تاریخ ارسال : ۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۱۲ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly
بارأی اکثریت اعضای پنجمین شورای شهر کاشان

«سعید ابریشمی راد» به‌عنوان سی و سومین شهردار انتخاب شد

کاشان نیوز: «سعید ابریشمی راد» بارأی اکثریت اعضای شورای شهر کاشان به‌عنوان سی و سومین شهردار انتخاب شد.

ابریشمی گزینه پیشنهادیِ منتخبان ائتلاف «شهر همدلی» بود. این ائتلاف در بیش از ۳۰ جلسه؛ سوابق، تجارب و تخصص ۱۶ گزینه پیشنهادی و همچنین برنامه‌های کاربردی و تحلیلی ایشان را بررسی کرده و نهایتاً تجارب و تخصص و برنامه ارائه‌شده توسط ابریشمی را برای حل مشکلات کاشان و شهرداری آن برگزیدند.
سعید ابریشمی ۲۹ شهریور سال ۱۳۴۹ در محله دروازه اصفهان کاشان به دنیا آمد. سال ۷۴ از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان مدرک کارشناسی عمران گرفت و در سال ۸۹ در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی رشته حقوق و همزمان در دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد «مدیریت اجرایی-گرایش استراتژیک» ادامه تحصیل داد و در سال ۹۳ فارغ‌التحصیل گردید.
او همچنین فارغ‌التحصیل در کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری است و هم‌اکنون دانشجوی دکترای «مدیریت دولتی-گرایش مدیریت منابع انسانی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین است.
ابریشمی فعالیت خود را در سال ۷۵ در هیئت‌امنای احیاء بافت تاریخی کاشان شروع کرد و در سال ۷۷ در شهرداری قمصر، به‌عنوان مسئول شهرسازی و خدمات فنی منصوب شد؛ و پس از یک سال به شهرداری کاشان منتقل شد و به‌عنوان مسئول حوزه شهردار و عضو شورای معاونین به مدت ۴ سال فعالیت خود را ادامه داد.
وی در سال ۸۲ به شهرداری شاهین‌شهر رفت و به مدت ۱۵ ماه معاون فنی و شهرسازی و از سال ۸۳ تا ۸۶ به‌عنوان معاون فنی و عمرانی شهردار شاهین‌شهر خدمت نمود.
ابریشمی در سال ۸۶ به کاشان بازگشت و ۱۴ ماه سکان سازمان عمران و بهسازی شهرداری کاشان را در دست داشت و پس‌ازآن به تهران رفت و در مناطق ۲۲ و ۴ شهرداری تهران مسئولیت معاونت فنی و عمرانی و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهری را بر عهده داشت. او هم‌اکنون معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۰ تهران است.
در سوابق تخصصی دیگر او می‌توان به عضویت در کمیسیون عالی معاملات، کمیسیون طراحی شهری، کمیسیون تحویل معاملات و نماینده شهرداری تهران در استقرار سیستمهای مدیریتی استاندارد اشاره کرد.
ابریشمی که در کنار فعالیت‌های اداری و مدیریتی‌اش در دانشگاه‌های تهران نیز تدریس دارد، مقالات پژوهشی و تحقیقاتی متعددی در حوزه استراتژی‌های توسعه شهری، شفافیت فرایندی در شهرداری، مدیریت استعداد و برنامه‌ریزی منابع انسانی و… منتشر نموده یا در کنفرانس‌های ملی ارائه نموده است.
برخی تحلیلگران و کارشناسان حوزه مدیریت شهری، بر این باورند که با توجه به سوابق تجربی و رزومه تخصصی او، شهرداری کاشان در دوران تصدی «سعید ابریشمی راد» دوران جدیدی را تجربه خواهد کرد. دورانی تأثیرگذار، سرنوشت‌ساز و درعین‌حال متفاوت با آنچه تاکنون شاهد بوده‌ایم.

گفتنی است پس‌از انتخاب شهردار توسط شورای شهر، انتخاب وی به اطلاع فرماندار شهرستان رسیده و از این طریق طبق «آیین‌نامه اجرایی شرایط احراز سمت شهردار» وزارت کشور وظیفه انطباق شرایط شهردار منتخب با قوانین را دارد و پس‌ازآن طی حکمی که درواقع حکمی اعلامی است صحت انتخاب شهردار را تائید می‌کند.
بر اساس مقررات وزارت کشور ۱۰ روز فرصت برای گرفتن استعلامات مربوطه و تطبیق و اعلام نتیجه است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68253
مطالب مرتبط

 • محمد حسن زاده شهریور ۱۰, ۱۳۹۶ - ۹:۳۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  جناب آقای شاهمیری جانباز عزیز
  ما از شما و امثال شما خواهش داریم ، صحنه را خالی نگذارید. شما اهل غنیمت خواهی نیستید شما و افراد همفکر شما با خدا معامله کرده اید، با حضور و سخنان خود، تفکر افرادی مثل علی هاشمی طاهری را خنثی کنید

  (0)(1)
 • علی اکبر شاهمیری جانباز شهریور ۸, ۱۳۹۶ - ۸:۰۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام علیکم:بله آقای تقی زاده دعای بسیار خوب وبه جائی از در گاه خداوند قادر متعال مسئلت داشته اند.احسنت بر شورائی که از ابتداء بنا را بر همدلی گذارده اند زیرا در هر اموری که همدلی ومحبت واتحاد باشد آن هم با خلوص نیت آن امور گر چه بسیار هم مهم و پر فراز ونشیب باشدابتر نخواهد ماند وانشالله با پیروزی و موفقیت همراه خواهد بوداجرکم عندالله التماس دعا:

  (2)(2)
 • تقی زاده شهریور ۸, ۱۳۹۶ - ۱:۴۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  مبارک باشد انشاالله

  (1)(2)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: