تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۶:۴۰ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly
علت آب‌گرفتگی دیروز میدان شهید منتظری اعلام شد

فشار ناشی از عبور تریلر سوخت و سستی بستر لوله باعث شکستگی شده

کاشان نیوز: پس از آب گرفتگی میدان شهید منتظری، در روز گذشته و طرح سوالات بسیاری در فضای مجازی، امروز روابط عمومی آبفا (شرکت آب و فاضلاب کاشان) بلافاصله اقدام به پاسخگویی به سوالات شهروندان کرده است، بر اساس این گزارش علت اصلی بروز حادثه نامناسب بودن بستر مسیر لوله‌گذاری و نیز اجرای خط عرضی برای انشعاب سبز و ترمیم غیراصولی ترانشه این خط موجب نفوذ آب از فضای سبز به زیرخط اصلی و سست شدن زیرخط و عبور تریلر حامل سوخت از روی خط و جدا شدن اتصالات بوده است .

به گزارش روابط عمومی آبفا: حادثه در یکی از خطوط اصلی آب‌رسانی در میدان شهید منتظری و جایگاه پمپ‌بنزین با تلاش نیروهای امداد و حوادث امور آبفای کاشان و همکاری دستگاه‌های امدادی و خدماتی مهار شد و قطع موقتی آب منازل منطقه مرتفع گردید.

مدیر امور آبفای کاشان با اعلام این خبر گفت: حادثه در ساعت ۱۷ و ۱۵ دقیقه جمعه ۲۰ مردادماه ۹۶ از طریق سامانه ۱۲۲ به واحد امداد و حوادث آبفای کاشان اطلاع داده شد. بلافاصله شیرهای اصلی خطوط آب منتهی به محل حادثه قطع و تیم عملیاتی امداد و حوادث آبفا رأس ساعت ۱۸ در محل حاضر و عملیات اصلاح و تعمیر آغاز گردید.

مهندس حبیب‌الله کریمی افزود: علی‌رغم این‌که شیرهای اصلی خط انتقال آب به محل حادثه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بسته شد ولیکن آب باقی‌مانده در خطوط منتهی به محل حادثه باعث شد تا آب در خیابان‌های اطراف جاری‌شده و عبور و مرور را برای ساعاتی مختل نماید.

وی در خصوص علل و عوامل حادثه گفت: علت اصلی بروز حادثه نامناسب بودن بستر مسیر لوله‌گذاری و نیز اجرای خط عرضی برای انشعاب  سبز و ترمیم غیراصولی ترانشه این خط موجب نفوذ آب از فضای سبز به زیرخط اصلی و سست شدن زیرخط و عبور تریلر حامل سوخت از روی خط و جدا شدن اتصالات بوده است .

کریمی تصریح کرد: فشار ناشی از عبور تریلر حامل سوخت  و سستی بستر مسیر انتقال باعث گردید تا لوله از محل اتصالات جدا شود.

وی یادآور شد: خطوط با اقطار بالا( ۳۰۰ و ۹۰۰  میلی‌متر)  از خطوط اصلی  شبکه توزیع  و تأمین آب در مناطق مختلف شهر کاشان   می‌باشند که حجم زیادی از آب را در واحد زمان عبور می‌دهد به این جهت هرگونه حادثه  بروی این خطوط باعث اتلاف آب در حجم گسترده و قطعی در بسیاری از نقاط تحت پوشش می‌گردد.

مدیر امور آبفای کاشان خاطرنشان کرد: تیم امداد و حوادث  امور آبفای کاشان با استفاده از ظرفیت‌های فنی ، کارشناسی و عملیاتی خود توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن و رأس ساعت ۳ و ۵ دقیقه بامداد شنبه ۲۱ مردادماه مشکل پیش‌آمده را رفع نموده و آب شرب شهروندان برقرار گردد.

کریمی افزود: حادثه ایجادشده علی‌رغم این‌که مشکلاتی برای شهروندان ایجاد نموده و حجم زیادی آب اتلاف شد ولیکن شرایط واقعی فراهم نمود تا هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌های مختلف امداد و نجات شهرستان را فراهم نماید. ضروری است از همکاری شایسته‌ی مدیریت بحران فرمانداری کاشان ، شهرداری ، هلال‌احمر و آتش‌نشانی نیروی انتظامی و هم‌چنین پرسنل عملیاتی امور آبفای کاشان قدردانی و تشکر نمایم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67999
مطالب مرتبط

 • شهروند مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ - ۸:۴۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  عبور کامیون ها و تریلی ها از مسیر میدان ولیعصر به هیچ وجه متناسب با خیایان های اطراف آن نیست در حالی که این مسیر جاده شهری است و اطراف آن ادارات و ساختمان های مسکونی قرار دارد عبور ماشین های سنگین هیچ توجیهی ندارد.
  خطرات جانی، ترافیک، آلودگی صوتی و دود نابهنجار ناشی از عبور این وسایل بخشی از مشکلات به وجود آمده است.
  مسئولین باید فکری بکنند و اولا با وضع بعضی قوانین محدود کننده تعداد عبور ماشین های سنگین و کامیون ها را محدود کنند و با پیگیری سریع تر مسیر جایگزین(جاده کمربندی) این مشکل را برطرف سازند. این پروژه مهم ترین پروژه شهری کاشان است که نیازمند توجه همه می باشد.

  (1)(0)
 • 123 مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۳:۵۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  خنده داره که در خیابانهای شهر وقت و بی وقت تریلی ها تردد می کنند
  آسفالت ها را با بارهای غیر استاندارد خود خراب می کنند
  امنیت سایر افراد را به هم می ریزند و
  خنده دارتر هم اینکه کسی به فکر نیست

  (3)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: