تاریخ ارسال : ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ (2 هفته پیش) ساعت : ۲:۰۸ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

شماره نخست دوره جدید فصل‌نامه‌ فرهنگی، هنری، ادبی «کاج» منتشر شد

کاشان نیوز: شماره نخست فصل‌نامه‌ فرهنگی، هنری، ادبی «کاج» با آثار متنوع فرهنگی هنری منتشر شد.

نخستین شماره‌ی فصل‌نامه‌ فرهنگی، هنری، ادبی «کاج » در دوره جدید به مدیرمسئولی عطیه جوادی راد و سردبیری محمود ساطع در ۱۵۴ صفحه، در قامت رسانه‌ی فرهنگی هنری کانون اندیشه جوان سپهری کاشان منتشر شد.

به گزارش کاشان آنلاین در این نخستین شماره از کاج و بعد از مقدمه محمود ساطع با تیتر «سلامی و درودی »، صفحاتی از بخش ابتدایی آن به‌طور ویژه به پری زنگنه «بانوی هنرمند مشهور و کاشانی الأصل » اختصاص دارد و مطالبی درباره وی به قلم نازلی بخشایش، فروغ تمیمی، حیدرعلی عنایتی، محمد علوی نوش‌آبادی، میرعلی‌رضا میرعلی نقی و یارتا یاران و همچنین گفتگویی خواندنی با پری زنگنه از دنیای کودکی تا جهان موسیقی‌اش و البته عُلقه و علاقه‌اش به شهر کاشان«زادبوم پدری‌اش » به چشم می‌خورد.

در این شماره از کاج همچنین ده‌ها داستان کوتاه و شعر در قالب آثاری از جواد مجابی، شهره احدیت، کورش اسدی، آرش اعتمادی، شمس لنگرودی، مرضیه انصاری زاده، عباس جمالی، محمود ساطع، فاطمه فاطری، مصطفا طوقانیان، محمد فینی زاده، بهروز هاشمی، موسا بندری، ابوالقاسم تقوایی، علی‌رضا رجبعلیزاده، سارا محمدی اردهالی و… به چشم می‌خورد.

دو بخش «هنر و بوم» نخستین شماره‌ی فصل‌نامه‌ کاج نیز با آثاری از علی دارمی زاده، ژاک پره ور، پیمان گرامی، محمد مشهدی نوش‌آبادی و عباس تراب زاده روبرو می‌شویم.

همچنین خواننده در بخش صفحات انتهایی این نشریه با عنوان «از کاج تا کاج » در جریان اخبار و رویدادهای فرهنگی هنری برگزارشده در موزه منوچهر شیبانی – خانه کاج طی ماه‌های گذشته همانند نشست‌های نقد کتاب و داستان، کارگاه‌های آموزش داستان‌نویسی، برگزاری یادمان‌های مفاخر فرهنگی ایران، نمایشگاه‌های آثار هنری تجسمی قرار می‌گیرد.

فصل‌نامه‌ فرهنگی، هنری، ادبی «کاج» پیش‌ازاین در ۱۵ شماره و طی دهه گذشته در شمارگان محدود در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گرفت که در دوره جدید با شکل و شمایل متفاوت و غنای بیشتر از گذشته، انتشار خود را در سپهر رسانه‌ای کشور از سر گرفته است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72089
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: