تاریخ ارسال : ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۱۶ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

فیلم‌های «جشنواره بین‌المللی فیلم سبز» در کاشان به نمایش درمی‌آید

کاشان نیوز: جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران در سه بخش نمایش آثار هنرمندان، نمایش آثار هنرهای تجسمی و نمایش فیلم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کاشان؛ فرماندار کاشان در جلسه هماهنگی اکران فیلم‌های جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در کاشان ضمن اشاره به وقفه ۱۱ ساله این جشنواره اظهار داشت: خوشبختانه این جشنواره در سطح بین‌المللی در حال آمادگی برای اجرا است.
حمیدرضا مومنیان افزود: جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران در سه بخش نمایش آثار هنرمندان، نمایش آثار هنرهای تجسمی و نمایش فیلم برگزار می‌شود.
معاون استاندار اصفهان از اکران ۱۳۰ فیلم حوزه محیط‌زیست در ۱۵۰ شهر کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره در راستای ارتقاء فرهنگ محیط‌زیست تأثیر بسزایی دارد زیرا امروز کشور با مباحثی همچون ریزگردها، آلودگی هوا، خشک‌سالی، تنش آبی و غیره روبه‌رو است و زنگ خطر در این حوزه به صدا درآمده است و در صورت عدم اهتمام فاجعه به بار می‌آید.
مومنیان ضمن اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته‌شده دولت تدبیر و امید در حوزه محیط‌زیست تصریح کرد: این برنامه‌ها ادامه‌دهنده برنامه‌های دولت اصلاحات بوده و در این راستا اهتمام دولت در این خصوص از احیای دریاچه ارومیه شروع‌شده و به احیای هورالعظیم و … انجامید.
وی ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت سمن‌ها در برگزاری این جشنواره‌ها در کاشان ابراز داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مصرف آب شرب در کاشان پنج درصد کاهش داشته که نتیجه ترویج فرهنگ صحیح مصرف، استفاده از شیرآلات مدرن و آموزش به کودکان از مقطع ابتدایی است و در حوزه آب کشاورزی نیز با اجرایی شدن طرح‌های تشویقی دولت به دنبال تحقق کاهش مصرف آب به میزان ۵ درصد تا پایان سال ۹۶ هستیم.
فرماندار کاشان با بیان اینکه در اکران فیلم‌ها موقعیت اقلیمی و آب و هوایی کاشان در نظر گرفته شود، بیان کرد: در مورد معرفی جهانی شهر کاشان اقدامات خوبی صورت گرفته و در مورد تبلیغاتی محیطی این جشنواره بین‌المللی نیز در سطح شهرستان کاشان مشکلی وجود ندارد و لذا باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را کرد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68239
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: