تاریخ ارسال : ۱۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت : ۱۰:۲۴ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

غفلت خیرین کاشانی از مددجویان بهزیستی

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان که در جمع خبرنگاران گفتگو می‌کرد با بیان این که میزان اعتبارات دولتی جوابگوی افراد تحت پوشش نیست گفت: ‌مجموع کمک‌های نقدی مردمی و خیّرین به اداره بهزیستی جهت تأمین هزینه‌های حمایتی افراد تحت پوشش در سال 89 برابر با 21 میلیون تومان و در سال 90 تاکنون رقمی معادل 60 میلیون تومان بوده است.
وی افزود: کمک‌های مردمی به مجموعه‌های تحت پوشش بهزیستی بیشتر جنبه غیرنقدی و خدماتی دارد. مجموع کمک‌های نقدی و غیرنقدی و خدماتی به مجموعه‌های تحت پوشش اداره بهزیستی کاشان سال گذشته 600 میلیون تومان بوده و امسال بهزیستی تا کنون 480 میلیون تومان جذب کمک‌های مردمی داشته است.
امین عسگری به اعتبارات جذب شده در حوزه سالمندان اشاره کرد و افزود: جذب اعتبار در حوزه سالمندان 720 میلیون تومان است که از این مبلغ تنها 10 میلیون تومان از اعتبارات استانی تأمین شده است. در حالی که کاشان 35هزار سالمند دارد.
عسگری با بیان این که سازمان بهزیستی با 53 فعالیت تخصصی از لحظه تولد و حتی قبل از آن تا سالمندی و مرگ به مردم خدمات‌رسانی می‌کند. گفت: 1550 کودک در 30 مهد شهری و روستایی از خدمات این اداره بهره‌مند می‌شوند.
وی به ارائه خدمات به فرزندان بی‌سرپرست یا بدسرپرست اشاره کرد و گفت 5 مرکز  تحت پوشش اداره در حال ارائه  خدمات به این افراد می‌باشد.
وی زنان سرپرست خانوار و فرزندان طلاق و معلولین شهرستان و سالمندان را از گروه‌های دیگر دانست که از خدمات اداره بهزیستی استفاده می‌کنند و گفت: 467 خانواده که زن سرپرست خانوار می‌باشد. 506 ناشنوا و 339 نابینا شهرستان تحت پوشش این اداره و از خدمات سازمان بهزیستی استفاده می‌کنند.
رئیس اداره بهزیستی کاشان از خیرین تقاضای کمک کرد و گفت: من از اینجا دست کمک به سوی همه خیرین که به بهزیستی کمک کنند دراز می‌کنم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=591
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: