تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت : ۷:۳۰ ق.ظ ۵۵ نظر
Print Friendly
شهروندان حق دارند سوال کنند؛

سوال هایی که رییس و اعضای شورا حتما پاسخی برای آن دارند

در این ساختار دموکراتیک شهروندان در هر زمانی که لازم بدانند حق دارند از منتخبین خود که امانت بزرگ اعتماد را به آنها سپرده اند، در مورد مسائل مختلف شهر و اداره آن سوال کنند و اعضای شورا هم موظفند با سعه صدر، دقت و منطق به سوالات آنها پاسخ گویند و اگر اشتباهی مرتکب شده اند شهامت عذر خواهی داشته باشند و حتی برای تنبیه خود استعفا کنند.

 ۱شوراکاشان نیوز: با تشکیل شوراهای اسلامی شهر، در یک شیوه دموکراتیک و مردم سالار، اداره امور شهرها با یک واسطه به خود مردم واگذار شده است و این مهم به آن معناست که مردم می توانند به صورت مستقیم در سرنوشت خود تاثیر گذار باشند. آنان نمایندگان خود در شورا را انتخاب می کنند و اعضای شورا، با سرمایه اعتمادی که شهروندان  به آنها بخشیده اند فردی متخصص ، کاردان و با سلامت نفس را به عنوان شهردار انتخاب می کنند و شهردار هم مجاز است تیم اجرایی خود را از بین افراد متخصص با تجربه و خوش سابقه انتخاب کند و برابر برنامه و بودجه ای که به شورا ارائه می کند و از تصویب شورا می گذرد فعالیت دقیق و شفافی را آغاز نماید.

در این ساختار دموکراتیک شهروندان در هر زمانی که لازم بدانند حق دارند از منتخبین خود که امانت بزرگ اعتماد را به آنها سپرده اند، در مورد مسائل مختلف شهر و اداره آن سوال کنند و اعضای شورا هم موظفند با سعه صدر، دقت و منطق به سوالات آنها پاسخ گویند و اگر اشتباهی مرتکب شده اند شهامت عذر خواهی داشته باشند و حتی برای تنبیه خود استعفا کنند.
… بر اساس  ماده ۷۴ قانون  شوراهای اسلامی شهر « شورای شهر و یا هر یک از اعضا حق ندارند در نصب و عزل کارکنان شهرداری مداخله کنند و یا به آنها دستور بدهند. » که این نشان از استقلال و تفویض اختیاری است که قانون به شهردار داده تا با قدرت کار کند و درصورتی که عملکرد شهردار دارای ایراد یا اشکالی باشد قانون گذار در ماده ۷۲ همان قانون تکلیف را روشن کرده است.(۱)
اما در این میان انتخاب مدیر مالی یا معاون مالی شهرداری جزء استثناتاتی است که شورا باید در انتخاب یا عزل و نصب آن دخالت مستقیم داشته باشد، یا به عبارت دیگر شهردار اجازه ندارد بدون نظر شورا مدیر یا معاون مالی شهرداریT، که یکی از صاحبان امضای مجاز و درحکم ذیحساب شهرداری است را انتخاب یا تغییر دهد.
این موضوع به صراحت در تبصره ذیل بند ۳۰ ماده ۷۱ قانون شوراها آمده است.(۲) همچنین در تبصره ۴ ماده ۳۴ ایین نامه استخدامی شهرداری های کشور(۳) و در ماده ۲۵ نظام جامع مالی شهرداریها که درتاریخ ۱۳۹۱/۱۲/۲۸ طی نامه شماره ۲۹۲۶۰ به کلیه شهرداریهای کشور ابلاغ شد و از ابتدای سال ۱۳۹۳ برای تمام شهرداریها لازم الاجرا می باشد آمده است که:« مدیر امور مالی که طبق ماده ۷۹ قانون شهرداریها تحت امر شهردار ذیحساب شهرداری می باشد بر کلیه واحد ها و قسمت هایی مالی ریاست و نظارت خواهد داشت و شهردار مجاز به تعیین یا تغییر او بدون موافقت شورای اسلامی شهر نخواهد بود.»
همچنین مستند به قانون و آیین نامه های گزینش کشور به ویژه آیین نامه مشاغل حساس، پست مسوول مالی شهرداری و سازمانهای وابسته و مناطق آن در زمره مشاغل حساس بوده و نحوه گزینش آنان متفاوت شمرده شده و  گذراندن تشریفات قانونی مربوطه الزامی است.
لذا مستند به بند ۳۰ ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و‌انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب‌شهرداران مصوب  ۱۳۷۵   و ماده ۷۹ قانون شهرداری مسوول امور مالی شهرداری و رییس حسابداری میبایست حتما تاییدیه شورای اسلامی شهر را از نظر قانونی و استانداری را بلحاظ شرایط احراز و شایستگی علمی و عملی اخذ نمایند.
حال با مقدمه فوق و استنادات قانونی ذکر شده و  بخشنامه های ابلاغی از طرف وزارت کشور ، سازمان شهرداریها و استانداری از رییس محترم شورای اسلامی شهر و اعضای محترم شورا تقاضا داریم به ابهامات و سوالات زیر پاسخ دهند چرا که عمل به قانون و رعایت دقیق مفادی که قانونگذار برای صحت امور و اداره شهرها تعیین کرده مورد انتظار شهروندان است:
۱-    اینکه  شهردار قبل از توافق استانداری با انتقال مسئول مالی جدید شهرداری  (حدود یک ماه قبل از آن) ابلاغ وی را صادر و وی را منصوب کرده است، صحت دارد ؟!
۲-    آیا در انتصاب وی یا تغییر مدیر مالی قبلی شهرداری که برابر قوانین ذکر شده شهردار مجاز به انجام آن نبوده نظر شورا(مصوبه شورا) اخذ شده است؟
۳-    آیا پس از انتقال فرد مذکور  به شهرداری کاشان که با موافقت استانداری بوده مجددا بر اساس آیین نامه تصدی مشاغل حساس نظر (کتبی) گزینش و حراست استانداری اصفهان اخذ شده و صلاحیت علمی و عملی وی تایید شده است.(اساسا آیا در بین افراد بومی که آشنا به شهر و نیازها و حساسیت های آن هستند شخصی متخصص و معتمد آقای شهردار پیدا نمی شود؟!)
۴-    آیا اصولا شورای اسلامی شهر به قوانین این انتصاب آشنایی دارد(که حتما اینگونه است) آیا تصور نمی کند خلاف قانون عمل شده است؟
۵-    آیا افتتاح حساب بانکی و دادن حق امضا به فرد مذکور با مصوبه شورا و ارائه نامه شورا به بانک عامل انجام شده است یا در این کار هم قانون  نادیده گرفته شده است؟
۶-    از آنجایی که شهردار ومدیر مالی باید بر اساس برنامه و بودجه مصوب شورا عمل کنند آیا در شرایط غیر قانونی ایجاد شده دیگر شورا می تواند یا خواهد توانست بر انحرافات مکرر شهردار از بودجه شهرداری (که جای پرداختن به آنها در این مجال نمی گنجد و زمانی دیگر می طلبد) نظارت  داشته باشد؟
۷-     آیا  رفتار اینگونه شهردار  اصل نظارت شورا بر روند کاری شهرداری به ویژه وظایفی که در ماده ۷۱ قانون شوراها برعهده شورا گذاشته شده است را بی اثر و با مشکل مواجه نمی کند؟
۸-    آیا چنانچه  سازمان بازرسی کشور پرونده تخلفات احتمالی را بررسی کند شورا مستندات محکمه پسندی قابل ارائه دارد؟
۹-    آیا شهروندان که ولی نعمتان و صاحبان اصلی شهر و شهرداری و شورا هستند حق ندارند از منتخبان خود اجرای قانون و  شفافیت در رفتار و عملکرد را تقاضا داشته باشند؟
۱۰-    …

ودهها سوال دیگر که امیدواریم ریاست محترم شورا با پاسخ به این چند سوال طرح شده جرات پرسیدن آنها را در بین اهالی مطبوعات تقویت کنند و به ایفای نقش حقیقی مطبوعات که به عنوان رکن چهارم دموکراسی و ناظر بر عملکرد مسولان هستند ، کمک کنند.

———————————————————————————————————-
پی نوشت ها:

 (۱) ماده ۷۳ـ چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار یا عملیات شهرداری اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا توسط رئیس شورا موارد را به صورت روشن به شهردار تذکر خواهند داد. در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذکر، موضوع به صورت سؤال مطرح می‌شود که در این صورت رئیس شورا سئوال را کتباً به شهردار اطلاع خواهد داد و حداکثر ظرف ده روز پس از ابلاغ، شهردار موظف به حضور در جلسه عادی یا فوق‌العاده شورا و پاسخ به سئوال می‌باشد..
(۲) بند ۳۰ و تبصره ذیل  بند ۳۰ ماده ۷۱ قانون شوراها :
 – نظارت بر حسن اداره امور مالی شهرداری و کلیه سازمانها، مؤسسات،‌شرکتهای وابسته و تابعه شهرداری و حفظ سرمایه، دارائی‌ها، اموال عمومی و اختصاصی‌شهرداری، همچنین نظارت بر حساب درآمد و هزینه آنها با انتخاب حسابرس رسمی و‌اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پیگیریهای لازم براساس مقررات قانونی.
‌تبصره – کلیه پرداختهای شهرداری در حدود بودجه مصوب با اسناد مثبته و با‌رعایت مقررات مالی و معاملاتی شهرداری به عمل می‌آید که این اسناد باید به امضای‌شهردار و ذی‌حساب یا قائم‌مقام آنان که مورد تأیید شورای شهر باشند برسد.

(۳) ‌تبصره ۴ ماده ۳۴ آیین نامه استخدامی شهرداریهای کشور:
– در اجرای مفاد ماده (۷۹) قانون شهرداری ذی حساب دوم شهرداری یا
قائم‌مقام او از بین‌مستخدمان ثابت و رسمی واجد شرایط شهرداری انتخاب و بنا به
پیشنهاد شهردار و تایید شورا منصوب می شود.

———————————————————————————————————–

مستندات قانونی:

لینک قانون شهرداریها
لینک قانون شوراها
لینک آیین نامه مالی شهرداریها
لینک آیین نامه نظام جامع مالی شهرداریها

لینک آیین نامه استخدامی شهرداریهای کشور

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=36405
مطالب مرتبط

 • محمد آبان ۲۴, ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶ ب.ظ -

  نظرا کلا حذف می کردید که بهتر بود.
  اجازه انتشار نظرات بدون توهین را جهت تنویر افکار عمومی بدهید بگذارید افراد در پست های مختلف بدانند مردم بر اقدامات انان نظارت دارند.
  لطفا نظر را بصورت کامل منتشر کنید

  (0)(0)
 • محمد آبان ۲۴, ۱۳۹۳ - ۹:۱۲ ق.ظ -

  دیدیم که شهرداری روابط عمومی شهرداری را تبدیل به مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین الملل!!!نمود …[حذف توسط مدیر سایت]
  ایا برای ایجاد مرکز ارتباطات…!! از مراجع ذیصلاح مجوزهای لازم اخذ شده است؟

  (0)(0)
 • جعفر آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸ ب.ظ -

  جناب رسول زاده شما در بازار کاشان جز معتمدین وشخصی عادل هستید تورا به خدا به این مورد شخصی که مدرک سربازی ومدرک تتحصیلیش مورد سوال هست رسیدگی نمایید چون وظیفه شرعی و قانونی شماست وبه مردم اعلام نمایید باتشکر

  (0)(0)
 • حسین آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۷:۵۸ ب.ظ -

  آیا خبر دارید که عضو شورای شهر هنوز حق بیمه اش از یکی سازمان های تابعه شهرداری رد می شود و رابطه استخدامی خود را قطع نکرده و کماکان عضو شورای شهر است!!!!!!!وامصیبت…..تخلفی از این فاحش تر؟؟؟؟؟؟/

  (0)(0)
 • شهروندان آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۷:۱۹ ب.ظ -

  آقای غلامیان!!!!!
  محتوای نظرات کاربران چه ارتباطی با متن فوق الذکر دارد…انصاف شما کجا رفته است!!!!!

  (0)(0)
  • admin آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۸:۰۹ ب.ظ -

   دوست گرامی، محتوای این نظرات به همین دلیل که در ذیل متن فوق توسط شهروندان درج شده ارتباطشان را ثابت میکنند، شما به ادراک نظر دهندگان شک دارید؟ شما تشخیص آنها را زیر سوال میبرید! آنها تشخیص داده‌اند که این نظرات را در ارتباط با همین متن ابراز کنند. نه من و نه شما و نه هیچ کسی حق نداریم نسبت به اعتقاد دیگران با توسل به تخطئه و تعرض برخورد کنیم، شما هم حق دارید اظهار نظرکنید.
   در این مورد نظر جنابعالی را به قسمت اخیر اصل‏ بیست و سوم قانون اساسی جلب میکنم:
   تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏
   عقیده‏ ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.

   متشکرم از اظهار نظر شما.

   (0)(0)
   • حسین آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۹:۳۶ ب.ظ -

    برادر غلامیان!!!! از اراضی ناجی آباد که به نظرم بیشتر از موضوع فوق مرتبط با حقوق شهروندی است (۸۰ میلیارد بدهی به شهرداری!!!!!!!!!!!) گزارش تهیه کنید

    (0)(0)
 • مددی آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۶:۵۸ ب.ظ -

  آقای شهردار خبر دارید این آقای …[حذف توسط مدیر سایت] که پایان خدمت ندارند و شما از عوارضی که مردم با خون دل می پردازند ماهی ۳ میلیون تومان هم حقوق به ایشان می دهید تازه توی ساعت اداری سرکلاس می رود و در برخی دانشگاه های غیر انتفاعی درس هم می دهد!!! آقای شهردار به جدت قسم اگر نمی دانستی الان که فهمیدی مسئولی در دنیا و آخرت …[حذف توسط مدیر سایت]

  (0)(0)
 • عباس آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۶:۰۹ ب.ظ -

  من از اقای رسول زاده خواستارم در مورد مدرک تحصیلی وخدمت سربازی این شخص پیگیری ونتیجه را اعلام نمایند

  (0)(0)
 • علی آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۶:۰۱ ب.ظ -

  من هم شنیدم که یکی از مدیرانی که جدید امدند میگن سربازی نرفته که خود مشکلی اساسی

  (0)(0)
 • عباس آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۴:۴۵ ب.ظ -

  سلام لطفا پیرامون مدرک وکارت پایان خدمت سربازی وبورسیه تحصیلی اقای …[حذف توسط مدیر سایت] شهرداری بررسی ودرصورت تمایل ودرصورت اجازه داشتن ,اموراداری شهرداری توضیح دهند .
  یکی از پرسنل شهرداری با۲۰ سال سابقه شرکتی شهرداری که درانتظارشغل مناسبی برای فرزند دارای لیسانس میباشد هستم.

  (0)(0)
 • شهروند آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۴ ب.ظ -

  نقد صریح حضرت آیت ا… یثربی را در شماره آرمان جدید در نقد ۸ سال ریاست محمود احمدی نژاد بخانید واقعن باید این حرفهارو با آب طلا نوشت،حالا هم همون نوع مدیریت احمدی نژادی گریبان شهرداری رو گرفته و دوستان تند و افراطی شهر جز خودشان و خدا کسی دیگری را نمی بینند.نیرویی که عمرش را در شهرداری گذاشته هنوز شرکتی است و داماد و پسر خاله و برادر زن و بچه خواهرها در همین ۶ ماهه اخیر در شهرداری به نام اصولگرایی جولان می دهند…..برای مردم شهرم که نجیبند و نجابتشان زبانزد است متاسفم .

  (0)(0)
 • احمد رضا میثاقی آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۶ ق.ظ -

  با سلام و با تشکر از شما و خوانندگان کاشان نیوز که فضای نقد را ایجاد کرده اید نکاتی را به جهت علاقه و تخصصی که دارم به اطلاع می رسانم:
  اول اینکه: یک رسانه ای که صاحب شناسنامه مشخص و دارای مجوز است و اطلاعات خود را مستند و بدون توهین به شخصی و در فرمت طرح سوال مطرح کرده است؛ به هیچ عنوان نباید موجب ناراحتی برخی افرادی شود که بدون هیچ مشخصات واقعی و اطلاعات روشنی تنها با یک عنوان معجول توقع دارند پیام های احساسی، مبهم و سفسطه آلود آنها منتشر شود.
  دوم اینکه: اگر آقا یا خانم ! هنردوست که معلوم نیست چرا پشت پرده پنهان شده است خیلی به قانون و توسعه و پیشرفت و..(البته از مسیر قانون) اعتقاد دارد، همانگونه که کاشان نیوز قانونی و شفاف و با شناسنامه سوالات خود را مطرح کرده است؛ شهردار مورد علاقه خود را ترغیب کنند از مسیر قانون پاسخ سوالات را کتبی با امضا و مشخصات شفاف به کاشان نیوز بفرستد و کاشان نیوز چون یک نشریه الکترونیکی دارای مجوز از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد است طبق قانون مطبوعات موظف به انتشار جوابیه شهردار محترم می باشد.
  سوم اینکه: ادامه این نظر را از « اینجا» بخوانید

  (0)(0)
 • دوست شما آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۹ ق.ظ -

  سلام علیکم وصبح همه همشهریان عزیز بخیروسلامت,من یکی از کاشانی های مستقر وشاغل دروزارت کشور هستم ازباب علاقه به شهر عزیزتراز جانم معمولاآاخبا کاشان راازطریق سایت های خبری شهرمون پیگیری میکنم .وظیفه میدانم از اطلاع رسانی خوب کاشان نیوزودیگرسایتهای اطلاع رسان درارایه اخبار, حوادث ومسایل ومشکلات کاشان صمیمانه تشکر وتقدیرنمایم.امروز که موضوعات کاشان نیوز رامیخواندم به طرح سوالاتی ازرییس شورا واعضائ شورادرارتباط باتعیین معاون اداری مالی برخورد نمودم که درجای خودپاسخ مناسبی ازطرف شوراباید داده بشود. باتوجه به اشنایی حقیرطی چندسالی که دروزارت کشوربوده که تقریبابابخش عمدهای ازافراد به اقتضای شغل وجایگاهم شناخت دقیقی دارم وباتوجه به اخباری که اخیرآدرموردانتقال یکی از کارمندان وزارت کشور بصورت ماموریت به شهرداری کاشان دارم فقط میتوانم اظهار…[حدف توسط مدیر سایت] خدمت همشهریان عزیز وبویژه اعضای شورای اسلامی شهر که اکثرآازخوبان ومتدینین وهمچنین شهردارعزیز کاشان اعلام دارم .من قصد ندارم که در موردایشان …[حدف توسط مدیر سایت] رابیان کنم ولی خواهشآ وبه فوریت درخواست دارم…[حدف توسط مدیر سایت]درغیراینصورت …[حدف توسط مدیر سایت] برخورد خواهد شد.ازتوجه شماسروران عزیز بویژه شهردارمحترم صمیمانه تشکر میکنم

  (0)(0)
 • محمد آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۹:۲۳ ق.ظ -

  مدیرمسئول محترم کاشان نیوز
  همین که شما به جایی وابسته نیستین خوب یعنی وابسته این دیگه بنده ی خدا!!!
  |نیشخند|

  (0)(0)
 • mahdi آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۹:۱۰ ق.ظ -

  با سلام
  چه سر و سری با معاونت قبلی داشته اید که حالا احساس خطر می کنید و دوباره علیه شهردار و شورا چنین مقاله ای می نویسید؟

  (0)(0)
 • هنردوست آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۱:۳۰ ق.ظ -

  سلام
  مدیرمسئول محترم کاشان نیوز
  پر واضح است که منافع حزبی شما و برخی از هم گروه هانتان به خطر افتاده که این هجمه ناجوانمردانه را علیه شهردار جوان و فعال که به طور قطع در دهه ۸۰ و ۹۰ چنین شهرداری نداشته ایم و نخواهیم داشت، روا داشته اید.
  سخن از دموکراسی و آزادی بیان میزنید اما خود به آن پایبند نیستید و چندین نظر بنده را که به نفعتون نبود حذف کامل کردید در حالی که هیچ توهینی در آن نبود.
  املای نانوشته فاقد غلط است.
  اگر اشتباهی هست که به نظر بنده نیست این روش مطرح کردن آن نیست.
  جریان سازی و پروپاگاندای شما مشهود است و نتیجه آن تفرقه و اختلاف بین مسئولین است.
  این اختلاف توسعه و پیشرفت شهر کاشان را به تأخیر خواهند انداخت.
  مگر دیگر ادارات و نهادهای کاشان موفق هستند ؟
  آیا محرومیت کاشان را نمی بینید ؟ بصیرت شما کجاست ؟
  بودجه های کاشان را در مراکز استان می بلعند ؟ آنگاه شهرداری را نقد میکنید ؟
  تا کنون فکر کرده اید اداره ورزش چه کاری انجام می دهد؟ اداره محیط زیست چه طور؟ اداره منابع طبیعی چطور ؟ فرمانداری و بخشداری و تعاون و آموزش و بیمه و مالیات و بهداشت و دامپزشکی و دانشگاه و … دستگاه های اداری شهرستان نیستند ؟
  فوکوس شما روی شهرداری، در عین حق رسانه بودن غیر طبیعی و نگران کننده است.
  در پایان با اشاره به خطبه ای از نهج البلاغه زیاده نویسی خود را به پایان می رسانم.
  خطبه ۴۱ نهج البلاغه :
  ما در زمانى قرار گرفته ایم که اکثر مردمِ آن مکر را زیرکى پندارند، و نادانان چنین کسانى را به مهارت در چاره جویى نسبت دهند. آنان را چه شود؟ خدا نابودشان کند! انسانِ واقف به تحولاتْ راه حیله را مى بیند، ولى امر و نهى حق مانع از حیله گرى اوست، پس با چشم باز حیله را وامى گذارد با اینکه قدرت در به کارگیرى آن دارد، و آن که باکى در دیـن ندارد فرصت حیله گرى را از دست نمى دهـد.

  (0)(0)
  • admin آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۷:۴۳ ق.ظ -

   از شما برای اظهار نظر و تماس با کاشان نیوز تشکر میکنم اما برای شما متاسفم که تصور میکنید منافع حزبی ما به خطر افتاده، ما به کدام حزب و گروه وابسته ایم و کدام منافع ما به خطر افتاده؟ کدام منبع مالی در اختیار داشته ایم که از دست داده ایم؟کدام شغل…؟ کدام تقاضا…؟
   از دیدگاه شما بر میاید که ما کم کاری کرده و قسمتی از مشکلات را مطرح نکرده ایم، این را قبول داشته و چنانچه فرصتی و امکانی دست دهد به آن مسائل هم خواهیم پرداخت کما اینکه تا حدودی هم پرداخته ایم!
   اما قبل از آن اگر نظر شما واقعاً بدون حب وبغض است در مورد مشکلاتی که در ادارات دیگر گفته اید با مستندات ارائه فرمایید تا منتشر گردد.
   درست است املای نانوشته غلط ندارد دوست گرامی، ما املای خود را نوشته ایم، کاشان نیوز را به دقت بررسی فرمایید در یادداشت مورد نظر انتقاد ما نسبت به شورای شهر است و البته شهرداری که مهم ترین نهاد عمومی و مردمی است که بیش ترین سهم در رتق وفتق امور زندگی شهروندان را در دست داشته و ارتباط تنگاتنگی با حق و حقوق شهروندی دارد. لیکن انتقادات ما از دادگستری، فرمانداری، اداره راه،مسکن و شهرسازی، محیط زیست، منابع طبیعی و … را بخوانید و غیر منصفانه در مورد کاشان نیوز قضاوت نکنید، این روش شما را اهل فن و کسانی که سفسطه را می‌شناسند«اجتهاد در برابر نص صریح» نام می‌گذارند.
   موفق باشید.

   (0)(0)
 • پرویز آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۱:۱۲ ق.ظ -

  باسلام ممنون از شما بابت سایتتون خود شهردار خدایی خوب کار میکنه ولی قبول دارم بعضی افراد در شهر داری هستند که فضای شهر داری را سیاسی نمودند روابط عمومی خوبی نداره یک روز خودم کار داشتم شاهد بودم که مدیر انجا از لفظ …[حدف توسط مدیر سایت]استفاده میکرد ایا این الفاظ در خور شهرداریست …[حدف توسط مدیر سایت] هم دیگر از این الفاظ استفاده نمیکنند از شهردار خواهشمندم به این مورد روابط عمومی رسیدگی نمایند

  (0)(0)
 • حقیقت گو آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۸ ق.ظ -

  سلام وشب بخیر ،بابابروید دنبال کارتون این بابا چقدربیکار است که یک پیام به این بلندی گذاشته .هم شوراوهم شهردار ماهانه حقوق های میلیونی میگیرن وهمه این چیزها هم یادشون میره وفقط من وتوسرکاریم.س ر ک ا ری م.

  (0)(0)
 • عبداله آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰ ق.ظ -

  سلام علیکم ، یکی ازپرسنل شهرداری کاشان هستم حدود پانزده سال سابقه دارم با سه دوره شورا وباپنج شهردار کارکرده ام واقعا متاسفم ازاینکه بگویم بیشترین خلافها وکارهای غیرقانونی رادرایندوره شورا وبویژه شهردارفعلی صورت پذیرفته است.عزیزان بزرگوار شورا درچه نقطه ای قرار دارید؟ وبروی چه موضوعی فکر میکنید؟دربسیاری از اتفاقاتی که درشهرداری می افتد به چه میزان اطلاع داریید؟مکررازحلقه مشاوران اول شهردار خودم شنیده ام که گفته اند اول کاررا انجام میدهیم بعدش میرویم مجوزش رااز شورا میگیریم وجالب اینکه این اقدام نیز خیلی راحت انجام میگرفت .سوال من اینست که این روند را چگونه شورای محترم جواب میدهند؟ایاقانونی است؟ اگرقبل ازانجام کار مجوز شورا اخذ میشد چه مشکلی پیش می امد؟ اما من ازاعضاشورا استدعا دارم بجا اینکه وقتشون صرف موضوعات کوچک نمایند دنبال خلاف های بزرگ بویژه درپروژه های غیرقانونی که درشهرداری دارد به دوستان واشنایان واگذارمیگردد بروند. ضمنا درخصوص موضوع مقاله باید خدمتتون عرض کنم دربسیاری از کامنت های دوستان که ارسال کرده اند تاکید اکثرا براین بود که رعایت قانون ومقرارت بشودواقای شهردار نیز باتوجه به جوان وکم تجربه بودن حتما از نقطه نظر ومشاوره افراد امین،خبره وغیرسیاسی بهرمند گردند تاکید میکنم از مباحث سیاسی که افت شهرداری وشهردار است فاصله بگیرند.همچنین درموضوع معاون مالی اداری ایشان مراقبت جدی بفرمایند که ایشان به هیچ عنوان ازافرادی استفاده نکنند که سوسابقه مسایل مالی داشته باشند چون درخصوص فرد معرفی شده ابهامات جدی وجوددارد .ممنون

  (0)(0)
 • رسول نیا آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۶ ب.ظ -

  سلام،تورابخدا درهمه مسائل مراقب باشید بی جهت با آبروی افراد بازی نشود.این بررسی بسیار ساده است اعضا محترم شورامیتوانند از مراکز مسئول مثل حراست وزارت کشور ،بازرسی ووگزینش وزارت کشور استعلام کنند بازهم اگر قانع نشدند چندنفر به نمایندگی بروند از مکانهایی که قبلا ایشان مشغول کاربودهان پرسوجوکنند ،بهمین سادگی که خدمتتون عرض کردم.موفق باشید.صلوات

  (0)(0)
 • jklh آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۹:۱۳ ب.ظ -

  کوچه ی کیاست در شهرک آزادگان با وجود پیگیری اهالی و سکونت پانزده ساله ی اهالی در آن همچنان بدون آسفالت مانده فقط یک بار در زمان شهردار قبلی زیر سازی شد که پس از مدتی به علت آسفالت نشدن از بین رفت این شهردار جوان هم دستور آسفالت داد که گویا کسی برای دستورات ایشان پشیزی ارزش قائل نیست

  (0)(0)
 • نامی آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۳:۴۵ ب.ظ -

  چون به حضرت شهردار نقدی هست یعنی درمقابل ولایت ایستاده ایم…..؟؟؟؟!!!!! شما حالتون خوبه برادر،حاجی،شیخ؟؟؟؟

  (0)(0)
 • ازناوه ای آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۳:۴۳ ب.ظ -

  این حرف و جدیث ها که بین طرفداران و مخالفان شهردار دارید می کنید تقصیر شما شهروندان خوب نیست،مقصر اعضای شورا هستند که گوش متخلفین را نمی گیرند به وقتش بتابانند.شما دارید دعوایش را می کنید.خواهش می کنم دوستان از خودشان مایه بگذارند مگر ایشان نماینده ولی امر مسلمین هستند که به نام خودشان مصادره می کنند.ماهم پیرو ولایت فقیه هستیم و با متخلف مشکل داریم

  (0)(0)
 • حسن 2 آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۳:۱۰ ب.ظ -

  اول اگر راست می گویی حذف نکن دوم این که آقای پورعسگری برای …[حدف توسط مدیر سایت] و هم چنین …[حدف توسط مدیر سایت] و آقای شمس …[حدف توسط مدیر سایت]توضیح دهید .

  (0)(0)
 • همشهری آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۲:۴۳ ب.ظ -

  برو فکر نون کن که خربزه آبه

  (0)(0)
 • همشهری آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۲:۳۹ ب.ظ -

  شهردار جوان *چراعاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی*توصیه یک شهروند علاقمند بشم اینست که*ازمشاوران پخته وخوشنام وغیر سیاسی استفاده کن واطراف خودت بفوریت اصلاح کن.اجرکم عنداله

  (0)(0)
 • ایثارگر آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۲:۳۳ ب.ظ -

  بسم رب الشهدا والصدیقین قانون یعنی شرع وشرع یعنی قانون —- امام عزیز خمینی بزرگ فرمودند : که اگر احمد آقا هم خلاف کرد اورا ملاحظه نکنیند.برادران فرهیخته شورای اسلامی بویژه ایثارگران عزیز دررعایت قانون هیچ گونه ملاحظه ای نکنید. دربررسی سوابق فرد معرفی شده اول تعهد وبعد تخصص را باملاحظه مسایل گزینش ایشان مدنظر قرار دهید.آخرت خودتان را به دنیا دیگران نفروشید. انشااله تعالی موفق باشید.یکی از ایثارگران کاشان

  (0)(0)
 • بوجاری آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۲:۲۰ ب.ظ -

  سلام مطلبی داشتم خدمت آقای حیدریان عضو محترم شورای اسلامی شهر کاشان. فکر میکنم اعتماددوستان شما درانتخابات اخیر بدلیل مصالح بالاتری اتفاق افتاد که بخش مهم آن تاکید وتکریم قانون درهمه ابعاد بوده است متاسفانه اخباری که بدست مردم میرسد اینست که شماحساسیت خودرا بعلت برخی ملاحظات ازدست داده اید.یادمان نمی رود که شما راناجوانمردانه در معرض توحین ها /گستاخی ها/اهانت ها قرار دادند.درهمه حرکاتتان فقط خدا را در نظر داشته باشید وازهیچ چیز هم نترسید شجاع باشید وباموارد خلاف قانون وشرع مبارزه کنید.ما هم به شما بخاطر سوابق خوبتان واعتمادی که داشتیم رای دادیم.

  (0)(0)
 • بوجاری آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۲:۰۷ ب.ظ -

  شهردار جوان گوش بحرف هیچ کس نمی دهدالا ۳نفر*[حذف توسط مدیر سایت] درشورا+[حذف توسط مدیر سایت] درشهرداری+یکی از مردان بزرگ کاشان که قبلا در[حذف توسط مدیر سایت] مسولیتی داشت……بقیه هم سرکارند

  (0)(0)
 • کاشانی آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۲:۰۱ ب.ظ -

  سلام ……. بازهم ع[حذف توسط مدیر سایت] کاشان افتخار افریدند!!!!!!!

  (0)(0)
 • ناشناس آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱:۵۰ ب.ظ -

  قانون برای این برادران بظاهر اصولگرادرشهرداری یعنی هرچه ماتشخیص دادیم وبس. وباعرض معذرت ازشخصیت های محترم درشورا…[حذف توسط مدیر سایت]

  (0)(0)
 • فرزاده آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱:۴۵ ب.ظ -

  سلام عزیزان من الهی قربون همتون بشم* زیاد جوش نخورید *این هم مثل موارد خلاف قانون دیگر که درشهرداری باچشم پوشی شورای اسلامی محترم شهرداری کاشان گذشت مثل اب خوردن میگذرد.

  (0)(0)
 • مصطفوی آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱:۳۶ ب.ظ -

  سلام وارادت خدمت همه همشهریان عزیز درجواب کامنت اقای رضوان نژاد فقط میگویم واقعا متاسفم واین مطلب ومثل را به اقای شهردار عرض میکنم که….چراعاقل کندکاری که باز ارد پشیمانی

  (0)(0)
 • رضوان نژاد آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱:۳۰ ب.ظ -

  سلام علیکم شما با این کارهایتان مقابل ولایت صف کشی میکنید واز نداشتن تقوی رنج می برید ماپشت شهر داریم واورا تنها نمیگذاریم.هرکاری هم بکنید دستتان بجایی نمی رسد. مازنده به انیم که ارام نگیریم موجیم که اسودگی ماعدم ماست

  (0)(0)
  • محمد آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۹:۱۹ ق.ظ -

   البته که آقای شهردار شخص لایقی هستند، ولی متاسفانه جمعی ایشان را دوره کرده اند که نمی گذارند ایشان کار صحیح را انجام بدهد. و دست های پشت پرده ایشان را فقط کمی زور می کند!!!

   (0)(0)
 • کریمی آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱:۲۲ ب.ظ -

  سلام. ازروشنگری شما تشکر مینمایم.قابل توجه اعضامحترم شورا: رسالت شما دفاع ازحقوق مرد م نجیب کاشان است تورابخدا وبحق امام حسین ع وابوالفضل ع درراه خدمت رسانی قانون اسلام وکشور رافصل الخطاب خود قرار دهید وازهیچ چیز هم واهمه نداشته باشید وباکسی هم معامله نکنیید.ضمنا ماهیچ خط قرمزی بغیر از رعایت قانون وشرع مقدس اسلام نداریم ومضافا براینکه صلاحیتهای اخلاقی وسوابق گذشته ایشان راحتما توسط خودتون بصورت میدانی وبررسی جاهایی که قبلا بوده اند را بفرمایید.التماس دعا

  (0)(0)
 • کاشانی آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱:۱۸ ب.ظ -

  آقای شهردار با مظلوم نمایی،بردن استعفا پیش آقای…[حذف توسط مدیر سایت] ،تزریق نیروی انسانی غیرقانونی،بی توجه به شورا و قوانین شورا،و انجام پروژه ها سعی دارد اذهان مردم را به سمتی ببرد که مظلوم واقع شده؟ایشان می خواهد با دست باز …[حذف توسط مدیر سایت] با پوششی تبلیغاتی انجام دهد و شورا هم کاری به کارش نداشته باشد

  (0)(0)
 • شهروند آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱:۱۴ ب.ظ -

  مگر شهردار نباید از قانون تمکین کند،این چه صحبت بی فکری است که قانون مهم نیست و شهردار نباید به شورا پاسخگو باشد؟؟؟مگر کارهاای که شهردار انجام می دهد برای شهروندان و در مسیر خدمت رسانی نیست؟؟؟چه خبره تو این شهرداری؟؟؟؟

  (0)(0)
 • محمد آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱:۰۷ ب.ظ -

  من موافق هستم [حذف توسط مدیر سایت] شورا هم همینطور باید استفاء کنه …[حذف توسط مدیر سایت] حالا نوبت شورا شده تا کنون برای کار ی در شورا به ایشان مراجعه کرده باشید میفهمید اصلا سواد اینکار را ندارد .ای نخبگان کاشان بیدار شوید که اگر بیدار نشوید شهرستان کاشان با مدیریت این افراد به روستا تبدیل خواهد شد

  (0)(0)
 • محمد آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۷ ب.ظ -

  اقای … [حذف توسط مدیر سایت] استعفا کن نمیتونی شهرداری نظارت داشته باشی دل مردم را با اسفالتی که استانداردی ندارد خوش کردید چرا -بخدا آسفالت مفت هم کسی اینکارش نمیکند .شما بوجه ای بیت المال را خراب میکنید شما به شعور مردم توهین میکنید آقا نمیرسی استفاء کن ……..[حذف توسط مدیر سایت]

  (0)(0)
 • شهروز آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹ ق.ظ -

  مدیریت احمدی نژادی دامن شهردار و شهرداری رو گرفته….خدا به خیر بگذرونه

  (0)(0)
 • ن آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۶:۰۳ ق.ظ -

  شما با این گونه سؤالات مبهم نشان می دهید که هنوز خودتان هم به انجام تخلفی در این زمینه ها یقین ندارید! پس چطور ذهن خوانندگان را مشغول به این ابهامات می کنید؟
  اگر اطمینان به تخلفی دارید صریحا اعلام کنید.

  (0)(0)
 • دانشجو آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۷ ق.ظ -

  انتظار می رود که شورا جوابیه بدهد
  شما هم کارایی تغییر مدنظر تون باشه نه این حواشی
  راستی این اطلاعات رو از کجا آوردید؟!

  (0)(0)
 • ناشناس آبان ۱۸, ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸ ب.ظ -

  با سلام خدمت آقای سؤال کننده
  من ازشما تشکر میکنم که به جای اعلام این تخلفات از سوی منتخبین خود که با هزار امید و آرزو به آنها رأی دادیم، شما با این روش خواستار به حرف آوردن این آقایان شده اید که روی شوراهای قبلی را که بسیار ضعف داشتند سیاه کرده اند و با وجود این نمونه روشنگری ها با محافظه کاری کامل و سکوت مطلق فقط با ایراد سخنرانی تکراری و دوست داشتن بردن نام آنها در مراسم ختم و جشن و روی سن رفتن بسنده کرده و نمیدانیم پس از پایان دوره چه جوابی به مردم و در روز عقبی چه پاسخی برای ایزد منان خواهند داشت!؟؟

  (0)(0)
 • قدیمی آبان ۱۸, ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۲ ب.ظ -

  عجب حکایتی داره این مدیریت شهری در کاشان
  مدیریت شهری اصفهانی ،مدیریت شهری جناحی،مدیریت شهری مذهبی،مدیریت شهری کیلویی،و…اکنون مدیریت شهری (حذف مدیر سایت)…مبارکشون و مبارکتون باشه (حذف مدیر سایت)…مردم همیشه شجاع کاشون…مبارکتون باشه وچرخش براتون بچرخه

  (0)(0)
 • پهلوان زاده آبان ۱۸, ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷ ب.ظ -

  دیروز برای امضای نامه ای به دفتر معاون مالی اداری شهرداری رفتم. دیدم علاوه بر دو نفر نیروی انسانی که از قبل در این قسمت مشغول بودند یک دست میز و صندلی تازه با نیروی جدید که گفته اند پسر خواهر آقای (حذف مدیر سایت) می باشد مشغول و اضافه شده اند. من هم از اعضای شورا سؤال دارم آیا این کار با مجوز قانونی بوده یا آقای معاون هم مثل شهردار شروع به جذب نیروی دلخواه بر خلاف رعایت مقررات نموده است. حدود ۴ سال است که با مراجعه مکرر و داشتن مدرک و تخصص لازم در چند جا از جمله شهرداری جویای کار هستم اما دریغ از داشتن قوم و خویش، دوست و آشنا و هم گروه سیاسی و عضو ستاد انتخاباتی آقایان که مرا جذب نکرده اند. اعضای شورا جان آقا امام حسین (علیه السلام) جوابم را بدهید.

  (0)(0)
 • ازناوه ای آبان ۱۸, ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۷ ب.ظ -

  شهردار و دار و دسته اش شورا را هیچ حساب می کنند.نماینده های مردم توان مقابله با بی قانونان را ندارد.

  (0)(0)
 • مددی آبان ۱۸, ۱۳۹۳ - ۸:۲۲ ب.ظ -

  آقای رسول زاده لطفا روشنگری کنید واقعا روال قانونی برای تغییر معاون مالی قبلی و انتخاب معاون مالی جدید رعایت نشده است اگر شما درجریان نبوده اید که باید شهردار را بازخواست کنید که چرا این کار را انجام داده است واگر درجریان بوده اید و ساکت بوده اید که مسئولید و باید در اجرای دقیق قانون تلاش کنید و اگر هم خدای ناکرده توان نظارت ندارید یا شهردار گوش به حرف شورا نمیدهد که واویلا و بدا بحال مردم…

  (0)(0)
 • رضا زاده آبان ۱۸, ۱۳۹۳ - ۸:۱۱ ب.ظ -

  کار که برای خدا باشد اینجوری می شود ! وقتی خدا مطرح باشد قانون مهم نیست (حذف مدیر سایت)…آقای شهردار هم باید به خدا پاسخگو باشد نه قانون اعضای شورا هم خدا را درنظر بگیرند و بخاطر خدا از پاسخ خودداری نمایند تا چشم همه فتنه گران هم (حذف مدیر سایت)…

  (0)(0)
  • مهدوی آبان ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۳ ق.ظ -

   خدمت برای خدا مخالفتی با قانون ندارد

   (0)(0)
  • محمد آبان ۲۰, ۱۳۹۳ - ۹:۱۴ ق.ظ -

   منظورتون اینه که تو دولت جمهوری اسلامی قانون مخالف امر الهی وضع شده؟!

   (0)(0)
 • حسینی آبان ۱۸, ۱۳۹۳ - ۳:۳۱ ب.ظ -

  واقعاکه!!!! آخه این چیزایی که اینجا نوشتید همش معلومه از کجا آب می خوره ؟؟؟؟؟ دست از این کارا بردارکاشان نیوز ضمنا تو کجا مطبوعات هستی تو اصلا مجوز داری؟؟؟؟؟؟؟؟
  http://kashannews.net/wp-content/uploads/2013/02/%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%B7%D8%A8%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2.jpg

  (0)(0)
 • رحمانی آبان ۱۸, ۱۳۹۳ - ۸:۴۹ ق.ظ -

  چرا دست از سر شهرداری بر نمی دارید!!! الان خواهند گفت چرا نمی گذارید شهردار جوان و متخصص و ولایت مدار کار کند… ولی این مطلب جز یاد آوری مستندات قانونی به اعضای شورا چیز دیگری ندارد امیدواریم حداقل یکی از اعضای شورا پاسخ بدهند که شهروندان بدانند نماینده های آنها بلدند حرف بزنند…

  (0)(0)