تاریخ ارسال : ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۵۵ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
کانون هنر و زیست‌بوم دایره آبی دانشگاه تهران و دانشگاه هنر برگزار می‌کنند

فراخوان دومین دوره جشنواره بین‌المللی عکس در حوزه محیط‌زیست

کاشان نیوز: کانون هنر و زیست‌بوم دایره آبی دانشگاه تهران و دانشگاه هنر با همکاری یکدیگر دومین دوره جشنواره بین‌المللی نگاه آبی با نمایش آثار عکاسان فعال در حوزه محیط‌زیست را برگزار می‌کنند.

دبیر کاشانی دومین دوره جشنواره بین‌المللی نگاه آبی به کاشان نیوز گفت: این کانون محیط‌زیستی که در دو دانشگاه تهران و دانشگاه هنر فعال است مدتی است در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری دومین دوره این جشنواره به‌صورت بین‌المللی هستند.

مسعود مکاری ضمن دعوت از تمامی دانشجویان فعال کشور به‌خصوص عزیزان کاشانی گفت: این جشنواره از معدود جشنواره‌هایی است که به‌صورت خودجوش و تماماً توسط دانشجویان برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره نگاه آبی در سه بخش عکاسی حرفه‌ای، موبایلی و بین‌الملل از مخاطبان اثر خواهد پذیرفت. همچنین فراخوان این جشنواره اواخر بهمن‌ماه منتشر و آیین اختتامیه آن خردادماه سال آتی برگزار می‌گردد. مخاطبان می‌توانند آثار خود را با موضوعات انرژی‌های پاک؛ بهینه‌سازی مصرف انرژی؛ جلوگیری از هدر رفت انرژی؛ آلودگی هوا؛ حمل‌ونقل عمومی و شهر پایدار به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند. علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص پیوستن به تیم برگزاری جشنواره و همچنین ارسال آثار به وب‌سایت اینترنتی جشنواره به آدرس BlueCircleGroup.ir مراجعه کنند.

مکاری همچنین در خصوص اهمیت انرژی اضافه کرد؛ با توجه به نیاز روزافزون به منابع انرژی و کم شدن منابع انرژی فسیلی، ضرورت سالم نگه‌داشتن محیط‌زیست، کاهش آلودگی هوا و… استفاده از انرژی‌های نو باید قبل از بحرانی شدن شرایط موردتوجه قرار گیرند.. کشور ما به خاطر منابع غنی انرژی و ترویج روحیه مصرف‌گرایی به‌تدریج از مصرف مناسب و بهینه دور شده است. ازاین‌رو بر ما لازم است تا  فرهنگ صرفه‌جویی را در عمق وجود مردمانمان زنده نگاه‌داریم.

لازم به ذکر است اولین دوره این جشنواره با نام ماسار و در سطح ملی برگزار شد که بخش ویژه آن به روستای قهرود از توابع شهرستان کاشان اختصاص یافته بود. مکاری دو ماه قبل، پس از اختتامیه جشنواره ماسار از مدیرعاملی کانون دانشجویان قهرود استعفا داد و دلیل استعفای خود را به دلیل کارشکنی برخی افراد باسابقه در این موسسه و  فضای غیراخلاقی حاکم بر آن اعلام کرد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69888
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: