تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۷ (5 هفته پیش) ساعت : ۲:۵۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

صندلی‌هایی که در مراسم هفته کتاب کاشان دو ساعت خالی ماند

کاشان نیوز-زهرا جلوداریان: امروز شاید یکی از مهم‌ترین اقدامات عرصه فرهنگی شهر رقم خورد اما در حالی این برنامه‌ها اجرا شد که برای رسانه‌ی کاشان و خبرنگاران هیچ جایگاهی نبود.
روز قبل این مراسم برخی خبرنگاران را با پیامک و برخی را ساعت ۱۲ شب در فضای مجازی از این مراسم مطلع کردند.
امروز ساعت ۱۱ صبح که جزء برنامه اعلام‌شده باید افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده اولین مسابقه ملی کارتون و کاریکاتور کتاب در نگارخانه سهراب سپهری سرای عامری‌ها کاشان انجام می‌شد و خبرنگاران کاشان رأس ساعت تعیین‌شده در این سالن حضور داشتند اما پس از دو ساعت و درنهایت به خوردن چند لیوان چای انجامید و درنهایت برخی سالن را ترک کردند.
برای کاشان یکی از بهترین افتخارات فرهنگی پایتخت کتاب ایران است اما زمانی که در تعامل و اطلاع‌رسانی این افتخار فرهنگی در شهرمان عاجز باشیم آیا خواهیم توانست در مابقی اهداف این مراسم موفق باشیم.
سؤالی که طی این چندین ماه برای بسیاری بی‌پاسخ بود که چرا هنوز پایتخت کتاب کاشان برای شهروندان ناآشناست را اینجا می‌توان پاسخ داد که متأسفانه نادیده گرفتن خبرنگاران کاشان در چنین مراسمی و اکتفا کردن به چند بنر و عکس از طریق روابط عمومی‌ها و خبرنگاران پایتخت هیچ زمان نمی‌تواند حتی آشنایی با این نام فرهنگی را در شهر موفقیت آمیز کند حال دیگر نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی داستان دیگری است که بماند.
فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان ساعت ۱۲ شب برخی خبرنگاران را از چنین مراسمی مطلع می‌کند این در حالی است که چنین برنامه‌هایی می‌طلبد تا بازمان بندی مناسب و اطلاع‌رسانی دقیق و هدفمند به‌ویژه بااهمیت قرار دادن خبرنگاران کاشان بیشترین بازخورد را داشته باشد.
و به گزارش یک منبع آگاه در جلسه انتظار دوساعته، خبرنگاران پایتخت قرار است که پوشش مراسم را داشته باشند و اما هیچ …
و اما این‌گونه است که از فعالیت‌های فرهنگی شهر فقط هزینه‌ها می‌مانند و بی‌خبری شهر و اما تبلیغات بی‌جهت و می‌شود داستان هر معرکه‌گیری تا این‌چنین بگویم که شایسته است برنامه‌های فرهنگی شهر را متناسب با فرصت‌های که به دست می‌آید اجرا و اطلاع‌رسانی کنیم.
کاشان پایتخت کتاب ایران شد اما هنوز از این نام و عنوان خاطره‌ای برجای ماندنی به دست نیامده است و ماهم هنوز نمی‌دانیم در فرهنگ شهر تا چه اندازه مؤثر خواهد بود و آیا بازهم همانند گذشته فقط و تنها نام این مراسم‌ در ‌گوشه‌ای خاک خواهد خورد؟ و مراسمی که هیچ به اعتبار و نام کاشان اضافه نکرد.
برخی نمی‌خواهند بپذیرند که خبرنگاران شهر می‌توانند در فرهنگ‌سازی شهر ابزاری توانمند باشند و هنوز برخی روابط عمومی‌ها به چند عکس و چند خط نوشته در پای عکس‌ها اکتفا می‌کنند.
اینجا شهر پایتخت کتاب ایران است اما هنوز نمی‌دانیم در شهر فرهنگی چه خبر است کاش می‌دانستیم و باور داشتیم که این‌چنین موفق نخواهیم بود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72561
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: