تاریخ ارسال : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۳۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
پاسخ معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان به فرماندار کاشان:

صلاحیت‌های حرفه‌ای آقای مقنی از طریق مدیران اسبق ادارات میمه، شاهین شهر و کاشان احصاء شده!

کاشان نیوز: معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اکبر پناهی، نامه ای احساسی در پاسخ به نامه اداری فرماندار کاشان به مدیرکل آموزش و پرورش کاشان نوشته است، این نامه در کانال تلگرامی «اصفهان تیتر» منتشر شده است و ده تماس با اداره کل جهت گفتگو با نویسنده نامه یا ارتباط با روابط عمومی اداره کل بی نتیجه ماند، عیناً نامه را جهت اطلاع عموم منتشر می‌کنیم:

«باسمه تعالی حافظ گشوده ام و چه زیباست فال تو

فرماندار محترم شهرستان کاشان جناب آقای دکتر مومنیان

سلام علیکم
آشنایان ره عشق گرم خون بخورن/ ناکسم گر به شکایت سوی بیگانه روم

نامه اخیر شما خطاب به جناب آقای دکتر کمالی، مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان اصفهانکه شوربختانه به همه مسوولین هم رونوشت داده اید، موجبات حیرت و تعجب دلسوزان و فرهیختگان جامعه فرهنگی استان را فراهم نمود.

دل بیمار شد از دست رفیقان مددی/ تا طبیبش به سر آریم و دوایی بکنیم

اینجانب که بیش و کم در جریان موضوع این نامه قرار دارم به نیابت از مدیرکل محجوب و اخلاق مدار آموزش و پرورش استان، که صبورانه بر آنچه می گویید، می نویسید و عمل می کنید، نظاره می کنند و با شما که متاسفانه قدر معلم و ارزش معلمی را پاس نداشته اید ،به شیوه ی معلمی رفتار می نمایند و سعی می کنند حرمت نماینده دولت تدبیر و امید را در بزرگترین شهرستان استان پاس دارند، پاسخی دوستانه از سر خیرخواهی ارائه می نمایم .امیدوارم لغزش قلم را به اینجانب ببخشایید.

من نه آنم که ز جور تو بنالم حاشا/بنده معتقد و چاکر دولتخواهم

فرماندار عزیز ،نامه شما حامل سه پیام کلی است:
الف( اعتراض به اقدام غیر قانونی مدیر کل محترم در انتصاب مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان. احتمالا منظور شما از تخلف قانونی لزوم هماهنگی مدیر کل با فرمانداران در انتصاب روسای ادارات است .در اینجا چند نکته را متذکر می شوم ،اولا : مفهوم هماهنگی بسیار مبهم و کلی است که طیف وسیعی از اقدامات مختلف را شامل می شود که مجال بحث آن اینجا نیست .ولی آنچه مسلم است معنی هماهنگی با فرماندار، قطعا تعیین رییس اداره توسط فرماندار نمی باشد و معنی اجازه گرفتن را هم در برنمی گیرد .ثانیا: اگر پروژه هماهنگی جنابعالی بیش از یک سال بی نتیجه به طول بیانجامد و انتخاب رییس آموزش و پرورش کاشان را با همه مشکلات آن به چالش بکشاند، تکلیف چیست؟ وقتی مدیر کل سابق و سرپرست محترم وقت اداره کل، که هر دو از متعهدترین مدیران استان بوده و هستند، به جای هماهنگی، شاهد عدم هماهنگی برای معرفی گزینه مناسب بوده اند، تکلیف مدیر کل محترم جدید استان چه خواهد بود؟ ثالثا: استدلال شما برای رد فرد گزینه مورد نظر به بهانه‌ی اینکه توسط رقیب سیاسی معرفی شده است، چیست؟ مگر نه این است که مدیر کل محترم، صلاحیت های حرفه ای آقای مقنی را از طریق مصاحبه ی تخصصی و تایید سابقه ایشان را از طریق مدیران اسبق ادارات میمه، شاهین شهر و کاشان احصاء نموده اند! آیا مصداق این کلام امیرالمومنین )ع( که فرمودند: انظر الی ما قال ولا تنظر الا من قال ،نمی تواند همین موضوع باشد؟ رابعا: بنده قبل از مراسم معارفه آقای مقنی، به شما تعهد اخلاقی سپرده بودم که از جلسه ی محرمانه ای که به اتفاق جناب آقای محمودی، رییس محترم اداره حراست، در دفتر شما تشکیل گردید ،سخنی نگویم. اما متاسفانه شما کار را به جایی رسانده اید که مجبور شدم عهد خود را شکسته و از موافقت جنابعالی با فرد انتخاب شده توسط مدیر کل محترم استان، پرده بردارم.
دوست گرانمایه، آقای مومنیان، شما در آن جلسه دلیل خود را برای مخالفت با این انتصاب برشمردید و بنده با استدلالهای متفاوتی آن دلیل را رد کردم و شما پس از پایان بحث طولانی به یک شرط موافقت خود را با انتصاب آقای مقنی اعلام نمودید. شرط شما این بود که هیچ کس از محتوای این جلسه و تایید آقای مقنی توسط جنابعالی ،مطلع نگردد. من به شما قول دادم و تا امروز که شما این نامه هتاکانه را به مدیر کل محترم نوشتید بر عهد خود وفا نمودهام. اما برادرم مشیء شما مبنی بر موافقت پنهانی و مخالفت آشکارا، صادقانه نیست و در شان و جایگاه رفیع جنابعالی هم نمی باشد. از شما می خواهم شیوه ی برخورد خود را با این رویکرد تغییر دهید .

شیوه ی چشمت فریب جنگ داشت/ ما غلط کردیم و صلح انگاشتیم

ب( عدم اطلاع جنابعالی از حضور مدیر کل محترم در حوزه ماموریت شما و عدم اجابت دعوت شما توسط ایشان .جناب آقای فرماندار، وقتی معاون محترم وزیر برای افتتاح پروژه و بازدید از طرح های نیمه تمام، عازم آران و بیدگل و کاشان شدند، حتما جنابعالی از حضور ایشان در منطقه مطلع بوده اید. چگونه است که مدیر کل محترم استان با همهی گرفتاریها، جهت ارج نهادن به تلاش خیرین مدرسه ساز عازم آن دیار شدند تا به اتفاق از تلاش این عزیزان تجلیل بعمل آورند. اما جنابعالی به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش، که باید حداکثر بهره را در جهت کاهش مشکل فضای آموزشی منطقه می بردید ،مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان را به دفتر خود احضار نمودید تا ایشان را به خاطر انتصابی که جنابعالی آن را خلاف قانون می پندارید، بازخواست نمایید. وظیفه قانونی، ادب و اخلاق حکم می نمود که به پاس زحمات اعضاء مجمع خیرین در جمع آنان حضور می یافتید.

ما ملک عافیت نه به لشکر گرفته ایم ما تخت سلطنت نه به بازو نهاده ایم

ج( عزل مدیر آموزش و پرورش کاشان و درخواست معرفی ایشان به کارگزینی اداره کل. این حکم و فرمان شما از همه مطالب آن نامه، سوال برانگیزتر است به ویژه به دلیل ارجاع آن به شورای اداری شهرستان کاشان. فرماندار ویژه محترم، باید بدانید اگر برای انتصابروسای ادارات در قانون واژه هماهنگی با فرمانداران آمده است برای ع زلآنان ،فرمانداران اختیاری ندارند و این حق جزء اختیارات مدیران کل و یا دستگاه های نظارتی، آن هم پس از طی مراحل قانونی، محسوب می شود. عجیب است که جنابعالی هنوز از حدود اختیارات خود مطلع نمی باشید!

یادباد آن کو به قصد خون ما عهد را بشکست و پیمان نیز هم

برادرم در پایان متذکر می شوم ما همه منصوب به دولتی هستیم که با چالش های عظیمی در عرصه ی بین المللی ،منطقه ای و داخلی مواجه است. به عنوان یک معلم دلسوز از شما می خواهم دست از مخالفت، با نیروهایی که همه همت و تلاش خود را برای رفع مشکلات جامعه صرف می نمایند، بردارید. چتر عطوفت، حمایت و همدلی را بر سر همه مسوولان خدوم آن منطقه بگسترانید و به دور از تحریک و خواست سیاست مابان، مصلحت جامعه اسلامی و نظام تعلیم و تربیت، را در نظر بگیرید .اداره آموزش و پرورش کاشان با وضعیت سختی که به ویژه در سامان دهی نیروی انسانی با آن مواجه شده است به کمک صادقانه شما نیازمند می باشد . از خداوند متعال برای شما آرزوی توفیق روزافزون دارم.
خاطر به دست تفرقه دادن نه زیرکی است مجموعه ای بخواه و صراحی بیارهم

ارادتمند شما اکبر پناهی
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ »

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71882
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: