تاریخ ارسال : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۳۳ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
مسئول کمیته استخراج و پردازش آمار و اطلاعات کاشان:

فرانسوی‌ها بیشترین آمار بازدید از کاشان را دارند

کاشان نیوز: مسئول کمیته استخراج و پردازش آمار و اطلاعات کاشان با بیان این‌که اهالی ۶۸ کشور جهان این شهرستان را برای دیدن انتخاب کردند، گفت: فرانسوی‌ها با ۶ هزار گردشگر، سهم ۳۷ درصدی بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایرنا، علیرضا عبدالله زاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و هلند به ترتیب در صدر آمار بازدیدکنندگان از مکان‌های تاریخی شهرستان کاشان قرار دارند.

وی افزود: گردشگران کشورهای اسپانیا، چین، هنگ‌کنگ، بلژیک، سوئیس، انگلیس و تایلند نیز در جایگاه‌های بعدی ورود به شهرستان کاشان قرارگرفته‌اند. دبیر کمیته گردشگری الکترونیک کاشان خاطرنشان کرد: ورود این گردشگران خارجی از پانزدهم فروردین تا نیمه خرداد امسال بوده است و امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد افزایش ورود گردشگر را داشته‌ایم.

به گفته وی ۱۶ هزار و ۳۲۱ گردشگر خارجی در این مدت به شهرستان کاشان وارد شدند که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۰ هزار و ۳۱۴ نفر بوده است.

گفتنی است، در شهرستان کاشان بیش از یک هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی شناسایی‌شده که از این شمار تاکنون ۲۱۳ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. باغ تاریخی فین کاشان در سال ۱۳۹۰ در فهرست یونسکو به ثبت جهانی رسید

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67270
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: