تاریخ ارسال : ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۲۵ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
واکنش «علی هاشمی طاهری» به یک خبر

عضو اصولگرای شورای شهر در قامت سخنگوی شهردار سابق

کاشان نیوز: روز پنجشنبه یادداشتی در کاشان نیوز با عنوان «چرا تکلیف مجتمع تجاری امیرکبیر و هایپر مارکت بلوار فاطمیه مشخص نشده است» منتشر شد که خطاب آن به شهردار و گروه گرداننده شهرداری فعلی است، اما بازنشر آن در کانال تلگرامی «اهل کاشانم» به واکنش عجولانه یک عضو اصولگرای شورای شهر کاشان انجامید و اصل خبر را علیرغم تایید صریح عضو دیگر شورای شهر تکذیب کرد.
اینکه وامی توسط شهرداری گرفته‌شده باشد یا اوراق مشارکت خریداری‌شده باشد مسلماً بلاعوض و یا قرض‌الحسنه نیست و کارمزد و بهره دارد. لذا زیان ۵۰ میلیون تومانی در هرروز برای شهرداری واقعیتی است که با تحصیل نوعی اعتبار توسط شهردار سابق بر کاشان تحمیل‌شده است و تکذیب وی نوعی بازی با کلمات و اصطلاحات است برای حمایت از شهردار سابق.

اما عجیب‌تر از هر سوالی اقدام شتاب‌زده علی هاشمی طاهری در تکذیب این خبر است زیرا در حالی که وی سمتی در خصوص نمایندگی، سخنگویی یا وکالت از سیدمحمد ناظم رصوی ندارد، حتی روال مرسوم قانونی تکذیب خبر را نیز رعایت نکرده خود را مسئول پاسخگویی دانسته است.

نظر شما را به پاسخ کانال تلگرامی «اهل کاشانم» را در ذیل جلب می‌نماییم.
«روز پنجشنبه خبری در کانال اهل کاشانم با منبع پایگاه خبری کاشان نیوز درج شد که شهرداری کاشان روزانه ۵۰ میلیون تومان بابت دیرکرد یک وام زیان می دهد
ظهر امروز علی هاشمی طاهریعضو شورای شهر کاشان با ارسال ویدئویی پنج دقیقه ای در فضای مجازی به این خبر منتشر شده واکنش نشان داده و خبر را تماما کذب نامید!
وی در این ویدئو، جوابیه خود را با کذب نامیدن خبر اهل کاشانم آغاز کرد و در میانه راه به انتقاد از برخی از اعضای شورای شهر و شهردار پرداخت و اعلام کرد دریافت وام صحت نداشته و دریافت این مبلغ تنها بصورت اوراق_مشارکت بوده است!
اما چند سوال پس از انتشار این ویدئو مطرح می شود
ابتدا اینکه این خبر موضوع جدیدی نبود و پیش از آنکه روز پنجشنبه در پایگاه خبری کاشان نیوز منتشر شود دی ماه سال گذشته پایگاه خبری مشکات_آنلاین در گفتگو با علیرضا پورعسگری “رییس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای شهر کاشان” ضرر روزانه ۵۰ میلیونی را تایید کرده و حتی شهردار_کاشان در نشست خبری خود در پایان سال گذشته این موضوع را بیان کرده و دیگر رسانه ها نیز خبر را منتشر کرده اند اما اکنون این سوال پیش می آید چرا هاشمی طاهری در آن موقع که ادعاهای مشابهی مطرح شد به این موضوع واکنشی نشان نداد؟!
مرسوم است که برای پاسخگویی به اخبار، اشخاص دارای سمت با ارسال تکذیبیه نسبت به اصلاح خبر اقدام میکنند، مساله اینجاست چرا علی هاشمی طاهری درپی بازنشر یک خبر از یک رسانه معتبر در کاشان در کانال اهل کاشانم، شخصا واکنش نشان داده و این کانال را متهم به انتشار اخبار کذب می کند؟ شورای شهر کاشان مگر فاقد روابط_عمومی است که یک عضو رسمی شورا با انتشار یک ویدئو در مقام پاسخگویی به یک رسانه در آمده است؟
چرا با توجه به اینکه این خبر مدتها پیش نیز مطرح بوده است هیچگونه پاسخگویی از طرف روابط عمومی شهرداری و شورا با توجه به بودجه میلیاردی شهرداری در زمینه اطلاع رسانی، در اخبار مرتبط با شهرداری پیدا نمی شود؟
همانطور که هاشمی طاهری در پایان ویدئو برای مناظره اعلام آمادگی کرده است کانال اهل کاشانم نیز به عنوان رسانه ای مستقل، آمادگی هرگونه شفاف سازی از سوی مسئولین شهری را دارد.»

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71587
مطالب مرتبط

  • هاشمی طاهری. تیر ۱۹, ۱۳۹۷ - ۹:۱۸ ق.ظ - پاسخ دادن

    فرموده اید”اینکه وامی توسط شهرداری گرفته‌شده باشد یا اوراق مشارکت خریداری‌شده باشد مسلماً بلاعوض و یا قرض‌الحسنه نیست و کارمزد و بهره دارد. لذا زیان ۵۰ میلیون تومانی در هرروز برای شهرداری واقعیتی است که با تحصیل نوعی اعتبار توسط شهردار سابق بر کاشان تحمیل‌شده است و تکذیب وی نوعی بازی با کلمات و اصطلاحات است برای حمایت از شهردار سابق.”
    اولاً ماهیت وام با اوراق مشارکت فرق می کند. ثانیاً با هاشمی طاهری دعوا دارید یا او با شما دعوا دارد، ربطی بخ بکارگیری اصطلاحات درست ندارد. در این مورد هاشمی طاهری درست می گوید وام نبوده است و اوراق مشارکت بوده است.

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: