تاریخ ارسال : ۰۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۲۲ ق.ظ ۴ نظر
Print Friendly
سریالی تاريخي که عمارت تاریخی طباطبایی‌های کاشان‌ را تعطيل کرد

سریال «بانوی عمارت» روی آنتن شبکه ۳ رفت

کاشان نیوز: سال گذشته یادداشت «هیس! این خانه در حال تعمیر است» در کاشان نیوز در خصوص علت تعطیلی خانه طباطبایی‌ها که برای فیلم‌برداری «بانوی عمارت» اجاره شده بود مطالبی منتشر شد و درنهایت هم هیچ پاسخی به تناقض‌گویی در خصوص این تعطیلی داده نشد.

روز گذشته نیز رونامه نصف جهان نوشت: سریال «بانوی عمارت» که سال گذشته موجب تعطیلی دوماهه عمارت طباطبایی‌های کاشان به بهانه مرمت‌شده بود، بالاخره روی آنتن شبکه ۳ رفت.
دی‌ماه سال گذشته یک بنر و چند کیسه سیمان و آجر جلوی در خانه تاریخی طباطبایی‌ها کاشان قراردادند و اعلام کردند این بنای تاریخی به دلیل مرمت به مدت دو ماه تعطیل است. درحالی‌که این بنا نیاز به مرمت گسترده و تعطیلی نداشت، درنهایت مشخص شد خانه طباطبایی‌ها را به گروه فیلم‌سازی به مدت دو ماه اجاره داده‌اند و مرمت این بنا صحت ندارد و تنها یک صحنه‌سازی است.
پیگیری‌ها نشان داد که پشت بنر مرمت این بنا، گروه فیلم‌برداری در عمارت تاریخی طباطبایی‌ها ساکن شده است. بند رخت را بر تن این بنای ارزشمند آویزان کرده‌اند و تجهیزات فیلم‌برداری را هم در هر بخشی که دست‌شان رسیده نصب کرده‌اند. تجهیزات سنگینی که مشخص بود بدون رعایت هرگونه اصولی نصب شده و وزن آن‌ها بر روی بخش‌های حساس معماری خانه ارزشمند طباطبایی‌هاست.
پس از افشای ادعای کذب تعطیلی خانه طباطبایی‌ها به دلیل طرح مرمت بنا، بنر و صحنه‌سازی مرمت جمع‌آوری‌ و در بنری جدید از فیلم‌برداری در این بنای ارزشمند خبر داده شد و تعطیلی بنا به محدودیت بازدید تقلیل یافت.
این سریال که یک داستان عاشقانه در دوره قاجار است در سه شهر کاشان، قزوین و تهران فیلم‌برداری شده و از خانه‌های تاریخی طباطبایی‌ها، بروجردی‌ها، حسینیه امینی‌ها و بازار سعد السلطنه در آن استفاده شده است.
سریال «بانوی عمارت» به نویسندگی احسان جوانمرد و کارگردانی عزیزا… حمیدنژاد با بازی پانته‌آ پناهی، اندیشه فولادوند، غزل شاکری و شبنم فرشادجو شب‌ها ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه روی آنتن شبکه ۳ می‌رود و موسیقی تیتراژ آن کار محسن چاوشی است.
خانه طباطبایی‌ها که تحت شماره ۱۵۰۴ به ثبت رسیده، در نیمه دوم سده ۱۳ هجری به‌وسیله حاج سید جعفر طباطبایی از بازرگانان نطنزی مقیم کاشان در محله سلطان امیر احمد احداث شده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72675
مطالب مرتبط

 • حسین آذر ۱۵, ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام سه اثار تاریخی متعلق به شهرداری که توسط مدیر ظعیف حوزه گردشگری ویران شده است

  (0)(0)
 • جعفری آذر ۱۵, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  باسلام یکی از مهمترین اثار تاریخی کاشان به دلیل نبود مدیریت قوی حوزه گردشگری شهرداری کاشان از بین رفت از اعضا شورای شهر خواستارم رسیدگی نمایند

  (0)(0)
 • حسین آذر ۱۲, ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام قابل توجه خانم …[حذف توسط مدیر سایت]
  مالکیت ومدیریت خانه طباطبائی ها با شهرداری است نه میراث.

  (0)(0)
 • نیلوفر آذر ۹, ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  واقعا دم میراث فرهنگی گرم که به بهونه ی بازسازی دو ماه مهمترین و قشنگ ترین خانه ی تاریخی کاشان رو بست و در و دیوارشو به اون حال و روز انداخت….
  باید از مسئولین به اصطلاح دغدغه مند پرسید ایا یه فیلم ضعیف که چهار نفر شاید ببینن ارزش اینو داشت که این همه مدت یکی از نسخه های زنده ی تاریخ کاشان به روی بازدیدکنندگانش بسته بشه؟

  (1)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: