تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۳۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در تالار فرهنگ و ارشاد کاشان،

سومین ویژه‌برنامه نوروزی انجمن طنزپردازان کاشان برگزار شد

کاشان نیوز: سومین ویژه‌برنامه نوروزی انجمن طنزپردازان کاشان ساعت ۲۰:۳۰ شامگاه پنجشنبه ۱۶ فروردین در تالار فرهنگ و ارشاد کاشان، با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم و سرود ملی برگزار شد.
مدیرعامل انجمن و دبیر اجرایی همایش، از حضور و همراهی حضار و همچنین حامیان مالی و معنوی برنامه قدردانی کرد.
هانی زاهدی همچنین از آیتم‌های جدید برنامه‌ی امسال صحبت کرد و قسمتی از این نوآوری‌ها را حاصل تلاش‌های مجری جوان مراسم، محمد مظلومیان دانست؛
در این برنامه، استادان، هنرمندان، هنردوستان و شاعرانی از کاشان و آران و بیدگل حضور داشتند.
شعرخوانی شاعران و حضار با محوریت طنز بود و فضای تالار از همان ابتدا بانشاط خاصی همراه بود ازجمله برنامه‌های جالب‌توجه این محفل، تک‌نوازی سه‌تار توسط استاد هادی باهنر بود و اجرای موسیقی پاپ نیز کاری نو از این انجمن بود که توسط هنرمندان شهرمان عباس خراطی نوازنده‌ی گیتار و خوانندگی حامد کوثری با لهجه‌ی غلیظ کاشانی اجرا شد که لبخند رضایت را بر لبان حضار نشاند.
شوخی با حضرت حافظ ازجمله نوآوری‌های این برنامه بود که به‌صورت بداهه؛ مصراعی نقیضه به برخی ابیات حافظ می‌سرودند و در پایان جلسه به‌صورت تصادفی از برخی شرکت‌کنندگان دعوت شد تا اشعار خود را در حضور داوران مسابقه قرائت کنند و به سه نفر برگزیده هدایایی به‌رسم یادبود اهدا شد.
برگزیدگان این مسابقه به ترتیب آقای مجتبی دهقان، آقای علیرضا مشهودی (شاعر خوش‌لهجه‌ی آران و بیدگلی) و خانم فاطمه رضایی بودند.
در این ویژه‌برنامه از استاد تائب (از پیشکسوتان طنز کاشان) و استاد سید اکبر حلی مدیر محترم خانه‌ی تاریخی تاج و مهندس سید سعید محسنی آراسته مدیر محترم خانه‌ی تاریخی مادربزرگ به خاطر حمایت همیشگی‌شان از شعر و ادب در کاشان، تقدیر به عمل آمد.
یکی از حواشی جالب برنامه نیز، پخش شدن صدای شروین سلیمانی در فضای سالن بود که به مناسبت سال نو، به اعضای انجمن طنزپردازان تبریک گفته و برای کاشان و کاشانی‌ها ابراز دل‌تنگی کرده بود.
در پایان نیز، گروه نمایشی میم به کارگردانی و نویسندگی محسن ابوالفتحی، نمایش خود را با عنوان شاعر عاشق‌پیشه (۲) اجرا کرد که در این نمایش به معضلات و دغدغه‌های انجمن‌های ادبی و همچنین به ناهنجاری‌های موجود در این عرصه اشاره شد و کمی هم با شاعران شوخی شد.
این برنامه حدود ۳۰ دقیقه‌ی بامداد با همراهی و حضور اکثریت جمعیت پایان یافت.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70580
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: