تاریخ ارسال : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) ساعت : ۱۲:۴۱ ب.ظ ۴ نظر
Print Friendly
علی هاشمی طاهری: من کاری به رقم بدهکاری هیئت امنا ندارم

عضو شورای شهر کاشان بی‌اطلاع است یا اظهار بی‌اطلاعی می‌کند

کاشان نیوز-امضا محفوظ: سخنان ذیل فرازی از گفتگوی آقای علی هاشمی طاهری، عضو شورای شهر کاشان است که در چندین دوره نماینده این شورا بوده است و شب گذشته در گروه تلگرامی «پرسش از عملکرد مسئولین» منتشرشده است.
هاشمی طاهری: «هیئت‌امنای ناجی آباد به شهرداری بدهکار است و این هیئت‌امنا یک شهرک است که هیئت‌امنا مخصوص خودش دارد و تمام‌کارها را اعم جدول‌گذاری و آسفالت را باید انجام بدهد.
اگر اختلافی وجود دارد بین هیئت‌امنای ناجی آباد و شهرداری است و من اعتقاددارم هیئت‌امنای ناجی آباد به شهرداری بدهکار است و کاری به رقم بدهکاری ندارم اما باید تکلیف بدهکاری را روشن کنند اما چنین اراده‌ای وجود ندارد ضمن اینکه اطلاعات سید محمد ناظم رضوی در این زمینه از من بیشتر است.»
چند نکته بسیار مهم در این بخش از سخنان ایشان درج گردیده است که نیاز به بازخوانی دارد:
یکی اینکه ایشان اذعان می‌نماید که من کاری به رقم بدهکاری ندارم.!؟
سؤال اینجاست که چرا آقای هاشمی طاهری کاری به بدهکاری ندارد؟ و چرا این سؤال را هرگز پاسخ نداده است؟ مگر اینکه اعلام کند از این بدهکاری بی‌اطلاع است! اما چنین ادعایی از کسی که در هر بزنگاهی برای عقب راندن رقیب از برگ برنده موسسه عمران سیلک (هیئت‌امنا) استفاده کرده بعید به نظر می‌رسد!
شاید هم نمیخواهد دچار اشتباه اعلام بدهی دوره قبل شهرداری شود که در دوره فعلی اعلام شد، او میداند که شهردار قبلی با امضا نکردن اسناد تحول و تحول و عدم تحویل جزئیات هر نوع نتیجه گیری را معلق نموده است تا بعدها از آن نتایج متفاوتی بگیرد! مسئله‌ای که نهادهای بالادستی در رسیدگی به آن نهایت مسامحه و سهل‌انگاری را کرده‌اند! چرا که عدم تحویل اسناد و استنکاف از امضا آنها نوعی تخلف از وظایف شهردار و تعلیق امور یک شهر است.
و اما عدم اطلاع از بدهکاری از جانب نماینده چند دوره شورا پذیرفتنی نیست، مگر اینکه هدفی در این استنکاف از اعلام رقم بدهی نهفته باشد، این استنکاف همانند استنکاف عمدی شهردار کاشان در گفتگو با کاشان نیوز بود که گفت اطلاعی از مسائل هیئت امنا (موسسه عمران سیلک) ندارد، در حالی که مهندس وکیل، نائب رئیس فعلی شورای شهر کاشان در زمانی که شهردار کاشان بود و همان زمان هم آقای سعید ابریشمی مدیر دفتر شهردار بود اولین شکایت از هیئت‌امنا را کلید زد (علت عدم پیگیری را به آینده واگذار می‌کنیم) و گفتن اینکه اطلاعی از ماجرا نداریم نوعی فرافکنی است! اما البته حسنی در این مشابهت در پاسخگویی نهفته است که مشترکات دو طیف فعال در عرصه سیاسی کاشان که رودرروی هم به نظر می‌رسند را به‌خوبی نشان می‌دهد.
در این فرض، هر دو طیف در اهداف و نتیجه عملکرد به یک نقطه خواهند رسید و این تقابل ظاهری اتخاذ روشی است تا القای رقابت کند!
نکته مهم دیگری که در گفتگوی هاشمی طاهری در این گروه تلگرامی جلب‌توجه می‌کند اظهار این نکته است که گفته است: «اطلاعات سید محمد ناظم رضوی در این زمینه از من بیشتر است.»
در این خصوص دو علت نهفته است یکی اینکه آقای هاشمی طاهری سعی دارد با مطرح کردن نام شهردار سابق و انداختن توپ به میدان وی نشان دهد که مسئولیت پاسخ به این سؤال با وی است و شاید هم منظورش این است که مودت و ارادت خود را همان‌گونه که در هر جلسه و سخنرانی اظهار می‌دارد اینجا نیز از قلم نیندازد.
اما آنچه افکار عمومی فراموش نکرده‌اند دادخواستی است که سید محمد ناظم رضوی به طرفیت موسسه عمران سیلک «هیئت‌امنا» باهدف ابطال یک مصوبه ‌این موسسه به دادگاه تقدیم کرد و درنهایت معلوم شد که اصلاً چنین مصوبه‌ای وجود خارجی نداشته است!!!!
این یعنی وی برخلاف اظهارات هاشمی طاهری سید محمد ناظم رضوی کمترین اطلاعی از موضوع مطرح‌شده ندارد!
آیا هدف هاشمی طاهری این است که این اشتباه را به رخ مهندس رضوی پسر بکشد؟! اما اگر معتقد باشیم که واقعاً وی را مطلع‌تر از خود می‌داند باید اذعان کرد که وی نه‌تنها از رقم بدهی مطلع نیست بلکه آنچه تاکنون ادعا کرده است کذب است و هیچ‌گونه اطلاعی از مسائل هیئت‌امنا ندارد!!؟
اگرچه این نماینده شورا می‌تواند با مطالعه دفتر صورت‌جلسات دوره اول و دوم شورا که قاطبه آن را اصلاح‌طلبان در اختیار داشتند یکی از ارقام قابل‌توجه بدهی هیئت‌امنا(موسسه عمران سیلک) به شهرداری را دیده و اعلام نماید! مگر اینکه نخواهد!

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72569
مطالب مرتبط

 • مهدی آبان ۲۶, ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) - ۸:۱۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  آقای غلامیان،این فرافکنی ها،بازی باکلمات واستفاده ازالفاظ حقوقی برای شما که ادعای وکالت دارید،کاری آسان است.مردم کاشان اهل فهم بوده وبه خوبی می دانندکه مهندس ناظم رضوی دراین مدت کوتاه تصدی شهرداری،چه خدماتی به شهرنمودوجنابعالی وهمفکرانتان درشورای شهردرموردهرموضوعی فقط حرف می زنید ودریغ ازعمل.گذشت زمان همه چیز راثابت خواهدکرد.لطفا”زیادبه خوتان فشارنیاورید.

  (5)(1)
  • مدیر سایت آبان ۲۶, ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) - ۹:۱۵ ق.ظ - پاسخ دادن

   چشمتان را باز کنید و کل مطلب را یکبار دیگر بخوانید.
   این شهردار و شورای شهر وقتی منافع مردم را در نظر بگیرد مورد وثوق خواهد بود والا مثل شهردار سابق… .!

   (0)(6)
   • مهدی آبان ۲۸, ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) - ۹:۴۳ ق.ظ - پاسخ دادن

    چشم ما بازوبسیاربیناست، شماظاهرا”نیازبه جراحی چشم داریدکه حقایق شهرمان رانمی بینیدوبه خاطرحفظ منافعتان ازاصلاح طلبان بی عمل دفاع می کنید.ازهرفردواقع بین دراین شهربپرسی ازشهردارقبلی تعریف می کند.چرا جنابعالی وهمفکرانت قصدتخریب ایشان رادارید؟!!.ضمنا” به اطلاعتان برسانم فرودگاهی که درکاشان تعطیل کردیددرشهرسمنان توسط شهرداراین شهریعنی همان شخصی که باهاش مشکل دارید،افتتاح گردید.اگردراین موردجوابی داریدلطفا ارایه کنید.

    (4)(1)
    • مدیر سایت آبان ۲۸, ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) - ۱۰:۲۰ ب.ظ - پاسخ دادن

     کاشان نیوز با کسی مشکلی ندارد، با مدیریتی که عوارض مردم را صرف جاه‌طلبی میکند مخالف است.
     شما در دوره جدید چشمتان را بر نقدهایی که بر شهرداری شده را بسته اید و صرفاً با چشمان بسته میخواهید هرکسی را که دوره قبل را نقد کرده است تخریب کنید.
     و اما فرودگاهی که بدون هرگونه تعقلی ساخته شده هیچ افتخاری برای هیچ شهری ندارد، ما با فرودگاه بین المللی امام دو ساعت راه داریم و تا فرودگاه اصفهان سه ساعت، چرا باید هزینه گزاف نگهداری یک فرودگاه را بدهیم؟
     اما ایراد اصلی ما این است که چرا مدیر فرودگاه باید شوهر خواهر شهردار سابق باشد؟ چرا باید ماهی ۳۰۰ میلیون تومان هزینه فرودگاهی باشد که اگر کسی آن را چارتر نکند بلیط هواپیمایش فروخته نمیشود؟
     کاشان در آتش ترافیک سنگین و نداشت پارکینگ میسوزد و روزانه هزاران نفر از این بابت با سختی و مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم میکنند، مدارس کودکان کاشانی با التماس و خواهش و توسل به خیرین ساخته و تعمیر میشوند، با یک بارش کاشان را سیل برمیدارد، حاشیه نشینی هر روز بحرانی تر میشود، کمربندی هر روز قربانی میگیرد و … آنوقت شهردار دانشمند در سکوت شورای شهر فرودگاه میسازد! شما را بخدا دست از این لجاجت و کینه توزی بردارید. ادعا باید در ظرفیت یک شهر بگنجد.
     ساختن یک فرودگاه که سالن انتظارش چادر باشد و باندش بیست سال قبل ساخته شده باشد و سند زمینش به نام یک نهاد دیگر باشد چرا باید اینقدر ریاکارانه بزرگ نمایی شود؟!
     شما از مشکلات داخلی و مدیریت همین فرودگاه کاشان بیخبر هستید یا تجاهل میکنید. اخیراً مصاحبه ای با یک صاحبنظر در این حوزه انجام شده است که منتظر اجازه ایشان برای انتشار هستیم، بزودی اطلاعاتی منشر خواهد شد که با شنیدنش جگر هر صاحب عقلی آتش میگیرد. اگر منصف باشید جوابتان را در این مصاحبه خواهید گرفت.

     (0)(3)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: