تاریخ ارسال : ۱۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۷:۱۶ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در گفتگو با امیر گل محمدی مربی دفاع شخصی و فعال در زمینه کیک بوکسینگ مطرح شد:

«فین» امکانات ورزشی ندارد

کاشان نیوز-کیک بوکسینگ-گل محمدی قاسم گندمی: یکی از نیازهای شهروندی وجود امکانات ورزشی در هر منطقه است که ساکنان آن قسمت بتوانند از آن استفاده کنند، در مورد نیازهای منطقه فین کاشان گفتگویی با یکی از فعالان ورزش رزمی گفتگویی در این زمینه انجام داده‌ایم که نظر شما را به آن جلب می‌کنیم.

ابتدا از خودتان شروع کنید و از رشته ورزشی کاراته.
امیر گل محمدی هستم متولد ۱۳۶۳ و دانشجوی رشته تربیت بدنی. مربیگری دفاع شخصی و کیک بوکسینگ (wako)، نماینده کیک بوکسینگ (wako) شهرستان کاشان و نماینده کاراته (جو کای دو) شهرستان کاشان و مدرک داوری کیک بوکسینگ وکاراته را دارم.
در ورزش رزمی سه مقام  قهرمانی استان دارم و مقام اولی کشوری و یک مقام سومی کشوری کسب کرده ام ودر رشته پاور لیفتینگ نیز یک مقام شهرستانی دارم.

در چه رشته ورزشی فعالیت می‌کنید؟
«جوکای دو» کاراته ترکیبی از جودو ،بوکس ،کاراته ،سبک نوین با روش مبارزاتی متنوع توسط «کانچو دهنوی» به جامعه کاراته معرفی شد.

انگیزه و هدف شما از روی آوردن به ورزش چه بوده ؟
در مرحله اولی که به ورزش آمدم برای سلامتی و کسب قهرمانی برای شهر و کشورم بود .
جوانان و نوجوانان کاشانی علاقه زیادی به ورزش های رزمی دارند ولی متاسفانه رشته رزمی به صورت غلط در بین مردم جا افتاده که احتاج به یکسری تبلیغات برای آگاه کردن و مثبت کردن دید مردم نسبت به این ورزش را دارد. اکثرا ورزش رزمی رو یک ورزش خشن و خطرناک میدونند در صورتیکه بیشتر ورزش ها خطرناک هستند مثلا توی کشتی احتمال آسیب دیدن در کشتی بسیار زیاده و من خودم دو دفعه دنده هام شکسته و یا مثلا فوتبال و والیبال  و … تمام وزش ها خطرهای احتمالی خودشون رو دارند.
هنرجوی ورزش رزمی اولین چیزی که آموزش میبینه احترام گذاشتنه، احترام به کلاس، مربی و افراد ارشد تر و همچنین همین رویه تو زندگی شخصی خودش منعکس میشه احترام به بزرگترها پدر ما در. هنرجویان ورزش های رزمی برخلاف دیدگاه مردم افرادی آرام و صلح جو هستند چون در باشگاه هم از نظر اخلاقی با اونها کار میشه. ورزش کاران  در باشگاه ورزشی انرژی خودشون رو خالی میکنند و از نظر رفتاری هم کنترل شده هستند.
چه عواملی در رسیدن به این موفقیت ها تاثیر دارند؟
بنظر من سه عامل اصلی باعث موفقیت هنرجو میشه. اول اینکه فرهنگ ورزش بین مردم جا بیفته و خانواده ها فرزندانشون رو تشویق کنند تا به ورزش رو بیارند نه ایکه به ورزش بی تفاوت باشند عامل بعدی علاقه و اشتیاق خود هنرجو و ورزشکار است که هرچه تلاش بیتشر ی انجام بده و طبق اصول و قواعد استانداری که وجود داره جلو بره موفقیتش تضمینی است و عامل سوم نقش مهم مربی در شکل گیری یک قهرمان است.
غیر از این رشته آیا ورزش های دیگری را هم دنبال می کنید؟
من غیر از ورزش رزمی، مقامی هم از بدنسازی دارم و در کشتی آزاد هم فعالیت داشته ام .

چه اندازه به آرزوی ورزشی خود دست یافتید؟
هنوز به اهدافی که در سر دارم نرسیدم ولی می‌دانم که در آینده نزدیک با تلاش خودم و کمک مسئولین بتوانم به اهدافم برسم. اما امتیازات و مقام‌هایی که شاگردانم آورده‌اند مرا خوشحال کرده است، از مهمترین موفقیت های آنان در بهمن ماه سال ۹۲ بوده که محمد فاطمه ئیان فینی در وزن +۹۰ مقام اول  مسابقات کشوری کیک بوکسینگ WPKA ایران را کسب نمود که منجر به راه یابی به مسابقات جهانی ۲۰۱۴ یونان و کسب مقام نائب قهرمانی کیک بوکسینگ جهان شد همچنین در بهمن ماه سال گذشته نیز سید محمد فاطمه ئیان در وزن مثبت ۹۰ کیلوگرم مدال طلا و مهدی احمدیان در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم مدال برنز و محمد رحیمی در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم  مدال برنز مسابقات جهانی جوکای بو را کسب کردند.

گل محمدی-کیک بوکسینگچه مشکلاتی در رشته تخصصی خودتان در پیش روی شماست؟
مشکلاتی که الان در این منطقه فین ما را دچار مشکل کرده  نبودن مجموعه ورزشی خارج از ورزش‌های توپی است که با وجود پتانسیل‌های فراوان در این منطقه عده‌ای از جوانان مجبور هستند برای تمرین و ورزش به کاشان و مرکز شهر روی بیاورند که بعد از گذشت چند مدت بدلیل مسافت زیاد و عبور و مرور در فصل‌های گرم و سرد کاشان و نبودن وسیله نقلیه در ساعات تمرین در باشگاه به ناچار از ورزش دور می‌شوند. بعضی از افرادی که در این رشته‌ها شرکت می کنند از نظر مالی از افراد ضعیف جامعه هستند و بچه ها نیز بدلیل نبودن بودجه از طرف اداره ورزش و جوانان شهرستان حمایت نمی شوند. ورزشکارمی بایست بدون دغدغه مخارج مالی در مسابقات شرکت کند.
جوانان زیادی دارند که بخاطر نبودن مجموعه ورزشی و هدایت نشدن انرژی و استعداد‌های انها به کارهای ناپسند کشیده می‌شوند که اگر اقدامی از طرف مسئولین صورت نگیرد بعدا مشکلاتی گریبان گیر خود مردم ساکن دراین منطقه می‌شود .
از مردمی که از نظر مالی در سطح بالاتری قرار دارند انتظار کمک برای  سرپا نگه داشتن باشگاه و حمایت از این قهرمانان کشور و جهان رو داریم و موسسه ها و ادارات و شرکت‌ها می‌توانند اسپانسری تیم را بر عهده بگیرند تا از استرس ها و کمبود های ورزشکاران کاسته بشه و با روحیه زیاد در بالا بردن پرچم ورزش منطقه و کشور خود فعالیت کنند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=58338
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: