تاریخ ارسال : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۴ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام کرد

طرح امداد زمستانی فوریت‌های پزشکی در کاشان و آران و بیدگل آغاز به کار کرد

کاشان نیوز: طرح امداد زمستانی فوریت‌های پزشکی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل آغاز به کار کرد.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از آغاز به کار طرح امداد زمستانی فوریت‌های پزشکی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر حسین ریاحی در گفتگو با خبرنگاران گفت: طرح امداد زمستانی اورژانس پیش بیمارستانی هم‌زمان با سراسر کشور، از اواخر آذرماه شروع به کار کرده و تا روز ۲۰ اسفند امسال به مدت سه ماه ادامه دارد.

وی افزود: مرکز فوریت‌های پزشکی این دانشگاه با ۲۰ پایگاه شامل ۷ پایگاه شهری و ۱۳ پایگاه جاده‌ای و یک دستگاه خودروی اتوبوس آمبولانس، ۲ اتاق فرمان، یک واحد فرماندهی عملیات و حدود ۱۲۰ نیروی انسانی فوریت‌های پزشکی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل به‌صورت مستقیم در این طرح مشارکت دارد.

دکتر ریاحی تأکید کرد: در این طرح، تمامی واحدهای امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایام زمستان به‌صورت ویژه و ۲۴ ساعته برای ارائه خدمات به مصدومان و بیماران آماده‌باش هستند.

وی تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم با ۹ بیمارستان دولتی و خصوصی منطقه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان، برای پذیرش سریع بیماران و مصدومان در این طرح انجام‌شده است.

دکتر ریاحی، با اشاره به تجهیز آمبولانس‌ها و پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ به امکانات زمستانی، گفت: هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا در صورت لزوم مانند مواقع برف و بوران، این پایگاه‌ها به‌عنوان مکانی برای اسکان اضطراری در راه ماندگان و مصدومان استفاده شود.

وی یادآور شد: در شرایط خاص، با توجه به فراخوان پلیس یا هماهنگی واحد فرماندهی عملیات فوریت‌های پزشکی (EOC)، استقرار واحد امدادی را در کنار جاده‌ها‌ خواهیم داشت.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69792
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: