تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
از 11 الی 17 آذر هرروز در فرهنگسرای مهر توسط بهزیستی برگزار می‌شود

«قاب امید» نمایشگاه عکسی از توانمندی‌های معلولین

کاشان‌نیوز: به مناسبت روز جهانی معلولین، واحد «سی بی آر» اداره بهزیستی کاشان اقدام به برگزاری نمایشگاه عکس از توانمندی‌های معلولین با عنوان «قاب امید» کرده است.
به گزارش مدیر روابط عمومی اداره بهزیستی کاشان این نمایشگاه دو هدف دارد، یکی آشنایی مردم با سی بی آر و دیگر آشنایی معلولین با توانمندی و توانایی‌هایشان.
خانم خیامی در ادامه این خبر افزوده است، نمایشگاه عکس «قاب امید» از ۱۱ الی ۱۷ آذر هرروز از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ و ۱۷ تا ۱۹ عصر در فرهنگسرای مهر پذیرای شهروندان خواهد بود.
لازم به ذکر است، توان‌بخشی مبتنی بر جامعه یا همان (CBR) Community Based Rehabilitation در سال ۱۹۷۸ پس از بیانیه آلماتا توسط سازمان جهانی بهداشت آغاز شد. CBR به‌عنوان یک استراتژی، برای بهبود دسترسی به خدمات توان‌بخشی برای افراد معلول در خانواده‌های کم‌درآمد و کشورهای با درآمد متوسط با استفاده بهینه از منابع محلی مطرح شد.
شروع توان‌بخشی مبتنی بر جامعه با روش ارائه خدمات از طریق استفاده بهینه از منابع جامعه و مراقبت اولیه بهداشتی و به‌منظور فراهم آوردن خدمات توان‌بخشی و مراقبت‌های اولیه بهداشتی در دسترس افراد معلول، به‌ویژه در کشورهای کم‌درآمد بود.
تعریف جدید CBR عبارت بود از «یک استراتژی در درون برنامه توسعه جامعه برای توان‌بخشی، کاهش فقر، برابرسازی فرصت‌ها و تلفیق اجتماعی همه افراد معلول» و ارتقای اجرایی برنامه CBR” است که از طریق تلاش‌های مشترک خود افراد معلول و خانواده‌های آنان، سازمان‌ها و جوامع و سایر خدمات دولتی و غیردولتی درزمینهٔ سلامت، آموزش، اشتغال و امور اجتماعی انجام می‌شود.
منشور CBR اذعان می‌دارد که افراد معلول باید همانند دیگر افراد جامعه به تمام خدمات همچون خدمات سلامت جامعه، سلامت کودکان، رفاه اجتماعی و برنامه‌های آموزشی، دسترسی داشته باشند. این منشور همچنین بر حقوق بشر تأکید داشته و خواستار اقدام علیه فقر و حمایت دولت و سیاست‌های ملی توسعه است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69405
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: