تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۰۱ ق.ظ ۲ نظر
Print Friendly

ضیافت باشکوه پرندگان و اهالی خانه احسان

آدم‌هایی که در خانه تاریخی احسان زندگی می‌کنند هم‌نشینی زیبایی با پرندگان دارند این هم‌نشینی و دورهمی زیبا از دید کنجکاوانه هنرمند عکاس «سید سعید طاهریان» دور نمانده است او می‌گوید: «نمی‌دانم چه کسی یاد ما داده است که سنگ مفت گنجشک مفت! اگرچه این‌ها مهمان ما هستند، اگر مهمان‌نوازی نمی‌کنیم لااقل کاری به کارشان نداشته باشیم ...»

طاهریانکاشان نیوز-عباس شافعی: از گذشته‌های خیلی دور یعنی درست آن زمان که آدم و حوا هنوز هبوط نکرده بودند و در بهشت سکنی داشتند، هم‌نشینی بین انسان و پرندگان وجود داشته است و دو طرف از این هم‌نشینی بهره‌ها برده‌اند. با گسترش زندگی ماشینی و شلوغ شدن شهرها این دوستی دیرینه با تهدید و در اغلب مواقع به جدایی و حتی فاجعه ختم شده است و انسان و پرندگان صدمات و آسیب‌های فراوانی از این جدایی دیده‌اند.
برهم خوردن نظم زندگی پرندگان و آسیب‌هایی که مظاهر زندگی شهری برایشان داشته در مواقعی تا انقراض نسلشان پیش رفته و از طرف دیگر انسان شهری در هجوم مدرنیته از زندگی ارگانیک و مواد غذایی سالم به محصولات شیمیایی و هورمونی پناه برده و با هزاران مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کند.
این روزها که با پاییزی سرد، کم‌کم به استقبال زمستان می‌رویم، نباید فراموش کنیم که همچنان پرندگانی در اطراف ما هستند که ناچارند زندگی شهری ما را تحمل کنند و از سر غریزه و عادت گاهی به ما پناه می‌آورند؛ بر ماست که به‌حق آن سابقه دوستی و هم‌نشینی در بهشت و به حرمت نان و نمکی که نیاکانمان با پرندگان خورده‌اند، پذیرای آن‌ها باشیم و به گرمی به استقبالشان برویم و مهمان‌نوازی را در حقشان کامل کنیم، یقین بدانیم آن‌ها هم پیش چشمشان هست و خواهد بود و کاسه را با قدح پاسخ خواهند داد.
این کار؛ کار سختی نیست، آدم‌هایی که در خانه تاریخی احسان زندگی می‌کنند هم‌نشینی زیبایی با پرندگان دارند این هم‌نشینی و دورهمی زیبا از دید کنجکاوانه هنرمند عکاس «سید سعید طاهریان» دور نمانده است او می‌گوید: «نمی‌دانم چه کسی یاد ما داده است که سنگ مفت گنجشک مفت! اگرچه این‌ها مهمان ما هستند،  اگر مهمان‌نوازی نمی‌کنیم لااقل کاری به کارشان نداشته باشیم …» باهم نگاه مهربان این هنرمند عکاس را در «ضیافت باشکوه پرندگان با اهالی خانه احسان» می‌بینیم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=50267
مطالب مرتبط

 • علیرضا آذر ۱۵, ۱۳۹۴ - ۶:۴۳ ق.ظ - پاسخ دادن

  ضیافت باشکوه پرندگان در خانه احسان

  (0)(0)
 • شهروند آذر ۵, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  تشکر از شهردار محترم منطقه یک و مقام محترم قضایی بابت ساماندهی پرنده فروشان و سله داران آلاینده و مزاحم محدوده دروازه دولت و خیابان اباذر..
  امیدواریم جمع آوری و پلمپ این واحدهای غیر محاز که هم مزاحمت های متعدد برای شهروندان داشته و هم پرندگان زبان بسته در بدترین حالت ممکن نگه داری شده و صرفا اندیشه سودجویی در کار بوده مستدام و پایدار بماند.
  البته همراهی رسانه در جهت سالم سازی محیط زیست انسانی و جلوگیری از شیوع بیماری های مسری و همچنین دفاع از خود پرندگان نیز موثر بوده و انتظار قاطبه ساکنین و اهالی محل نیز چنین است

  (1)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: