تاریخ ارسال : ۰۸ دی ۱۳۹۲ ساعت : ۱۱:۵۳ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
با هم‌کاری موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور

فضای سبز باغ فین کاشان احیاء می‌شود

طی تفاهم‌نامه‌ای که در تیرماه سال ۹۱ با موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور منعقد شد، یک گروه متخصص ۱۲نفره مرکب از گرایش‌های مختلف علوم کشاورزی و منابع طبیعی، به بررسی معضلات این درختان پرداخته و با کمک آخرین متدهای علمی روز در جهت حفاظت ار این درختان تلاش می‌کنند.

سرمدیان جلیلیکاشان نیوز: نشست مشترک سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان و ریس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور برگزار شد.
سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان در این دیدار بر ادامه همکاری میراث با آن موسسه به منظور حفاظت از درختان کهن‌سال باغ فین کاشان تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی کاشان «مهران سرمدیان» در این نشست که با هدف مذاکره درباره بررسی روند اجرای تحقیقات مربوط به تفاهم‌نامه منعقد گردیده در تیرماه سال گذشته برگزار شد، اظهار داشت: طی تفاهم‌نامه‌ای که در تیرماه سال ۹۱ با موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور منعقد شد، یک گروه متخصص ۱۲نفره مرکب از گرایش‌های مختلف علوم کشاورزی و منابع طبیعی، به بررسی معضلات این درختان پرداخته و با کمک آخرین متدهای علمی روز در جهت حفاظت ار این درختان تلاش می‌کنند.
سرمدیان با تاکید بر قابلیت بالای باغ تاریخی فین و حضور میلیونی گردش‌گران داخلی و خارجی برای بازدید از این مجموعه جهانی، و جلوه بصری مطلوبی که درختان کهن‌سال به این مجموعه داده‌اند افزود: میراث فرهنگی با کمک متخصصین خبره طرح باغ‌سازی ایرانی و استفاده از مستندات قدیمی مجموعه باغ فین، طی جلسات متعدد با مسئولین مربوطه تلاش خود را بر احیای فضای سبز این باغ متمرکز کرده است.
ریس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور نیز با ذکر ارزش‌ها و ویژگی‌هایی مجموعه جهانی باغ تاریخی فین کاشان و با تاکید بر احیاء فضای سبز باغ فین خاطر نشان کرد: یکی از وظایف و تعهدات اصلی این موسسه، حفاظت از درختان کهن‌سال کشور بوده که درختان ارزش‌مند باغ فین نیز از این موضوع مستثنی نمی‌باشد.
مجموعه باغ موزه فین کاشان نمونه بارز یکی از زیبا‌ترین باغ‌های ایرانی است که با ۲۳۰۰ متر مربع مساحت در تیرماه ۱۳۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=26040
مطالب مرتبط

 • سجاد دی ۱۱, ۱۳۹۲ - ۸:۱۳ ق.ظ - پاسخ دادن

  بله سالی که نکوست از بهارش پیداست
  ماست ترش ازتغارش پیداست
  وقتی چمن زمین فوتبال را در باغ تاریخی میکارید اینقدر هم امیدوار نباشید
  میراث فرهنگی رییس باشخصیت وبا علم ودانش میخواهد
  سابقه پیمانکاری وسابقه حزب موتلفه بدرد میراث فرهنگی شهرمان نمیخورد

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: