تاریخ ارسال : ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۵۸ ب.ظ ۵ نظر
Print Friendly

شرط حیرت‌آور ارشاد اصفهان برای کنسرت استاد «کیوان ساکت» درکاشان

کاشان نیوز: کیوان ساکت نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی از شرط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان برای صدور مجوز کنسرت کاشان انتقاد کرد.
کیوان ساکت درباره شرط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برای ارائه مجوز به کنسرت وی در کاشان توضیح داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته ما تصمیم داریم روزهای هشتم و نهم خردادماه در شهر کاشان کنسرت‌هایی را برگزار کنیم که در این مورد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان حمایت بسیار خوبی از گروه ما داشت اما به دلیل اینکه روند صدور مجوز باید از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان انجام پذیرد مسئولان صدور مجوز به مدیر برنامه من اعلام کردند که بنده باید در ابتدا نمونه کار ارائه بدهم تا مجوزی برای کنسرت صادر شود؛ موضوعی که به‌شدت دور از شأن و شخصیت هنرمندان شناخته‌شده و پیشکسوت عرصه موسیقی است.

او ادامه داد: من از آقای صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در سخنرانی خود گفت که هنرمندان سرمایه‌های واقعی ایران هستند گله دارم که چرا اجازه می‌دهند مدیران این نهاد با هنرمندان پیشکسوت و اصولاً هنرمندان شناخته‌شده که سال‌هاست برای فرهنگ این مرزوبوم زحمت می‌کشند چنین رفتار توهین‌آمیزی داشته باشند. اعتقاددارم چنین اقدامی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان زیبنده شأن و جایگاه هنرمندان نیست. آیا واقعاً چنین رفتاری در شأن و شخصیت هنر موسیقی آن‌هم در مهد تمدن، تاریخ و هنر این سرزمین است؟

این نوازنده و آهنگساز در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: من شنیده بودم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان چنین رفتارهایی را بعضاً با گروه‌ها و برخی از هنرمندان اعمال می‌کند، اما واقعاً باورم نمی‌شد که برای اجرای یک برنامه موسیقایی مرتبط با موسیقی ایرانی چنین برخوردی انجام گیرد. این رفتار جز ناراحتی و نارضایتی و دلگیری چیز دیگری برای هنرمندان به همراه ندارد. ما که پشتیبانی خود را از دولت آقای روحانی اعلام کردیم انتظار چنین برخوردهای توهین‌آمیز از مدیران محلی را نداریم. با آرزوی سربلندی و سرافرازی ایران و هنر ایران امیدوارم اتفاقات بهتری در انتظار موسیقی کشورمان باشد.

لازم به ذکر است؛ کیوان ساکت آهنگساز، نوازندهٔ تار و سه‌تار، نویسنده و مدرس دانشگاه اهل ایران است.
وی در سال ۱۳۷۵ گروه وزیری را تأسیس کرد و از آن زمان تاکنون آثار زیادی را با این گروه اجرا کرده است و در سال ۱۳۶۹ به دعوت پرویز مشکاتیان به‌عنوان نوازنده و تک‌نواز به گروه عارف دعوت شد و حاصل این همکاری آثاری است نظیر «افشاری مرکب»، «افق مهر»، «وطن من» با صدای ایرج بسطامی و «مقام صبر» از ساخته‌های استاد مشکاتیان با تک‌نوازی تار و سه‌تار کیوان ساکت و آواز علیرضا افتخاری.
از دیگر فعالیت‌های کیوان ساکت می‌توان به کُنسرت‌های متعدد در داخل و خارج از ایران اشاره کرد. وی موسس ارکستر بزرگ کیوان ساکت است که با بیش از ۶۰ نوازنده و خواننده در سال‌های اخیر کنسرت‌های متعددی را در تهران با موفقیت اجرا کرده است
منبع: مهر

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66919
مطالب مرتبط

 • شهروند خرداد ۷, ۱۳۹۶ - ۸:۳۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام.غلامیان عزیزهمین جملات دوپهلو(در عین رعایت قوانین و دستورالعمل‌ها گاهی باید….)پدر این مملکت را در آورده وباعث وجود فساد بویژه در حوزه اقتصاد شده.بپذیریم که قانون برای همه یکسان است.اگر این اماها و امتیاز ویژه قائل شدن برای افراد خاص
  در کشور ما نبود ماهم کشوری می شدیم مثل کره جنوبی که بدون هیچ جنجال وحرف وحدیثی رئیس جمهورش به خاطر فساد اقتصادی محاکمه می شود وقس علی هذا…

  (0)(0)
  • مدیر سایت خرداد ۷, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸ ق.ظ - پاسخ دادن

   کاش واقعاً به این موضوع اعتقاد داشتید و قانون همیشه به یک شکل تفسیر و اجرا می‌شد.
   کره جنوبی با تخصص و برنامه درست به اینجا رسید. ما شرایط کره جنوبی شدن را نداریم دوست عزیز.

   (0)(0)
 • شهروند خرداد ۶, ۱۳۹۶ - ۸:۲۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام .براساس آئین نامه اجرای برنامه های موسیقی که از دفتر موسیقی وزارت ارشادابلاغ شده هر شخصی که بخواهد کنسرت موسیقی اجراء نماید ملزم به ارائه محتوا به اداره فرهنگ وارشاد اسلامی است ودر آئین نامه مربوطه برای هنرمندان محترم یا اساتید استثنائی قائل نشده است.

  (0)(0)
  • مدیر سایت خرداد ۶, ۱۳۹۶ - ۷:۴۱ ب.ظ - پاسخ دادن

   واقعاً تصلب و تحجر یعنی چه؟ اینکه یک موسیقیدان صاحب نام را ملزم کنند که نمونه کار ارائه نماید تا مجوز کنسرت داده شود چه معنی می‌دهد؟ اگر نمی‌شناسند که وای بر ما که چنین مدیرانی داریم و اگر می‌شناسند می‌توانند با یک جستجو در اینترنت دهها ویدئو و اثر از این موسیقیدان پیدا کنند. مگر اینکه بخواهند به اصطلاح گیر بدهند! درک کنید که در عین رعایت قوانین و دستورالعمل‌ها گاهی باید بفهمیم که طرف صحبت ما چه کسی است؟

   (0)(0)
 • A خرداد ۳, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  استاد زیاد به دل نگیرید ما یه عمری هستش گرفتار اینها هستیم.

  (1)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: