تاریخ ارسال : ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۴۷ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly

فراخوان نخستین سوگواره ملی شعر عاشورایی منتشر شد

کاشان نیوزنخستین سوگواره ملی شعر عاشورایی خورشیدهای بی‌سر در دو بخش عمومی با موضوعات شعر عاشورایی و شهدای مدافع حرم و بخش ویژه ماه‌بانوی سه‌ساله حضرت رقیه (س) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با اعلام این خبر افزود: نخستین سوگواره ملی شعر عاشورایی خورشیدهای بی‌سر در دو بخش عمومی با موضوعات شعر عاشورایی و شهدای مدافع حرم و بخش ویژه ماه‌بانوی سه‌ساله حضرت رقیه (س) برگزار می‌شود.

مصطفی جوادی مقدم افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا ۱۸ آبان به دبیرخانه این سوگواره ملی واقع در شهرداری نیاسر ارسال کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان تصریح کرد: تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در تمامی قالب‌های شعری و حداکثر سه اثر در هر بخش به آدرس (Shahrdariniasar@yahoo.com) ارسال کنند.

وی بابیان اینکه اختتامیه این رخداد ادبی ملی در ۲۴ آبان در شهر نیاسر برگزار خواهد شد، گفت: به نفرات اول تا سوم هر بخش جوایز نقدی و به‌تمامی برگزیدگان لوح سپاس و تندیس سوگواره اهدا خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی کاشان گفت: در تاریخ تشیع همواره شاعرانی از خطه کاشان اشعاری درباره واقعه کربلا سروده‌اند که ترکیب‌بند محتشم کاشانی شهره عام و خاص است.

جوادی مقدم هدف از این سوگواره را تأثیرگذاری شعر در بیان مصیبت‌های کربلا دانست و گفت: نخستین سوگواره ملی شعر عاشورایی خورشیدهای بی‌سر به همت شهرداری نیاسر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، شورای اسلامی شهر نیاسر و هتل سبز نیاسر برگزار می‌شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68984
مطالب مرتبط

  • غزل آبان ۴, ۱۳۹۶ - ۹:۱۱ ق.ظ - پاسخ دادن

    ریاست اداره ارشاد قطعا می دانند برگزاری سوگواره ملی شعرتابع مقررات ودستور العمل هایی است.این که عناوین این محافل راکه به یک شب شعر شباهت داردعوض کنیم مصداق این شعر می شود.امان از دوغ لیلی / ماستش کم بودآبش خیلی.

    (1)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: