تاریخ ارسال : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۵:۵۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

سیل ناکارآمدی مدیران

کاشان نیوز_ سعید علی مدد: شب و روز گذشته شهرستان کاشان شاهد بارش رگباری باران بود. این بارش که با پیش‌بینی‌های هواشناسی از چند روز گذشته مطابقت داشت خسارت زیادی را به شهر و شهروندان وارد کرد. شدت بارش باران به حدی بود که رودخانه‌های فصلی را فعال و سیلاب را از چند جهت در مسیر رودخانه‌ها و همچنین خارج از این رودها به شهر کاشان وارد کرد.

رودخانه‌های فصلی کاشان مهمترین مسیل‌ها برای هدایت آب کوهستان‌های اطراف و دشت‌های بالادست کاشان به سمت خارج شهر و دشت‌های پایین دست است و رودخانه‌های حیدر، چم‌رود، لتحر و قمصر را شامل می‌شود.

این رودخانه‌ها که عموما از سال‌های بسیار دور تشکیل شده بوده است با رشد شهر و تراکم ساختمان‌ها، خیابان‌ها، و جاده‌ها در داخل و خارج شهر محدود شده‌اند و شکل طبیعی و کارامد خود را از دست داده‌اند و به دلیل ناتوانی در جمع کردن آب‌های سطحی، در مواقع بحران نه تنها بحران را از شهر و شهروندان دور نمی‌کنند بلکه می‌توانند خود عامل بحران باشند. در این میان معابر غیر استاندارد که به علت عدم رعایت شیب بندی‌های مناسب باعث تجمع سیلاب، مشکلات عبور و مرور و بدتر از همه آبگرفتگی منازل مسکونی می‌شود، مزید بر علت شده و بحران را به فاجعه تبدیل می‌کند.

اما وحشتناک‌تر زمانی است که به دلیل ضعف مدیریت سیلاب از مکان‌هایی وارد شهر شود که پیش بینی نمی‌شده و بخواهد خود را از سطح این معابر به مسیل‌ها برساند.

و اینگونه می‌شود که در محله گازرگاه (انتهای خیابان نطنز حد فاصل پشت پارک نرگس تا ابتدای خیابان ژاندارمری) سیلاب با ارتفاع حدود یک متر جمع می‌شود چندین منزل مسکونی را دچار آب گرفتگی و حتی تخریب می‌کند.

اما داستان از چه قرار است؟

حدود یکسال است که جاده اردستان از میدان دارالسلام تا سایپا کاشان در حال تعریض جاده و زیرسازی لاین جداگانه برای رفت و برگشت است. یکی از ملزومات هر جاده برون شهری و درون شهری پیش بینی آب راه برای جاده است که عموما در جاده‌های برون شهری این آب راه‌ها به صورت زیرگذر از زیر جاده عبور می‌کنند و آب سمت مرتفع‌تر را به سمت دیگر جاده منتقل می‌کنند. که در صورت عدم پیش‌بینی چنین آب‌راه‌هایی جاده در نقاطی که تجمع سیلاب صورت می‌گیرد شسته می‌شود و از بین می‌رود.

حالاگر در کنار این جاده بدون آبراه جست (مثلا برای خاکریزی و زیرسازی لاین برگشت جاده )داشته باشیم و جاده نیز دارای شیب باشد، آب در یک طرف جاده به سمت پایین حرکت می‌کند.

اما در موضوع اخیر باید گفت: در لاین قدیمی جاده جدید اردستان این آبراه‌ها پیش‌بینی شده بوده، اما در زیرسازی لاین دوم که در دست اجراست، ساخت آبراه به بعد از عملیات زیرسازی موکول شده است. این تعویق در ایجاد آبراه از قول یکی از مهندسین اداره راه و شهرسازی لازمه کار است و اصول کار ایجاب می‌کند که ابتدا زیرسازی انجام شود و سپس آبراه. اما مهندس گرانمایه پور معاونت عمرانی شهرداری کاشان این امر را غیر اصولی دانسته و اجرای آبراه را مقدم بر زیرسازی و خاکریزی دانسته و افزود پیمانکار برای کاهش هزینه‌های قالب‌بندی از این روش استفاده کرده است.

نتیجه این خاکریز ایجاد شده در کنار جاده و بسته شدن راه عبور سیلاب از زیر جاده و شیب دشت به سمت کاشان رودخانه‌ای مصنوعی در کنار جاده ایجاد کرده و با توجه به طولانی بودن مسیر که حدود ۴۰ آبراه را شامل می‌شود حجم عظیمی از سیلاب را به سمت ورودی دار السلام و داخل معابر شهر هدایت کرده است. شاهدی بر این مدعا خشک بودن سمت پایین دست جاده در خروجی آبراه‌هاست که در عکس‌ها نیز به وضوح پیداست.

این سیلاب در محل پل زیرگذر و روگذر دارالسلام به سیلاب‌های ورودی از کنار جاده قدیم نطنز( جعفرآباد) و سیلاب ورودی از جاده مواصلاتی به اتوبان پیوسته و آبراه‌های موجود در محل کشش لازم را نداشته و سرریز آن زیرگذر دارالسلام را با دو ماشین که در داخلش بودند پر کرده و به بلوار دارالسلام ریخته وارد میدان بسیج شده و در نهایت از کنار پارک نرگس به گازرگاه که محله ای است گود وارد و باعث آبگرفتگی بسیاری از منازل این محل شده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70830
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: