تاریخ ارسال : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۱۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
با گذشت یک هفته

سومین گردشگر گمشده در مرنجاب هنوز پیدا نشده است

کاشان نیوز: مدیرکل مدیریت بحران استان در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: از همان ابتدای اطلاع مسئولان محلی از سه نفر گردشگر مفقودشده در کویر مرنجاب، کار امداد و نجات به‌صورت گسترده انجام شد و برای پیدا شدن نفر سوم، فعالیت تمام دستگاه‌های اجرایی، امکانات هوایی، پهباد و بالگردها و نیروهای زمینی ادامه می‌یابد.

منصور شیشه‌فروش خاطرنشان کرد: سیستم‌های bts موجود در دریاچه نمک و کویر مرنجاب نیز کار جستجو تلفن‌های همراه فرد مفقودشده را پیگیری کرده است.

سه استان اصفهان، سمنان و قم و همچنین شهرستان‌های مجاور آران و بیدگل در عملیات جستجو همکاری می‌کنند.

گفتنی است روز یکشنبه هفته گذشته ۳ گردشگر با خودروی اف جی کروز مشکی‌رنگ وارد کویر آران و بیدگل شده و موقع بازگشت با ورود به دریاچه خودرو در یک منطقه‌ی باتلاقی فرو می‌رود.

در شرایطی که چاره‌ای جز پیدا کردن مسیر با پای پیاده نیست گردشگران برای نجات خود از یکدیگر جدا می‌شوند.

در این میان ۲ نفر از آن‌ها به که سمت معدن نمکی از حرکت کرده بودند توسط کارگر معدن نجات پیدا می‌کنند و یک نفر دیگر که به سمت شمال دریاچه حرکت کرده بود مفقود می‌شود.

با اعلام این خبر ۳ تیم پروازی و یک تیم خودرویی برایی پیدا کردن فرد ناپدیدشده در کویر مرنجاب با هماهنگی نیرو‌های امداد و نجات وارد منطقه شده و عملیات گشت زنی خود در مسیر‌های منتهی به معدن و مناطق غیر باتلاقی را آغاز می‌کنند.

طبق گفته نیرو‌های امدادی، در شرایطی که گشت زنی‌های زمینی و هوایی تاکنون نتیجه‌بخش نبوده، تیم‌های هلال‌احمر شهرستان بالگرد هوایی هلال‌احمر استان، راه‌بلدهای محلی آفرودرهای محلی تیم‌های آفرود قم، آران و بیدگل، ابوزیدآباد، کاشان، تهران، البرز، ورزشکاران رشته موتور کراس شهرستان کلوپ سافاری استان نیز وارد منطقه شده و فعالیت خود برای جستجو در دریاچه را آغازمی کنند.

بنا بر اطلاعات نیروی‌های امدادی، محل فرورفتن خودروی گردشگران حدود ۵۰ متر محلی است که در حادثه‌ای مشابه خودروی گردشگران رودهنی در باتلاق گرفتارشده بودند درحالی‌که بار‌ها نسبت به باتلاق‌های این منطقه هشدار داده‌شده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70577
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: