تاریخ ارسال : ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۲۱ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

ضرورت ادغام مدیریت دفتر فرماندار با مدیریت ستاد بحران کاشان

کاشان نیوز: یکی از کارشناسان مدیریتی شهرستان کاشان که دست بر قضا ازجمله معدود افرادی است که در پست متناسب با دانش‌ خود نشسته که البته مدیریت موفقی در این چندین ساله گذشته داشته است مدیر بحران فرمانداری ویژه کاشان است که شاید بتوان گفت تنها متخصص درزمینهٔ بحران در ایران بود که در جایگاه تخصصی خاص خود قرار داشت.

سابقه این مدیر درخور توجه است و نشان می‌دهد در جلسات متعددی که حاضر می‌شد از توجیه و تفهیم طرفین به‌خوبی برمیامد و از دیدگاه‌هایش به‌راحتی کوتاه نمی‌آمد و درعین‌حال رابطه خوبی هم با طرفین گفتگو برقرار می‌کرد و اجازه نمی‌داد جدیت در مأموریتش لطمه‌ای به روابط بیرون از جلسه بزند درعین‌حال از سیاسی شدن بشدت احتراز می‌کرد.

شاید باجرئت بتوان ادعا کرد تنها شهرستانی که تمامی کارگروه‌های ۱۸ گانه «مدیریت بحران و مرکز کنترل حوادث»اش فعال و پویا بوده و سالانه چندین جلسه‌ دوره‌ای دارد، کاشان است.

ازجمله کارکردهای وی تدوین «دستورالعمل آلاینده‌های زیست‌محیطی و ریزگردهای شهرستان» است که به‌عنوان اولین و کامل‌ترین سند استانی اصفهان مطرح است.

حاضران شب حادثه سیل در بهار سال جاری در محل موسوم به دریاچه در بالادست ناجی آباد اواخر نیمه‌شب وی را که با جلیقه منحصربه‌فرد «بحران‌»اش به رفت‌وآمد مشغول بود به‌خوبی یاد میاورند.

مدیریت بحران فرمانداری کاشان از رفتارهای سیاسی و حضور در میدان‌هایی این‌گونه که جز تخریب جایگاه مدیران را ببار نمی‌آورد بشدت دوری کرده و این در حالی است که جایگاه موردنظر بهترین جایگاه برای عرض‌اندام و خودنمایی است.

اگرچه گفته می‌شود مشارالیه با «حفظ سمت» به مدیریت دفتر فرماندار که درگیری کاری زیادی دارد منصوب گردیده و اما هر دو سمت فراغ بالی منحصربه‌فرد و تمام‌وقت می‌خواهد قطعاً حضور در هردو جایگاه امکان‌پذیر نخواهد بود و قطع به‌یقین شهر شاهد از دست دادن یکی از موفق‌ترین مدیران اجرایی خود خواهد بود.

اقدام موردنظر ازجمله اختیارات و مسئولیت‌های فرماندار کاشان است و مقصود نوشته حاضر دخالت در این کار نیست بلکه یادآوری است من‌باب انجام‌وظیفه رسانه‌ای برای نشان دادن این مهم که مدیرانی که در انجام وظایف خود بدون پرداختن به حواشی و با تخصص و وظیفه‌شناسی به خدمت می‌پردازند از چشم جامعه دور نمی‌مانند.

اما صرف‌نظر از موارد فوق سوالی نیز مطرح می‌شود که چه ضرورتی این ادغام را توجیه می‌کند؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72392
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: