تاریخ ارسال : ۱۸ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۴:۳۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

شهرام ناظری «رقصانه» آمد

رقصانهکاشان نیوز: تازه‌ترین آلبوم شوالیه آواز ایران، «شهرام ناظری»، با نام «رقصانه (رقص سماع)» و با آهنگ‌سازی «حسین پرنیا» وارد بازار موسیقایی کشور شده است.

به گزارش «موسیقی ما» این آلبوم صوتی به مناسبت «بزرگ‌داشت سال مولانا جلال‌الدین بلخی» و توسط «انتشارات سروش» منتشر شده است. تمام اشعار آلبوم رقصانه، از مولانا است.

«رقصانه» مجموعه‌ای از آثار از تصنیف تا چهارمضراب و آواز است که در فضای موسیقی سنتی ایرانی ساخته و به مناسبت تولد مولانا و روی اشعار این شاعر نامی منتشر شده است، در این مجموعه نگرشی روایتی بر اشعار مولانا همراه با فضایی رقص و سماع‌گونه چه بر قطعات آوازی و چه بر تصانیف حاکم است.

در سال جاری، از شهرام ناظری، آلبوم «ایران جوان» با آهنگ‌سازی «پیمان سلطانی» منتشر شده بود. «ایران جوان» که بیش از یک دهه قبل ساخته شده ولی انتشار آن به دلایل مختلف، به تأخیر افتاده بود، شامل سرود‌ها و تصنیف‌های ملّی میهنی می‌باشد.

از «حسین پرنیا» آهنگ‌ساز و نوازندهٔ سنتور آلبوم رقصانه، پیش از این آلبوم‌های معروفی همچون «گلپونه‌ها» و «رقص آشفته» را با آواز زنده‌یاد «ایرج بسطامی» و «آوای دوست» را با صدای «علی رستمیان» شنیده بودیم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=51947
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: