تاریخ ارسال : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۴۹ ق.ظ ۴ نظر
Print Friendly
به گزارش مشکات آنلاین:

طرح شکایت از علی هاشمی طاهری، روی میز هیئت امناء ناجی آباد

کاشان نیوز: درحالی‌که هنوز پرونده طرح سؤال از شهردار کاشان در شورای شهر کاشان بسته نشده، بررسی طرح شکایت از «علی هاشمی طاهری» در هیئت امناء ناجی آباد کلید خورد. یک منبع آگاه به مشکات آنلاین گفت که هیئت امناء شهرک ناجی آباد طرح شکایت از رئیس شورای اصولگرایان را به خاطر اتهاماتش به هیئت امناء، بررسی می‌کند. […]
درحالی‌که هنوز پرونده طرح سؤال از شهردار کاشان در شورای شهر کاشان بسته نشده، بررسی طرح شکایت از «علی هاشمی طاهری» در هیئت امناء ناجی آباد کلید خورد.
یک منبع آگاه به مشکات آنلاین گفت که هیئت امناء شهرک ناجی آباد طرح شکایت از رئیس شورای اصولگرایان را به خاطر اتهاماتش به هیئت امناء، بررسی می‌کند.
هاشمی طاهری در جلسه بررسی طرح سؤال هفت عضو شورا از شهردار، به دفاع از او پرداخت و در یک درگیری لفظی با «علی‌رضا پورعسگری»، هیئت امناء ناجی آباد را به «بلند کردن اموال مردم» متهم کرد.
رئیس شورای اصولگرایان کاشان مدعی شد که هیئت امناء ناجی آباد «حق‌وحقوق مردم را از بین برده است».
او گفت هیئت امناء، بیش از ۱۰۰ میلیارد به شهر بدهکار است، و این بدهی را نداده و نمی‌دهد.
علی‌رضا پورعسگری که مدیر مالی هیئت امناء ناجی آباد است در این مشاجره تأکید کرد که ناجی آباد هیئت امناء دارد. او از هاشمی طاهری خواست اگر مدرکی برای بدهی ناجی آباد دارد رو کند و چک روز بگیرد.

نظر وکلا درباره سخنان هاشمی طاهری
«تقی اکبرزاده» وکیل پایه‌یک دادگستری در تهران در گفت‌وگو با «مشکات آنلاین» گفت برداشت عرف از عبارت «مال کسی را بلند کردن»، «دزدیدن» و «بالاکشیدن» اموال دیگران است که اگر چنین مطلبی در مراجع قضایی ثابت نشده باشد، نسبت دادن آن به هر فردی مصداق «افترا» است.
او نسبت دادن «جعل سند» را نیز مصداق افترا دانست و گفت اگر مدعی نتواند چنین نسبتی را ثابت کند مجرم شناخته می‌شود.
اکبرزاده گفت بخش دیگری از سخنان مطرح‌شده در جلسه شورای شهر کاشان اگر اثبات نشود مصداق «نشر اکاذیب» است که مجازات آن نیز در قانون مشخص شده است.
او گفت که هیئت امناء می‌تواند از هاشمی طاهری شکایت کند و اگر در دادگاه اتهام افترا ثابت شود از یک ماه تا شش ماه زندانی و ۷۲ ضربه شلاق دارد.
«سعید غلامیان» روزنامه‌نگار و وکیل دادگستری گفت هاشمی طاهری مدعی موضوعاتی شده که هنوز در هیچ دادگاهی ثابت نشده است. او گفت هر نوع اتهامی که به شخصی نسبت داده می‌شود اگر در دادگاه ثابت نشده باشد، مجرمانه و مصداق توهین است و اگر آن اتهام در فضای عمومی و بین افراد متعددی بیان شود، مصداق افترا است. شورا یک تریبون عمومی است و آقای هاشمی طاهری مدعی موضوعی شده که در هیچ دادگاهی ثابت نشده است.

غلامیان گفت توهین می‌تواند با گفتار، کردار، نوشتار و حتی اشارات دست و چشم و نظایر آن باشد، مثل آب دهان به روی دیگری انداختن، هل دادن تحقیرآمیز دیگری و یا برداشتن خشونت‌آمیز کلاه. اما درهرصورت توهین به افراد جرم است.

حاشیه‌سازی‌های هاشمی طاهری
این اولین نیست که سخنان و رفتار هاشمی طاهری باعث حاشیه‌سازی می‌شود.
او پیش‌تر مدعی شده بود که «عباسعلی منصوری» نماینده سابق کاشان، قصد داشته نیاسر را به حوزه انتخابیه آران و بیدگل ملحق کند. در همان زمان منصوری پیشنهاد مناظره را ارائه کرد و از شورا خواست اگر سندی دارد ارائه کند.
مدتی قبل هم او با سردادن شعار علیه «مجید انصاری» معاون رئیس‌جمهور در نماز جمعه کاشان اعتراض آیت‌الله نمازی را برانگیخت.
رئیس شورای اصولگرایان کاشان با این اقدامش، زمینه را برای رد صلاحیت خود در کاشان را فراهم کرد.
هاشمی طاهری درنهایت توانست با رایزنی در هیئت نظارت استان که «حسین‌علی حاجی» فرماندار دولت احمدی‌نژاد در کاشان عضو آن بود، تأییدیه خود را برای حضور در رقابت‌ انتخاباتی دوره‌ی پنجم شوراها بگیرد اما این احتمال وجود دارد که با شکایت هیئت امناء این بار همه‌چیز مثل گذشته برای او ختم به خیر نشود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67198
مطالب مرتبط

 • ناشناس خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  درود برانقلابی کاشان علی هاشمی که درد دل اهالی فاز ۲ را بر زبان عمل جاری کرده

  (0)(5)
  • مدیر سایت خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ - ۳:۰۴ ب.ظ - پاسخ دادن

   کاش این مرد سوپر انقلابی شما ۲۰ سال پیش به فکر منافع شهروندان میافتاد و نمیگذاشت برای روز مبادا!
   ظاهراً همگی باید در مدعیات و صداقت سیاست‌مداران مورد علاقه‌مان تجدیدنظر کنیم!

   (1)(0)
 • سعیدی خرداد ۲۵, ۱۳۹۶ - ۹:۱۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  بایدتاسف خوردبرای کسی که افتخارمی کندکه دامادواقوام خودرابانفوذبه شهرداری آورده است.فکر می کنیدحقوقی که این فردخواهدگرفت حلال است.برادرچوب خدابی صداست .بترسیداز ناله اون مادری که دردل شب گریه می کند ومی گویدخدایاپسرم به خاطربیکاری خودکشی کرد.اگرآه این مادردامن خیلی هارانگیردواقعا معجزه است.چرافرصت اشتغال جوان هاگرفته میشودچون نفوذندارند.اگرشورابرای انجام چنین کارهای شخصی است پس شعارخدمت سرندهیدچراکه این خدمت فقط مختص خودتان ونزدیکانتان است.

  (4)(1)
 • حسین خرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۸:۰۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  حالا هاشمی طاهری گرد و خاک کرده، خب این هیئت امنا هم بیاد شفاف سازی کنه و راجع به زمین های فاز۲ قبل از اینکه پای سازمان بازرسی باز بشه صحبت کنه.

  (5)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: