تاریخ ارسال : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۰ ق.ظ ۲ نظر
Print Friendly
سه خبر و یک پیام مشترک

درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن

کاشان نیوزسعید غلامیان:
۱- مهندس ابوالفضل صدرائیه به سرپرستی آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران منصوب شد، در خبری که از این انتصاب منتشر شد سایت «اعتدال آنلاین» نوشت: «منطقه آزاد اقتصادى کاشان، راه‌اندازی فرودگاه کاشان، تعمیر و آسفالت آزادراه کاشان – قم بعد از ٢ دهه و… گوشه‌ای از فعالیت‌های مهندس صدرائیه در مدت ١۶ ماه حضور در سکان مدیریت عالى اجرایى کاشان بود.» اقداماتی که برای وی برشمرده شده است اقداماتی است که تعدادی دیگر از مدیران نیز آنرا مکرراً در کارنامه خود درج کرده‌ و منت آنر بر سر مردم گذاشته‌اند!
از طرفی کاشان نیوز این خبر را با پیشینه‌ای خبری از عدم اطلاع از وضعیت پس از فرمانداری وی منتشر کرد و به همین دلیل پیامی دریافت کردیم مبنی بر اینکه «این مدل خبر کار کردن، بی‌اخلاقی رسانه‌ای هست»! اما واقعاً حق مردم کاشان نیست که بدانند چرا آقای صدرائیه با آن شایعات نامناسب در سکوت کامل خبری از فرمانداری کاشان رفت و چرا مراسم تودیع وی برگزار نشد و …؟ و مگر آقای صدرائیه چه مشکلی داشت؟ شاید هم وی مشکلی نداشت و مشکل از جایی دیگر بوده است؟ اما دانستن این ابهامات حق مسلم شهروندان است، کسانی که شعار خدمت به مردم را سر داده یا شعار محرم بودن شهروندان را می‌دهند باید این ابهامات را برطرف کنند. بگذریم که در این واقعه برخلاف اصول اخلاقی چه کسانی آمدن صدرائیه را به خود نسبت داده و پس از رفتن وی بلافاصله انتقادات را متوجه دیگران کرده و خود را مبری دانسته و … .

۲- هفته گذشته دفتر دکتر ساداتی نژاد، مدعی شد: «پس از چند دوره پیگیری سرانجام نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی کاشان و آران و بیدگل توانست مجوز تأسیس رادیو شهری کاشان را کسب کند.»
تا جایی که ذهن نگارنده یاری می‌کند بارها خبر استقرار رادیو کاشان توسط نمایندگان و مدیران متعددی منتشرشده است و تاکنون اتفاقی نیفتاده است! اما مدیران مختلفی پیگیری رادیو کاشان را به خود منتسب کرده‌اند. این بار امیدواریم یکبار و برای همیشه این وعده جامه عمل به خود پوشیده و رادیو کاشان راه‌اندازی شود. اما فراموش نکنیم که هر اتفاقی از این دست حاصل تلاش مدیران متعددی است که در طول زمان در این سمت ایفای نقش کرده‌اند اگر چه حق شهروندان است که علت این حرکت بطئی و آهسته را نیز سوال کنند که چرا با وجود وعده‌های متعدد اتفاقی در این سطح در زمانی اینقدر طولانی محقق می‌گردد؟

۳- باز هم در هفته گذشته خبری به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان مبنی بر: «اولین نشست شورای هم‌اندیشی هنر در شهرستان برگزار شد» بعد از برگزاری نشست، برای رسانه‌ها ارسال شد.
در این مورد اداره ارشاد کاشان که از خبرنگاران حداقل برای پوشش خبری این نشست دعوتی به عمل نیاورد، در موارد مختلفی شورای مختلفی برای سامان دادن به مقوله خبر در کاشان تشکیل داده و جلسات متفاوتی را برگزار کرده است، اما به عللی که تاکنون پوشیده مانده است این مقوله سامانی نگرفته است.
سؤال مهم این است که بدون حضور هنرمندان و بدون مشارکت همه افراد رسانه این مهم چگونه شکل واقعی و درستی به خود خواهد گرفت؟ و چرا در خصوص نشست‌ها و جلسات گذشته پیگیری انجام نشده است؟

سه خبر فوق یک پیام مشترک دارد! و آن اینکه نه تنها در کاشان مدیران برنامه‌ای مدون برای فعالیت خود ندارند بلکه سیاست درازمدتی هم در مدیریت بالادستی برای کاشان تدوین نشده است و اداره این شهر باری به هر جهت بصورت روزمره، جزیره‌ای و سلیقه‌ای پیش می‌رود!

این مهم‌ترنی علت عقب‌ماندگی یک منظقه فرهنگی است با ۷۰۰۰ هزار سال تاریخ و قدمت، اگر مدیری طالب خدمت و یا مایل به کسب نام نیک است -که بسیار ارزنده هم هست- این وامانده در کویر سوزان را از عمق تاریخ بیرون کشیده برنامه‌ای واقع‌گرایانه حداقل ۲ ساله برایش تدوین کند.

اگر چه نگارنده -درکنار خیل خاموشی ازشهروندان- از چگونگی، شرایط، نحوه و نتیجه تا امروز برنامه پنج‌ساله افق ۱۴۰۰ کاشان بی‌اطلاع نیست! ولی استدعا داریم توجه داشته باشید که آهسته آمدن و آهسته رفتن هم خود سیاستی است که گفته‌اند «درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن».

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67232
مطالب مرتبط

 • A خرداد ۲۶, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  اندر باب شورای هم اندیشی هنرمندان در هتل آریانا ذکر این نکته را لازم میدانم که ترافیک حاصل از پارک نامناسب مدعوین محترم بالاخص چانگان فرماندار آزاردهنده برای اهالی محل بود. امید است جلسات پربار حضرات در مکانهای وسع تر برگزار شود.
  ودر باب رادیو همان بهتر که نداشته باشیم چرا که بلندگوی طیف خاص سیاسی خواهد شد.

  (1)(1)
 • سعیدی خرداد ۲۶, ۱۳۹۶ - ۱:۰۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  بایدیقین داشت که اگرکسی خطایی انجام ندهدموردتهمت وافتراقرارنمی گیردواگرهم کسی خودرامبراازهرگونه لغزش بدانداولین کاری که انجام می دهداین است که خبرنگاران راجمع می کندواز ماکدامنی خودسخن می راندوحتی برخی خبرنگاران پولکی راکه می توان از اخبارشان مقدار پول دریافتی آنها راحدس زدرابه خدمت می گیرندوازکمالات خودمی گویندحال این اتفاق رخ نداده بیانگر این حقیقت است که فردموردنظرخطارامرتکب شده ودراین مسیرشرکایی هم داشته است.درارتباط بارادیوکاشان آنچه درنسخ قدیمی هم یافت می شوداین داستان به سال های دور برمی گرددپس نمی توان به یک شخص خاص نسبت دادحال اینکه هرکس این آرزو رابراورده کندخداامواتش رابیامرزد.درارتباط بامطلب آخرین هم بایدیاداورشدکه هرزمانی قرارباشدتصمیمی عملی نشودخبرنگاران رادعوت نمی کنندچرادرصورتی که چندماه بگذردوآن کارانجام نشودگرفتارپرسش های اهل رسانه خواهند بودچراکه خبرنگاران درجریان کم وکیف جلسه بوده اند وباخبرهستندپس نمی توانندجواب سربالا بابدهندپس بهترین ومقرون به صرفه ترین راه عدم دعوت از خبرنگاران است ضمنا درخریدابمیو کیک هم صرفه جویی می شود.

  (0)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: