تاریخ ارسال : ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۴۷ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
انصاف و تقوا برای شورای شهر هم لازم است

شورای شهر کاشان سیاست یکی به میخ یکی به نعل را اتخاذ کرده است

کاشان نیوز: بیانه‌ای از شورای شهر در خصوص مسائل جاری کاشان صادر و منتشر شده است. کاشان نیوز مایل به ورود به این نوع تعاملات عوامانه و پاسخگویی نبوده و نیست اما اخیراً از طرف یکی از شهروندان مطلبی ارسال شده که چون مورد اظهارنظرهای متعددی در رسانه‌های اجتماعی قرارگرفته و بنای کاشان نیوز نیز انتشار دیدگاه‌های شهروندان است نظر شما را به بیانیه و نظر این شهروند محترم جلب می‌نماییم. البته نهایت تلاش خود را کرده‌ایم که آنچه مغایر سیاست‌های کاشان نیوز میدانیم از دیدگاه این شهروند حذف گردد! اصل این دیدگاه را در رسانه‌های اجتماعی می‌توانید مطالعه فرمایید.

بیانیه شورای شهر کاشان:
«?بسمه تعالی
?بیانیه شورای اسلامی شهر کاشان
?به دنبال انتشار مطلبی در یکی از پایگاههای خبری کاشان با عنوان «چرا تکلیف مجتمع تجاری امیرکبیر و هایپر مارکت بلوار فاطمیه مشخص نشده است؟» و متعاقب آن، انعکاس مطلب در برخی کانالهای تلگرامی، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر با انتشار ویدئویی در فضای مجازی ضمن ابهام آفرینی و کذب دانستن آن خبر، تلاش اعضاء شورا و شهردار را غیرمسؤولانه و غیر انقلابی دانسته و با ارائه تحلیل های غیر واقعی، در ذهن شهروندان، سؤالات و نگرانی هایی را برانگیخته است.

?شورای اسلامی شهر کاشان، ضمن دعوت از رسانه های محلی به انعکاس دقیق اخبار و پرهیز از انتشار یکسویه حاشیه های غرض ورزانه، و دعوت به رعایت انصاف و تقوا در رسالت های خبری، ضمن بیانیه ای به عنوان مصوبه جلسه رسمی مورخ ۱۶/۴/۹۷، نکاتی را به منظور تنویر افکار عمومی منتشر می نماید:

?۱- شورای اسلامی شهر کاشان در دوره پنجم بر اساس اعتماد صادقانه مردم فهیم کاشان اعتبار قانونی خود را اخذ نموده و هر کدام از اعضای محترم در مجموعه شورای اسلامی دارای مسئولیت و شخصیت مستقل بوده و اظهار نظر یک عضو را نمی توان به عنوان اظهار نظر مجموعه شورای اسلامی تلقی نمود، ضمن آنکه در حال حاضر مسئولیت سخنگویی شورای اسلامی شهر کاشان به عهده رئیس شورای شهر دوره حاضر می باشد.

?۲- از بدو شروع فعالیت شورای اسلامی شهر کاشان در دوره پنجم از ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ مجموعه منتخبین اصلی شورای اسلامی شهر فارغ از هرگونه وابستگی های سیاسی و حزبی و به ویژه در دوره تبلیغات انتخابات شوراها، تمام تلاش و مساعی خود را در همدلی و وحدت نظر بیشتر و پرهیز از هرگونه آلودگی های سیاسی، برقرار نموده و بدین جهت در ادامه اتفاقات و مسئولیت های قانونی بعدی خود به ویژه تبیین مسئولیت های داخلی شورا و خصوصا تبیین و انتخاب شهردار تکیه و تاکید بر اصل شایسته سالاری و سوابق و تجارب اجرایی و کاری و در چهارچوب تعهد و تخصص کاری تعیین و تبیین وملاک عمل خود قرار داده است.

?۳- در خصوص واکنش غیر مسئولانه و عجولانه این عضو محترم شورا به مطلب منتشر شده در فضای مجازی پیرامون اخذ وام در دوره چهارم و تاخیر در پرداخت سود و جرایم اوراق مشارکت و لایحه پیشنهادی شهرداری در خصوص تامین منابع مالی جدید از طریق بانکها و موسسات مالی، به استحضار می رساند که با تاکیدات شورای اسلامی دوره پنجم و با تلاش و برنامه ریزی منسجم مدیریت جدید شهری و با یک برنامه ریزی دقیق زمان بندی شده در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به جلوگیری از ضرر و زیانهای وارده و جلوگیری از تضییع حقوق مردم اقدام بایسته انجام شده است که منجر به نتایج چشم گیری گردیده که گزارش آن بزودی از طریق شهردار محترم به اطلاع رسانه ها و سمع و نظر شهروندان عزیز خواهد رسید.

?۴- با توجه و تمسک به فرامین الهی و توصیه های امام راحل و بویژه سخنرانی مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی حاضر و بحران مشکلات مالی کشور، بر ضرورت وحدت و همدلی بیشتر در مدیریت حاضر شهرداری تا کید می نماید و حمایت قاطع و کامل خود را از شهردار پرتلاش، خوش فکر و بلند نظر و متعهد و متخصص جناب آقای دکتر ابریشمی راد و همکاران دلسوزشان که در این مصاحبه ویدئویی مورد کم لطفی و سوء نیت و بی تقوایی قرارگرفته اند اعلام‌می دارد.

?۵- در خاتمه تصریح می نماید که مردم عزیز و دلسوز کاشان تمام انتظارشان بر ارائه خدمت بیشتر و بهتر و توسعه فعالیت های اجرایی و عمرانی کاشان به دور از هرگونه بازی های سیاسی و اظهار نظر غیر مسئولانه و اغراض شخصی بوده و ضمن تشکر از اصحاب رسانه و تاکید بر ایجاد فضای نقد و انتقاد سازنده و کمک به مجموعه شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری ،همراهی و همکاری مردم عزیز و همکاران محترم را در سایه وحدت و همدلی بیشتر خواهان و خواستاریم.

?و السلام علی من اتبع الهدی

✅ کانال رسمی شورای شهرکاشان»

پاسخ و نظر یک شهروند:
«این بیانیه دارای ۵ بند است که چهار بند آن اصلا در رابطه با اصل موضوع بیانیه نیست و یک بند هم تکراری است.
دقت کنید:
بند های ۱ و ۲ و ۴ و ۵ این بیانیه اصلا با موضوع بیانیه هیچ ارتباطی ندارد و عجولانه و به طرز عجیبی از اینجا و اونجا گرفته شده و بهم چسبانده شده است. فقط بند ۳ راجع به موضوع و داستان است که آن هم تکراری است .
یعنی موضوع بند ۳ را در صدر بیانیه به آن اشاره شده است و لازم به دوباره نویسی نیست.. .
موضوع مهم دیگر اینکه تناقض در این بیانیه وجود دارد .
یعنی سیاست یکی به «نعل و یکی به میخ»
چرا که از یک سو این بیانیه شورا، سایت خبری که این خبر را منتشر نموده است را به رعایت انصاف و تقوا و ….دعوت میکند و از سوی دیگر ادعاهای ویدیویی آقای هاشمی را اقدام عحولا نه و غیر مسئولانه و …. میداند .
این دیگر چه نوع بیانیه ای است؟
اگر خبر صحیح است (که طبق این بیانیه و برخورد شما با آقای هاشمی حتما درست است) پس دعوت کردن انتشار دهنده به تقوا و عدالت چه مفهوم و جایگاهی داردو اگر خبر دروغ و کذب است پس چرا ویدئو آقای هاشمی را عجولانه و …. میدانید؟
جناب رئیس شورا توضیح بدهند چرا بیش از ده ماه هست از این ضرر روزانه ۵۰ میلیون خسارت به مردم کاشان ، جلوگیری نکرده است .
و چرا از سایت خبری … بخاطر درج خبر ، بجای تشکر و قدردانی ، ایشان را به تقوا و انصاف دعوت می نماید؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71601
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: