تاریخ ارسال : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۶:۵۶ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

سمن‌ها بازوان توانمند اداره حفاظت محیط‌زیست هستند

کاشان نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست آران و بیدگل گفت: سمن‌های زیست‌محیطی بازوان توانمند این اداره هستند که در زمینه‌های زیست‌محیطی کمک‌های زیادی می‌کنند.
به گزارش ایرنا، الهیار دولتخواه روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در استان اصفهان ۱۴ تشکل زیست‌محیطی فعال وجود دارد که ۲ انجمن فعال زیست‌محیطی و ۴ انجمن دیگر که به‌گونه‌ای مرتبط با محیط‌زیست هستند در این شهرستان قرار دارند.
وی افزود: انجمن‌ها یکی از رازهای موفقیت برای مسائل زیست‌محیطی هستند که با ورود به کارهای اجرایی ازجمله ساخت آبشخور و گشت و کنترل منطقه اداره محیط‌زیست شهرستان را همراهی می‌کنند.
وی بیان کرد: واحدهای صنعتی شهرستان که بیشترین آن‌ها در فرش فعال هستند کمترین مشکل زیست‌محیطی و آلایندگی را دارند و امسال تنها دو واحد صنعتی حکم پلمپ به خاطر عدم رعایت استانداردهای زیست‌محیطی را گرفتند.
دولتخواه تصریح کرد: روزانه بیش از ۲۵۰ تن زباله شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در چاله زباله ابوزیدآباد از توابع این شهرستان دفن می‌شود که به شکلی در حال پیگیری جهت رفع مسائل زیست‌محیطی آن هستیم.
وی بیان کرد: پاک‌سازی این منطقه در روز گذشته با همکاری کارکنان اداره حفاظت محیط‌زیست آران و بیدگل، شهرداری آران و بیدگل، شهرداری کاشان و شرکت بازیافت کاشان و آران و بیدگل و هم‌چنین انجمن‌های حفاظت محیط‌زیست شهر ابوزیدآباد انجام‌شده است.
وی افزود: در این طرح جمعی از دوستداران محیط‌زیست با همکاری اداره حفاظت محیط‌زیست، محور و اطراف محدوده چاله زباله و مسیر جاده‌های کاشان به آران و بیدگل و ابوزیدآباد را از وجود زباله و آلودگی‌ها پاک‌سازی کردند.
رئیس اداره محیط‌زیست آران و بیدگل تصریح کرد: این پاک‌سازی در مسیرهایی انجام شد که ماشین‌های حمل زباله در آن تردد دارند و به دلیل نداشتن توری و محافظ در روی زباله‌ها، پسماندها در مسیر پراکنده می‌شود.
دولتخواه با اشاره به زیبایی‌های نهفته در طبیعت منطقه ابوزیدآباد گفت: همه مردم وظیفه‌دارند با جلوگیری از آلوده شدن منطقه، این موهبت الهی را از گزند زشتی و آلودگی‌ها در امان نگه‌دارند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67237
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: