تاریخ ارسال : ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت : ۹:۱۷ ق.ظ ۴ نظر
Print Friendly
در حاشیه نشست تخصصی چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه سرمایه‌گذاری کاشان بزرگ

فاز یک دانشکده مهندسی دانشگاه کاشان مزین به نام «ارباب حسن تفضلی» شد

در حاشیه نشست تخصصی چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه سرمایه‌گذاری کاشان بزرگ با حضور سرکار خانم زیبا تفضلی، نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، فرماندار، سرپرست دانشگاه و جمعی از مسئولان و خیرین، فاز یک دانشکده مهندسی دانشگاه کاشان به نام زنده‌یاد «ارباب حسن تفضلی» پدر صنعت نساجی ایران نام‌گذاری شد.

کاشان نیوز:ارباب حسن تفضلی در حاشیه نشست تخصصی چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه سرمایه‌گذاری کاشان بزرگ با حضور سرکار خانم زیبا تفضلی، نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، فرماندار، سرپرست دانشگاه و جمعی از مسئولان و خیرین، فاز یک دانشکده مهندسی دانشگاه کاشان به نام زنده‌یاد «ارباب حسن تفضلی» پدر صنعت نساجی ایران نام‌گذاری شد.
به گزارش سایت اینترنتی دانشگاه کاشان، در این مراسم از یادبود و تندیس ارباب حسن تفضلی که به دست هنرمند خیرالله کریمی همکار بازنشسته دانشگاه کاشان ساخته‌شده است با حضور دختر ایشان سرکار خانم زیبا تفضلی رونمایی شد.
تفضلیمدیرعامل ستاد خیرین دانشگاه کاشان گفت: پروژه فاز یک دانشکده مهندسی با 5200 متر زیربنا با اعتبارات ملی ساخته‌شده که به‌پاس احترام و خدمات ارزنده ارباب تفضلی به نام ایشان نام‌گذاری شده است.
علی‌محمد الماسی اظهار داشت: خانواده ارباب تفضلی قرار است که کلیه آزمایشگاه‌های این دانشکده را تجهیز نمایند.
وی افزود: تاکنون 250 میلیون تومان این خانواده در اختیار دانشگاه قرار داده‌اند که قرار است بقیه نیازهای این دانشکده را تأمین نمایند.
مدیرعامل ستاد خیرین دانشگاه کاشان از ساخت دانشکده نساجی و فرش توسط خانواده تفضلی در این دانشگاه خبر داد و افزود: این دانشکده نیز با زیربنای سه هزار مترمربع در دست‌ساخت است و فاز دوم این دانشکده نیز توسط خیر ارجمند دکتر ساتر ساخته می‌شود.

گفتنی است در دوره مدیریت سابق دانشگاه اقداماتی برای تعیین جایزه ای به نام «ارباب تفضلی» و تامین بودجه آن توسط خانواده زنده یاد تفضلی برای کارآفرین نمونه شده و مقدمات آن نیز فراهم گردیده بود اما بعلت عدم پیگیری تا کنون مسکوت مانده است البته پس از گفت و گوها و مباحث متعددی که پیرامون نامگذاری یک خیابان به نام ارباب تفضلی صورت گرفت شورای اسلامی شهر کاشان نیز دردوره قبل قول نامگذاری یک خیابان به نام ارباب تفضلی را داد که نهایتاً با نامگذاری یک کوچه در خیابان 22 بهمن و سپس کندن تابلو آن قسمتی کوچک از بلوار دانش را بر خلاف مقررات حاکم و عرف رایج بر نامگذاری معابر به نام «حاج حسن تفضلی» نامگذاری شد که در موقعیت پیش آمده امیدواریم شورای اسلامی وشهرداری نیز در این مورد اقدامی در خور انجام دهد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=33910
مطالب مرتبط

 • رضا نبی راوندی شهریور ۱, ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  کار بسیار ارزشمند و گرانبهایی است اما یک نگاه به تابلو خیابان حاج حسن تفضلی بیاندازید که از ریشه کنده شده

  (0)(0)
 • ناشناس مرداد ۲۸, ۱۳۹۳ - ۵:۵۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  جای تشکر داردازهمه مسولانی که دغدغه. های پاک برای کاشان. وکاشانی های سربلنددارند-آری پهنای کاشان ازاردستان تادلیجان وازکویرات وآران بیدگل تاگلپایگان بوده است این شهرمردمانی چون ارباب تفضلی هاو کمال. الملگ هاوبهاروسهرابهاراتاشهیدان کریمی وفارسی هارابخوددیده است امروزنقش ارزنده کارآفرینان بسی گرانبهاست واین قشرقابل احترام وتکریم اند-

  (0)(0)
 • طوبی مرداد ۲۸, ۱۳۹۳ - ۹:۰۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  زنده کردن نام بزرگ مردن تنها توسط بزرگ اندیشانی چون پرفسور زراعت و فرماندار محبوب کاشان انتظار میرفت و گرنه دوستان گذشته که با نام "حسن تفضلی" اینگونه برخورد کردن چه برسد به میراث او.

  (0)(0)
 • باغ شیخی مرداد ۲۷, ۱۳۹۳ - ۷:۲۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام. بسیار جای خوشحالی و امیدواری است که نام این بزرگمرد کاشانی در شهرمان زنده شد تشکر ویژه ای دارم از صبیه محترم ایشان که نام پدر را با باقیات صالحاتی در خور ایشان زنده کرد تا فرزندان امروز بدانند آبادانی و پیشرفت شهرشان با کارکردن و خون دل خوردن چه کسانی بدست آمده است. پیشنهاد می کنم اعضای شورای شهر نیز از این اقدام ارزنده درس گرفته و با نامگذاری میدانی به نام ایشان همراه با تندیس ایشان ایستاده در کنار یک ماشین بافندگی قدیمی نام و یاد آن مرحوم را زنده کند.روحش شاد باد..

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: