تاریخ ارسال : ۰۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۳:۰۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

فرصت تماشای نمایشگاه نقاشی «گروه نقاشان واقع گرا» را از دست ندهید

 

کاشان نیوز – مرضیه گیلاسی:عصر یکی از روزهای آغازین بهار ۹۷ می‌طلبد که چشمانت را با تماشای هنرمندی «نقاشان واقع گرا» نوازش بدهی!

سبک «رئال» از جمله سبک‌های هنری ست که برای مخاطب، کاملاً قابل فهم است و آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه، نمایش هنرمندی ِ هنرمندانی است که با بازی رنگ و نور و سایه، اثری زیبا و چشم نواز و تحسین برانگیز خلق می‌کنند.

«غلامحسین قربانی» که هماهنگ کننده‌ی اصلی برگزاری این نمایشگاه است و در این نمایشگاه چند تابلو بسیار زیبا از آثار خودش، دخترش و برادرزاده اش به نمایش گذاشته شده، در پاسخ به پرسش خبرنگار «کاشان نیوز» که حس و حالتان را در خلق یک اثر هنری شرح دهید، می گوید: «توصیف این حس برایم خیلی سخت است؛ که بتوانم برای مخاطب به زبان ساده و غیر فنی توضیح بدهم که ترکیب نور و سایه و بازی رنگ و نسبت‌ها و اندازه‌ها و هارمونی حاکم بین همه ی این عناصر، باعث پدید آمدن یک اثر هنری می شود و من بیش از اینکه بخواهم به کار خودم عشق بورزم، به طبیعت و یا به عبارتی هستی و جاذبه‌ی حاکم برآن عشق می‌ورزم؛ تا برای خودم موضوعی برای خلق یک اثر هنری شود. در واقع سبک رئال کاملاً عینی است، در حالی که سایر سبک ها ذهنی هستند. نقاش سبک رئال تنها از یک زاویه می‌بیند و شروع به خلق اثر می‌کند، در حالی که هستی از بی نهایت زاویه تشکیل شده است که من ِ نقاش فقط یک زاویه‌اش را انتخاب می‌کنم و خلق می‌کنم».

«سعید صدوری» تنها نقاش کاشانی شرکت کننده در این نمایشگاه است که یکی از آثارش (پرتره بهروز بقایی) را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است؛ و همینطور یکی از آثار سیاه قلم شاگردش نیز در کنار سایر آثار نقاشی با رنگ روغن، رنگ اکرلیک، آبرنگ و گواش به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه نقاشی تا دهم فروردین ماه در دو گالری (سهراب سپهری و ملک الشعرا بهار) در سرای عامری‌ها از ساعت ۹ تا ۲۰  برپاست.

توصیه می کنم تعطیلات نوروزی‌تان را از کلیشه ها و دید و بازدیدهای تکراری دور کنید و دمی با هنرمندان همنشین شوید.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70492
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: