تاریخ ارسال : ۲۷ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۸:۲۳ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
در گفتگوی تلفنی با فرمانداری کاشان در خصوص اجرای برجام مطرح شد؛

باعث خوشحالی است که این موفقیت در دولت تدبیر و امید بدست آمد

ما چون برخوردار هستیم از یک منطقه صنعتی با کارخانجات متنوع و متعدد و جمعیت کارگری بالا هم در حوزه صنعتی بسرعت آثار آن را خواهیم دید و هم در حوزه گردشگری.

کاشان نیوزمومنیانسعید غلامیان: با اجرایی شدن برجام و باز شدن افق رفع تحریم‌ها، برای بررسی آثار محلی آن در کاشان با دکتر حمیدرضا مومنیان سرپرست فرمانداری کاشان طی تماس تلفنی گفتگویی مختصر انجام شد.

فرماندار کاشان ضمن تبریک این موفقیت ملی برای ملت ایران و مردم کاشان گفت: «برجام به عقیده بسیاری از کارشناسان بر اساس یک برنامه ریزی منطقی و کارشناسی حتماً در حوزه اقتصادی ایران تاثیر بسزایی خواهد داشت.»

حمید رضا مومنیان، افزود: برجسته‌ترین آنها هم بعنوان نماد و نشانه‌اش تاثیر رفع تحریم‌ها است. الان که جزئیات تحریم‌ها بیان میشود ما پی می‌بریم که ابعاد آنها چه تاثیرات عظیمی در حوزه اقصاد کشور بجا گذاشته است. شما می‌بینید در بند بند این تحریم‌ها جزئیات حوزه اقتصادی و صنعتی ایران هست و متاسفانه ایران هم در طول این سال‌ها از مناسبات جهانی محروم بوده و این باعث خوشحالی است که این موفقیت در دولت تدبیر و امید بدست آمد.

وی با اشاره به پیام روحانی افزود، همانگونه که رئیس جمهور محترم هم اشاره کردند یکی از پیچیده ترین پرونده‌های تاریخ معاصر در حقیقت الحمدلله به سرانجام مقصود رسید و امیدواریم که دستاوردهایی که هم کارشناسان و هم سیاسیون و هم عموم مردم اذعان دارند انشاالله به تدریج بروز و ظهور پیدا کند و برجسته‌ترین آنها هم همانطور که در پیام رئیس جمهور بود به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران است و تغییر نگاه جهانی از ایران جنگ طلب به یک ایران اهل گفتگو اهل منطق و طرفدار صلح در جهان است.

مومنیان در خصوص آثار ملی این اتفاق گفت: اینها دستاوردهای کمی نیست، ما عادت کرده بودیم در کشور همه چیز را گردن تحریم‌ها بیاندازیم این خودش یک نوید است که هرکس مرد میدان است دیگر نمی‌تواند فرافکنی کند وانشاالله باید از آن مواجهه‌های انفعالی با این بحث‌ها وارد یک فضای یک مواجهه هوشمندانه در مناسبات جهانی شویم که الحمدلله بازهم یکی از نمودها آن در همین بحث دستگیری و رها سازی تفنگداران آمریکایی دیدیم، وقتی یک جریان منطقی و بررسی منصفانه در مسائل جهانی حاکم باشد ما می‌بینیم که به سادگی می‌شود از تنش‌ها دوری کرد.

فرماندار کاشان در مورد تاثیر محلی برجام درکاشان اظهار داشت: ما انتظار داریم که بخصوص در کاشان به جهت هم موقعیت جغرافیایی و هم به جهت مرکزیت در کشور بسرعت از فواید برجام بهره‌مند شویم.

به نظر میاید که ما چون برخوردار هستیم از یک منطقه صنعتی با کارخانجات متنوع و متعدد و جمعیت کارگری بالا هم در حوزه صنعتی بسرعت آثار آن را خواهیم دید و هم در حوزه گردشگری.

شما می‌دانید که ما ویژگی‌های منحرصر به فردی در منطقه داریم که مورد نظر توریست‌های خارجی است مانند کویر، مانند گردشگری تاریخی و مذهبی، اینها ظرفیت‌هایی است که انشاالله با اجرایی شدن برجام برجسته‌تر خواهد شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=52317
مطالب مرتبط

 • علی دی ۲۷, ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  آقای مومنیان!
  آقای روحانی در پیامشان گفتند این پیروزی جناحی نیست و به ضرر هیچ جناحی هم نیست، اما شما گفتید باعث خوش حالی است که این موفقیت در دولت تدبیر و امید به دست آمد. به نظرم این حرف خوبی نیست، اگر دیدمان کلان نگر باشد، به تر است بگوییم مهم نیست این اتفاق در چه دولتی رخ داده، همین که این اتفاق افتاده، خودش بسیار مبارک است.
  در کسب رضای الهی موفق باشید.

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: