تاریخ ارسال : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۲۵ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
طبق روال گذشته با حکم وزیر بهداشت؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان منصوب شد

کاشان نیوز: طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کاشان منصوب شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی؛ دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کاشان را در راستای اجرای بند ۵ ماده ۲ مصوب در سیاست­ها و ضوابط اجرایی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه ۷۶۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی و به پیشنهاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و همچنین نظر به تعهد، تخصص و تجارب وی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان منصوب کرد.

تأمین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت مردم به ویژه محرومین و نیازمندان، ارتقاء برنامه­ های جاری حوزه­ های بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی، صیانت از منابع انسانی، فیزیکی و مالی، عملیاتی کردن برنامه پنجم توسعه و برنامه سلامت دولت یازدهم، توسعه عدالت در سلامت در حوزه مأموریت خود و توجه به امر اعتدال، توان­مندی و شایسته­سالاری در انتصابات و تکریم اعضای هیأت علمی و کارکنان حوزه سلامت از جمله وظایفی است که به وی ابلاغ شده است.

وزیر بهداشت همچنین در نامه ای از زحمات و تلاش های دکتر محمدحسین اعرابی در مدت تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کاشان قدردانی کرد.

لازم به ذکر است که قبلاً فرماندار کاشان به کاشان نیوز گفته بود؛ بحث تغییر رئیس دانشگاه پزشکی مدت‌ها است مطرح بوده است ولی یک بحث مهم‌تر که در حاشیه  آن مطرح بوده این است که می‌خواهند دانشگاه علوم پزشکی کاشان که بیش از ۳۰ سال است مستقل بوده به اصفهان الحاق کنند؛ که ما با آن مخالفیم و این بحث برای ما مهم‌تر از بحث تغییر رئیس دانشگاه است و تلاش می‌کنیم که اتفاق نیفتد. وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما در خصوص اینکه چه اقداماتی برای این اتفاق انجام‌شده است گفت: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم فرمانداری و امام‌جمعه محترم موافق این تغییر نیستند هرچند بعضی‌ها گزینه‌هایی را برای ریاست دانشگاه دارند و مطرح کرده‌اند ولی عرض کردم مشکل اصلی که برای ما داری اهمیت است جلوگیری از این تغییرات ساختاری است که از تغییر رئیس و معرفی گزینه مهم‌تر است. البته این موضوع برمی‌گردد به تصمیماتی که وزارت بهداشت گرفته که مدیریت دانش کاه‌های پزشکی را استانی کند ولی حرف ما این است که وضعیت کاشان باوجود تمام ویژگی‌ها و ظرفیت‌هایی که دارد بسیار متفاوت است و باید ویژه دیده شود.

فرماندار کاشان در ادامه به شهروندان کاشانی اطمینان داد تمام تلاش خود را برای جلوگیری از این اقدام صورت خواهد داد و نتایج را به اطلاع شهروندان خواهد رساند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=65387
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: