تاریخ ارسال : ۰۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۲ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در ملاقات فرماندار، استاندار و رئیس اداره حفاظت از محیط زیست مطرح شد:

طرح تجمیع مراکز دفن زباله‌های شهری و روستایی کاشان

کاشان‌نیوز: به‌منظور بررسی معضلات و مسائل مربوط به پسماندهای شهرستان جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان کاشان با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار شهرستان کاشان در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه کاشان برگزار شد.
طی این جلسه ابتدا آقای مهندس قهرمانی دبیر کارگروه مباحثی را پیرامون ضرورت طرح تجمیع مراکز دفن زباله‌های شهری و روستایی بیان کرد سپس گزارش تصویری از وضعیت محل دفن زباله‌های شهری و روستایی توسط اداره حفاظت محیط‌زیست کاشان ارائه گردید و در ادامه اعضای کارگروه هرکدام به بیان نظرات کارشناسی پرداختند در ادامه فرماندار محترم با اشاره به اهمیت مسائل زیست‌محیطی در دولت تدبیر و امید، بیان نمودند کلیه پروژه‌ها ازجمله پروژه‌های حوزه پسماند که پیوست زیست‌محیطی ندارد فاقد اعتبار بوده و تلاش مسئولین باید در جهت پیشبرد اهداف توسعه پایدار باشد و ملاک انتخاب دهیاران را مدیریت پسماند آن عنوان نمودند.
در پایان ریاست جلسه پس از جمع‌بندی نظرات مصوباتی را جهت رفع معضلات زیست‌محیطی محل‌های دفن زباله شهری و روستایی تصویب نمودند که جهت اجرا به ادارات ذی‌ربط ارسال گردید. شایان‌ذکر است از دیگر مباحث مطروحه در کارگروه موضوع ساماندهی انبارهای ضایعات و مراکز غیرمجاز بازیافت شهرستان و هزینه کرد اعتبارات بند واو تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ و جذب و برنامه هزینه کرد اعتبارات سال ۹۶ بود که توسط نماینده شهرداری گزارش گردید.

لازم به ذکر است که تاکنون در خصوص جمع آوری زباله‌های مطب پزشکان و بیمارستانی-مشهور به کیسه زباله‌های زرد- هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است و این در حالی است که زباله‎های خطرناک و عفونی نیز همراه با زباله‌های خانگی جمع‌آوری و به محل چاله زباله منتقل می‌‌گردد و بازیافت زباله نیز از همان محل انجام می‌شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69307
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: