تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۵۶ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

شنیده‌های انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در کاشان(۱)

کاشان نیوز: بر اساس اخباری که از منابع غیررسمی در اختیار کاشان نیوز قرارگرفته است هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا صلاحیت تمامی افرادی که از مراجع چهارگانه برای استعلام آن‌ها پاسخی ارسال نشده است را تائید کرده‌اند.
شنیده‌شده است صلاحیت یک داوطلب بر اساس صورت‌جلسه … رد شده است گفته می‌شود این موضوع به برهم زدن نظم عمومی توسط این داوطلب دریکی از آیین‌های رسمی در شهر ارتباط دارد.
– شنیده‌شده است تاکنون گروه‌های مختلفی در شهر کاشان تحت عنوان‌های گوناگون برای خود یارگیری می‌کنند و قرار است فهرست‌های ۹ نفره متعددی ظهور کنند.
– هرچند یک کانال تلگرامی مجهول‌الهویه در اقدامی خلاف قانون انتخابات اقدام به انتشار اسامی و تصاویر یک لیست ۲۰ نفرِ کرده است و مدعی شده رقابت شوراها در کاشان بین این ۲۰ نفر خواهد بود ولی هنوز مشخص نیست چه کسانی رقیبان اصلی این کارزار انتخاباتی خواهند بود.
– یک کارشناس رسانه و فضای مجازی در این خصوص به کاشان نیوز گفت: با اندک هوشمندی و تخصص می‌توان تشخیص داد که چه کسی پشت انتشار این لیست ۲۰ نفرِ است ولی آنچه مهم است برخورد قانونی مجریان و ناظران انتخابات با اقدامات خلاف قانون و تبلیغات پیش از موعد کاندیداها و برخورد با کانال‌های بی‌هویت تلگرامی است.
– چندی پیش یک کانال تلگرامی بی شناسامه دیگر فهرستی را از گروه‌های مختلف منتشر کرد و مدعی شد اسامی موثق و از جناح‌های مختلف در کاشان است که حتی تعداد زیادی از این افراد اصلاً در انتخابات ثبت‌نام هم نکرده‌اند!
– بر اساس اخبار رسیده به کاشان نیوز اصولگرایان برای ارائه لیست واحد در انتخابات این دوره شورا هنوز نتوانسته‌اند به یک جمع‌بندی واحد برسند و با چند لیست روبرو هستند. این درحالی‌که است که جمعی از اصولگرایانی که در شورای اصولگرایان نیز عضویت ندارند نیز اقدام به تهیه یک لیست ۹ نقره انتخاباتی کرده‌اند.
– شنیده‌شده اصلاح‌طلبان پس از تشکیل شورای راهبردی در کاشان که به تبعیت از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در کشور انجام شد، برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در منطقه کاشان برنامه‌ریزی گسترده و وسیعی انجام داده‌اند این در حالی است که هنوز هیچ خبر رسمی از این تشکل به رسانه‌ها درز نکرده است.
– شنیده‌شده جمعی از افرادی که در دوره‌های قبل در گروه‌ها سیاسی متنوع عضو بوده و بعضی از آن‌ها در انتخابات دوره قبل شورا نیز شرکت کرده بودند قصد دارند در این دوره تحت عنوان لیست مستقلین! در انتخابات شرکت کنند.
– شنیده‌شده لیست موسوم به احیاگران کاشان بزرگ وابسته به بیت آیت‌الله یثربی (ره) که در دوره قبل انتخابات علی‌رغم رد صلاحیت چند عضو شاخص خود توانست پنج کرسی از شورای چهارم را در اختیار بگیرد قرار است در انتخابات دوره پنجم با ترکیب و رویکردی جدید وارد رقابت شود. شنیده‌شده است در روزهای آینده مواضع این تشکل اعلام خواهد شد.
– شنیده‌شده صلاحیت برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در منطقه کاشان به علت داشتن پرونده‌هایی تاتید نشده است.
– شنیده شده یکی از گروه‌های سیاسی- مذهبی مشهور شهر برای تضمین حضور افراد مورد نظر خود در شورا مشغول رایزنی و مذاکره با گروه‌های مطرح شده است، ترفندی که در انتخابات ریاست جمهوری هم ثمره مناسبی به بار آورد!

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66113
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: