکاران رسانه و خبر و فعالان مدنی پایه گذاری شده ، با تاکید اعضا بر غیر سیاسی و غیر انتفاعی بودن شروع شده بود.

کاشان نیوز: «شورای تشکل‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی کاشان» بعدازظهر سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۹۳ با حضور نمایندگانی از رسانه، تئاتر، شعر، موسیقی، هنرهای تجسمی، سینما، عکاسی، فعالین اجتماعی و تاریخی در ساختمان فرمانداری کاشان با مهندس «صدارئیه»، معاون استاندار و فرماندار کاشان دیدار و ملاقات کردند، این اولین دیدار وانعکاس جزئیات صحبت ها و دغدغه های آن در رسانه ها با واکنش موافقین و مخالفین روبرو شد.

دو هفته بعد در دومین جلسه «شورای تشکل‎های فرهنگی، هنری، اجتماعی کاشان» با مسئولان کاشان، شامگاه سه شنبه ۲۸ خرداد ماه ۹۳نشستی در شورای شهر کاشان با حضور اعضای کمیسون فرهنگی شورا برگزار گردید.

در این نشست نمایندگان مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی کاشان با ارائه دیدگاه‌ها و راه‌کارهای فرهنگی خود به گفتگو با اعضای شورا پرداخته و مشکلات و مسائل فرهنگی و اجتماعی کاشان و طبقات مختلف هنرمندان و فعالان اجتماعی در فضایی صمیمی و همراه با تفاهم متقابل به بحث و بررسی گذاشته شد.

برنامه دیدار بعدی« شورای تشکل‎های فرهنگی، هنری، اجتماعی کاشان» با شهردار شهر کاشان بود که انجام یا نتیجه این دیدار هیچگاه منعکس نشد.

اما حدود ۱۰ روز بعد جلسه تعیین نمایندگان و هیئت موسس «شورای تشکل‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی کاشان » در روز دوشنبه ۹ تیر ماه تشکیل و بعلت عدم توافق در انتخاب هیئت موسس به زمانی دیگر موکول شد.

جلسات مقدماتی «شورای تشکل های فرهنگی کاشان»  که با ابتکار فعالان فرهنگی و اجتماعی کاشان تاسیس شده بود و با فرماندار کاشان و شورای اسلامی شهر کاشان نیز دیدار و گفتگو داشت در سومین جلسه خود که برای انتخاب هیئت موسس تشکیل شده بود بعلت مخالفت بعض اعضا برای انتخاب «هیئت موسس» با تأسی به نظر جمع، با لغو دستور کار انتخاب هیئت موسس، این اقدام را به جلسه آتی که در اطلاع رسانی بعدی مشخص خواهد شد موکول کرد.تشکل-های-فرهنگی-هیئت-موسس-kashannews-3

فعالیت این تشکل مدنی که با هدف مشارکت شهروندان در پویایی هنری و ارتقاء فرهنگی و اجتماعی کاشان و باحضور هنرمندان کاشانی، اعم از فعالان عرصه موسیقی، تئاتر، نقاشی، عکاسی و سینا، هنرهای تجمسی، شعر و ادبیات، دست اندرکاران رسانه و خبر و فعالان مدنی  پایه گذاری شده بود با تاکید اعضا بر غیر سیاسی و غیر انتفاعی بودن شروع شده بود و در بین اعضا فعال این تشکل مصطفی جوادی مقدم ریاست فعلی ارشاد اسلامی شهرستان هم به چشم می‌خورد.

حالا جای سئوال اینجاست که پس از یک سال از شروع این اتفاق خوب، با توجه به اینکه در لزوم و بایستگی این شورا حرفی نیست ،اما این نوزاد تازه متولد شده چرا رشد نکرد؟ آتش  اینهمه تلاش و تکاپوی سریع چرا به یکباره خاموش شد؟شهر چه وقت شاهد همدلی و همزبانی بین هنرمندان خواهد بود؟آیا این شورا با ریاست جدید و آشنای ارشاد،در مورد تاسیس این تشکل دوباره اقدام خواهند کرد؟

 

.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=43440
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: