تاریخ ارسال : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۳۴ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

شماره ۶۰ هفته‌نامه «سراج» منتشر شد

سراجکاشان نیوز: هفته سوم اردیبهشت‌ماه ۹۵، شصتمین شماره هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی «سراج»، در ۴ صفحه و به قیمت ۵۰۰ تومان، منتشر شده است. مروری داریم بر مهم‌ترین مطالب این شماره سراج:
«حرکت آب‌های شور از دریاچه نمک به سمت شهر» تیتر اصلی صفحه نخست این شماره سراج است که به نقل از «سید جواد ساداتی‌نژاد»، نماینده منتخب مجلس دهم، و در جریان بازدید از شرکت آب و فاضلاب کاشان، عنوان شده است و تفصیل آن در صفحه ۲ آمده است.

«حفظ کرامت معلّم به حقوق نیست!» عنوان اصلی دیگر سراج است که در کنار تصویر «علی قاسمی»، معلم مدارس کاشان، دیده می‌شود. گفت‌وگوی «محمد مهدی نعیمی» با «علی قاسمی» در صفحه ۳ چاپ شده است. قاسمی در بخشی از حرف‌هایش گفته است: «یک معلم حتما باید در زمینه اخلاق هم کار کرده باشد. یعنی مثلا مبانی و ریشه‌های عصبانیت را بشناسد. اثرات صبر را بداند و تا آن‌جایی که می‌تواند، محبت و عشق را انتشار بدهد.»

«هیچ فرقه‌ای اختلاط زن و مرد را جایز نمی‌داند» عنوان مطلبی است که به نقل از «آیت‌الله عبدالنبی نمازی»، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان که در دیدار با «الهام امین‌زاده»، معاون حقوقی رئیس جمهور ایراده شده و در صفحه ۳ چاپ شده است.

«بایکوت؛ از سفیر تا محمد رسول‌الله» عنوان یادداشتی است به قلم «سعید رضایی» که در صفحه ۲ آمده است و در آن از جامعه روشنفکری سینمایی به‌دلیل جدی‌نگرفتن فیلم‌های دینی، انتقاد شده است.
«امامزاده بیژن» عنوان یادداشت دیگری است که در صفحه ۳ سراج و به قلم «سید مهدی سیدی» نوشته شده است. در بخشی از این یادداشت می‌خوانیم: «اظهارنظر درباره صحت و سقم امام‌زاده‌ها، نباید به‌آسانی انجام شود؛ اما در فضای مجازی برخی به‌خودشان حق می‌دهند، به گزافه، اعتقادات مردم دین‌دار را آماج حمله‌های طنازانه خود قرار دهند.»

برخی مشکلات منطقه «یحیی‌آباد» سوژهٔ یادداشت دیگری در این شماره سراج شده است که در مطلبی تحت عنوان «اندر احوالات پشت خط» و در صفحه ۲ دیده می‌شود.
صفحه پایانی سراج عنوان «از کشور چه خبر؟؟؟» را دارد و در آن با درج تصاویر و پاراگراف‌های کوتاه، مطالبی درباره اتفاقات روز سیاسی کشور نوشته شده است.

صاحب امتیاز هفته‌نامه «سراج»، «مؤسسه فرهنگی هنری راه روشن» و مدیر مسئول آن، «سید محمد ساداتی‌نژاد» است. سراج، پنجمین سال انتشار خود را پشت‌سر می‌گذارد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=56657
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: