تاریخ ارسال : ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۲۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

سفر مونسان به کاشان کنسل شد

کاشان نیوز: دومین همایش توسعه و ترویج بوم گردی و صنایع دستی روستایی کاشان و آران و بیدگل با محوریت صنایع دستی روستایی، دوشنبه ۱۲ شهریور از ساعت ۹ الی ۱۳ در مجتمع خورشید اردهال کاشان برگزار می‌شود.

در دعوتنامه این همایش حضور آقای دکتر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری کشور نیز ذکر شده است. اما به گفته روابط عمومی اداره میراث فرهنگی کاشان، به علت همزمانی با همایش گردشگری در برج میلاد، مونسان در کاشان حضور نخواهد داشت و دکتر محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی در این همایش شرکت خواهند کرد.

دکتر ساداتی نژاد، نماینده کاشان و آران و بیدگل، در نشست خبری ماه گذشته اعلام کرده بود اولین نمایشگاه صنایع دستی روستایی از تاریخ ۹ تا ۱۶ شهریور ماه در مشهد اردهال برگزار خواهد شد. به گفته ساداتی نژاد برای افتتاح این نمایشگاه دکتر مونسان، ریاست سازمان میراث‌فرهنگی کشور، به کاشان آمده و این نمایشگاه در تقویم سازمان میراث فرهنگی ثبت خواهد شد تا به‌صورت سالانه در همین مکان برگزار شود. اما با گذشت چند روز از تاریخ اعلام شده، ۹ شهریور، این نمایشگاه برگزار نشده و خبری مبنی بر برگزاری آن نیز اعلام نمی‌شود. همچنین برنامه‌ای برای سفر مونسان به کاشان نیز اعلام نمی‌شود‌. این برنامه از اوایل تیر ماه امسال توسط دفتر نماینده مجلس برنامه ریزی شده بود و بر طبق نامه‌ای به اداره میراث فرهنگی کاشان اعلام و از ریاست این اداره برای شرکت در همایش بوم‌گردی روستایی دعوت شده بود. همچنین خبرنگاران و مدیران رسانه‌های کاشان نیز با اعلام حضور معاون رییس جمهور به این همایش دعوت شدند.

ولی روز گذشته ۱۱ شهریور ماه از دفتر ساداتی نژاد، بدون هرگونه توضیحی با ارسال پیامکی برگزاری برنامه را ۱۷ شهریور تعیین و در پیگیری خبر علت تأخیر را برگزاری کلاس دهیاران در اصفهان اعلام می‌کنند، البته با تصریح اینکه «خانم محمود پور یا مونسان تشریف می‌آورند.»

دکتر ساداتی نژاد در نشست خبری خود پیگیری بحث تفویض اختیار به اداره میراث فرهنگی کاشان و رفع مشکلات تخصیص اعتبار به بناهای تاریخی کاشان را به سفر مونسان به کاشان موکول کرده بود.

حالا این سوال مطرح است که چرا همایش و برنامه‌ای که بهانه‌ی سفر معاون رئیس‌جمهور به کاشان می‌شود و برای آن از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی شده، یکباره بهم می‌ریزد و به طور کامل ملغی می‌شود. مسئولیت این فرصتی که از دست کاشان رفته بر عهده کیست؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71983
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: