تاریخ ارسال : ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

سه‌شنبه‌های بدون خودرو به کاشان رسید

کاشان نیوز: موسسه مردم نهاد «آوای نبض زمین» با همکاری چند سازمان مردم نهاد دیگر، «سه شنبه های بدون خودرو» را در کاشان برگزار می‌کند.

قرار است سه شنبه‌های هر هفته ساعت ۷ صبح دوچرخه‌سواران از مقابل اداره ورزش و جوانان واقع در خیابان بهشتی، جنب سالن تختی مسیر میدان معلم، مدخل‌، میدان پانزده خرداد، میدان امام خمینی، میدان کمال الملک و نهایتا چهارراه آیت اله کاشانی را رکاب می‌زنند.

سه شنبه‌ی گذشته تعداد۱۴ دوچرخه سوار مرد مسیر مشخص شده را در راستای طرح «سه شنبه‌های بدون خودرو»رکاب زدند. مرضیه حسینی متصدی ورزش جوانان در اداره تربیت بدنی به خبرنگار کاشان نیوز گفت: نامه‌ای با چهل امضا از سوی بانوان فعال محیط زیست و ورزش برای فرماندار ارسال کرده‌ایم و خواستار حضور بانوان دوچرخه‌سوار در این برنامه شده‌ایم.

این برنامه قرار است هر سه شنبه اجرا شود و شرکت‌کنندگان هر هفته شعارهای محیط زیستی و توصیه به تحرک و ورزش را در سطح شهر با پوشیدن کاورهای مخصوص به نمایش بگذارند.

طرح «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» بیش از یک سال است که در شهرهای مختلف کشور اجرا شده و شهرداری‌ها مسیرهای مشخصی را در مراکز شهرها برای این امر مهیا کرده‌اند. در این طرح شهروندان تشویق شده تا در روز میانی هفته برای رفت‌‌‌‌‌ و آمد به محل کار از دوچرخه بجای ماشین استفاده کنند.

شهرداری اصفهان در راستای این طرح بخشی از خیابان پرتردد چهارباغ در روزهای سه‌شنبه مسدود کرده و این مسیر تنها برای عبور دوچرخه‌سواران باز است. از بهار ۹۷ سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان طرح پنجشنبه‌های بدون خودرو را به صورت آزمایشی آغاز نموده که به صورت نمادین شهردار و کارمندان شهرداری مسیر مشخصی را رکاب زدند. در پنجشنبه‌های بدون خودرو نیز از حضور بانوان دوچرخه‌سوار ممانعت به عمل آمده بود. این درحالی است که دوچرخه‌سواری بانوان با رعایت پوشش مناسب از لحاظ قانونی بلااشکال است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72064
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: