تاریخ ارسال : ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۳:۵۹ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly
فرماندار کاشان:

عرصه و حریم سیلک آزاد می‌شود

سیلک هویت تاریخی مردم درالمومنین کاشان است که وظیفه هر مسئول و شهروند کاشان است که در حفظ و نگه‌داری آن بکوشد.

فرماندار - شهردارکاشان نیوز: عرصه و حریم درجه یک سیلک ۱۰۵ هکتار است که نباید هیچ ساخت و ساز و حتی کشاورزی در آن انجام گیرد.
فرماندار کاشان در حاشیه جلسه با مدیرکل راه و شهرسازی و معاونین، شهردار و مسئولین کاشان که در فرمانداری کاشان برگزار شد با بیان این مطلب گفت: بر اساس توافق انجام‌شده مقرر شد اراضی معوض سیلک در چند نقطه از شهر جانمایی‌شده و مراحل و فرآیند قانونی اقدامات آزادسازی و واگذاری معوض به مالکان عرصه و حریم سیلک فراهم گردد.

«ابوالفضل صدرائیه» تصریح کرد: سیلک اولین خاستگاه تمدن بشری است و آثار و نقوش برجای‌مانده بر سفالینه‌های سیلک تا اشعار و سفرنامه‌های دانشمندان مختلف، جملگی بر وجود این تمدن کهن اذعان دارد.

وی افزود: سیلک هویت تاریخی مردم درالمومنین کاشان است که وظیفه هر مسئول و شهروند کاشان است که در حفظ و نگه‌داری آن بکوشد.

صدرائیه تأکید کرد: مشکلات ناشی از آزادسازی و سامان‌دهی حریم و عرصه سیلک مستلزم عزم ملی و هم‌دلی و هم‌کاری همه افرادی است که می‌توانند در این خصوص موثر باشند.

فرماندار کاشان اظهار داشت: خوش‌بختانه این اقدام دستاورد اراده مدیریت شهری به‌خصوص شهرداری محترم در کنار تلاش همه دل‌سوزان به‌خصوص سازمان‌های مردم‌نهاد و فرهیختگان کاشانی است و نشان از آن دارد که می‌توان با اتحاد و هم‌کاری و هم‌یاری مسائل و مشکلات شهر را مرتفع نمود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=42468
مطالب مرتبط

 • مزدک خرداد ۴, ۱۳۹۴ - ۷:۳۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  از پایگاه میراث فرهنگی سیلک یا اداره میراث فرهنگی چرا کسی در این جلسه نبوده؟ چرا دعوتشون نکردند؟ شاید میخواستند مجلس بی ریا باشه.آخی چه مسئولین خوبی داریم ما.

  (0)(0)
 • علی خرداد ۲, ۱۳۹۴ - ۴:۱۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  زهی خیال باطل

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: