تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۲۸ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان:

فرودگاه برای شهرداری کاشان مثل آتشی است که نمی‌تواند در دست نگه دارد

کاشان نیوز: رئیس شورای اسلامی شهر کاشان خود را مخالف بسته شدن فرودگاه در حال حاضر دانست وگفت: فرودگاه کاشان که با پول مردم هزینه می‌شود برای شهرداری مثل آتشی است که نه می‌تواند در دست نگه دارد نه می تواند بریزد بنابراین ضرر و زیان آن را برای شورا و شهرداری تدبیرکنند.شهرداری از بودجه و عوارضی که از مردم وصول می نماید سرمایه گذاری نموده و بنابراین بایستی برای این سرمایه گذاری و ضرر و زیان های وارده تصمیم اساسی در نظر گرفت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، علی رسول زاده، در پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر کاشان با انتقاد شدید از مدیریت فرودگاه که شورا را متهم کردند هیچ حمایتی از فرودگاه نکرده و کمکی به آنها نکرده است گفت: شما تا کنون هیچ آمار و اطلاعاتی از وضعیت فرودگاه و گردش مالی آن به شورا گزارش نداده‌اید.
وی با تاکید بر اینکه مسوول فرودگاه در دوره چهارم هیچ گزارشی به شورا نداده است و حتی علی رغم درخواست آنها در این دوره نیز اعلام وضعیت به آنها نکردند افزود: تاکنون هیچ دعوتی از شورا تگردیده و گویا بدهکار هم می شویم.
به گفته وی، به طور قطع و یقین شهرداری وظایف مهم تری در شهر دارد و باید به وظایف قانونی اش بپردازد تا این وظیفه ای که الان به عهده اش گذاشته شده است.و اصولا فرودگاه داری در وظایف شهرداری نمی باشد ولی به هر حال سیاست گذاری فرودگاه به عهده شورا است.
به گفته وی، فرودگاه برای شهرداری مثل آتشی که نه نمی تواند در دست نگه دارد نه نمی تواند بریزد.
وی توقف کار فرودگاه از اردیبهشت در تعطیلی سفر به مشهد مقدس و از تیرماه امسال در توقف سفرهای کیش گفت: به جای جوسازی های که سفر مشهد برای آدم های بیچاره و فقیر یا پولدار بوده است مشخص کنند آیا فرودگاه داری کار شهرداری بوده است یا نه؟ آیا ضررهایی که ماهیانه متوجه شهرداری، شورا و مردم می شود ضرورت دارد یا ندارد؟
به گفته وی، شهرداری ملزم است تدبیراساسی بیندیشد تا جلوی ضرر و زیان را بگیرد حتی اگر باید سرمایه گذار بیاوریم زمانی را مشخصی کنیم تا تکلیف معلوم شود.
وی با تاکید موکد بر اینکه شورا تاکنون هیچ اطلاعات کلی و جزیی فرودگاه نداشته و دو جلسه بیشتر دعوت نشده است گفت: بیان پافشار ی سیاسی در مورد وضعیت فرودگاه حرف گزافی است بلکه باید کار منطقی، علمی و حساب شده ای در مورد شرایط و آینده فرودگاه تدبیرشود.
به گفته وی، حرف من همان فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار ۱۶ تیرماه سال ۹۴ با نمایندگان است که خطاب به آنها فرمود در اجرای امور، کارها و پروژه ها حتی اگر جایی مردم هم می خواهند فکر می کنند و اجرای آن کار برند شهر هم هست باز اولویت ها را لحاظ کنند.
رسول زاده تصریح کرد: باید تکلیف را مشخص کنیم من مخالف بستن فرودگاه هستم اما از جیب مردم هم نباید ضرر بدهیم بلکه باید جلوی ضرر را بگیریم.
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۴ تا کنون فقط یکبار گزارش مالی فرودگاه به شورا آرائه شده است گفت: تامل کنید فقط بهره بانکی یک و نیم میلیارد تومانی که نزد شرکت ایرانرایر تور است چقدر می شود بنابراین وقت اساسی بگذارید و فرودگاه را در زمان معین تعیین تکلیف کنید و به سرانجام خوب برسانید حتی اگر باید به سازمان هواپیمایی کشوری واگذار نماییم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71809
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: